Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

czy sila sygnalu (nie jakosc, bo ta mam 100%) na poziomie ok 85% jest wystarczajaca ? tzn jesli beda jakies przycinki w obrazie to nie przez to ? bo krece czasza na wszystkie strony i nie moge przekroczyc ok 85%, 86%. nie krecilem tylko konwerterem w obejmie wokol jego osi, ustawilem na jana, czy regulacja konwertera w osi ma jakis wplyw ? czacza corab 85 alu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
czy sila sygnalu (nie jakosc, bo ta mam 100%) na poziomie ok 85% jest wystarczajaca ? tzn jesli beda jakies przycinki w obrazie to nie przez to ?

te procenty jakości są względne, i zależą od dekodera. Oczywiście, zawsze czym więcej tym lepiej. Zwykle dekodery startują z odbiorem w zakresie 40...50% jakości, więc 85% to już typowo jest niezły wynik. Ważne, aby wskazanie było stabilne i nie reagowało zbytnio na duże zmiany pogody (tak z 1..2% max).

 

Przycinki zwykle pojawiają się, jeśli jakość jest na granicy odbioru (właśnie owe 50...60%, typowo) albo mogą to być jakieś chwilowe zakłócenia (choćby telefon bezprzewodowy, etc).

Ale normalnie, dla tych 85% to odbiór powinien być stabilny.

 

bo krece czasza na wszystkie strony i nie moge przekroczyc ok 85%, 86%. nie krecilem tylko konwerterem w obejmie wokol jego osi, ustawilem na jana, czy regulacja konwertera w osi ma jakis wplyw ? czacza corab 85 alu

W ogólności jakość sygnału powiązana jest z wielkości sygnału. I tu dla określonej wielkości czaszy i użytego konwertera po prostu wyżej się "nie podskoczy".

 

Tak, skręt konwertera jest istotny, daje znacznie większą długoterminową pewność dobrego odbioru oraz odbiór słabych transponderów. Skręt generalnie zależy od lokalizacji anteny. W pasie Gdańsk - Warszawa - Kraków dla Hotbirda to będzie przykładowo około 6st w prawo - czyli patrząc na czaszę i widząc tył konwertera - powinien być ustawiony mniej więcej na godz.17.29 (wskazówka minutowa). Dokładne kalkulatory dla każdego satelity są w necie.

 

W praktyce skręt ustawia się na BER na mierniku - tuner zwykle bywa za mało czuły na zmiany z kręcenia konwerterem, więc można ustawić wg wzoru i będzie lepiej niż pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Jestem tutaj nowy wiec na wstępie proszę o wyrozumiałość.

W zeszłym tygodniu zamontowałem zestaw do odbioru CYFRY+ na dwóch dekoderach Philips HD. Antenę ustawiłem według wskazań dekodera na 4 (w 5 stopniowej skali) wszystko było dobrze ale dzisiaj na jednym dekoderze nie mogę odbierać niektórych kanałów HD (Animal Planet HD, Nat Geo Wild HD, Eurosport2 HD). Z tego co się zorientowałem to są one chyba na jednym transponderze. Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Na myśl mi przychodzi długość przewodu. Tam gdzie odbierane są kanały HD kabel ma 6m długości a tam gdzie brak sygnału 27m. Może powinienem zastosować wzmacniacz ?? Macie jakieś propozycje rozwiązania problemu ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Antenę ustawiłem według wskazań dekodera na 4 (w 5 stopniowej skali) wszystko było dobrze ale dzisiaj na jednym dekoderze nie mogę odbierać niektórych kanałów HD (Animal Planet HD, Nat Geo Wild HD, Eurosport2 HD). (...) Na myśl mi przychodzi długość przewodu. Tam gdzie odbierane są kanały HD kabel ma 6m długości a tam gdzie brak sygnału 27m. Może powinienem zastosować wzmacniacz ?? (...)

Antena jest TRIAX TD-80 konwerter Golden Interstate Quad.

przy quadzie jest tak, jakbyś de facto miał dużo mniejszą czaszę dla każdego wyjścia z osobna, więc podstawowa kwestia to bardzo precyzyjne ustawienie anteny, włącznie ze skrętem, ponieważ jakość sygnału z quada będzie gorsza niż z singla. 80-tka jest bardzo dobra przy singlu.

 

Próbowałeś zamieniać wyjścia lub odłączać drugi odbiornik - ten na krótszym kablu? Bo może po prostu konwerter się uszkodził?

 

Jeśli nie udałoby się uzyskać stabilnego odbioru, wymieniłbym na początek czaszę na większą, a dodanie małego wzmacniacza (10..12dB) to ostateczność, choć prawdopodobnie mogłoby pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc dziś skompletowałem zestaw ferguson 6900 + obrotnica

na początku spóbowałem bez obrotnicy złapać sygnał na hotbirda jak u sąsiadów za pomocą satfinder taki bzyczek z kreska i skala 1-10 (30zł) udało mi się siła wynosi 97 a jakość 66 teraz nie wiem czy słabsza jakość nie jest spowodowana kawałkiem dachu naprzeciwko około 5metrów wgóre ale raczej nie wracając do tematu odebrałem włoskie programy rai sport1 rai sport2 troche z iranu itp ale na innych np.bbc news czy viva albo tele5 nic nie odbierały jest to zestaw z telewizją na karte. Może powinienem uruchomić karte tnk najpierw żeby cokolwiek odbierać ale nie chce mi sie w to wierzyć.

Dalsza część problemu zamontowałem obrotnice złapałem to samo ale tu już jest duży problem bo nie łapie wogóle innych satelit obrotnica zmienia pozycje talerza ale nie ma wogóle odpowiedniej siły sygnału innych satelitów. Nawet jak zmienie program na ten włoski to jest a jak przełącze gdzie indziej to skacze jak szalony i nic nie łapie prosze o pomoc. :idea:

 

kanały bbc, tele5 itp były w liście mojego tunera już zainstalowane nie wyszukałem ich.

jak zaprogramować obrotnice? Bo vhyba trzeba żeby działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kol.chris wypisujesz GŁUPOTY. Antena TRIAX TD-80 to bardzo dobra antena.Zastosowanie wzmacniacza nie poprawi jakości sygnały.Konwerter QUAD nie osłabia jakości sygnału ( chyba że jest uszkodzony) i nie jest tak " jakbyś de facto miał dużo mniejszą antenę" .Tylko dokładne ustawienie anteny MIERNIKIEM a nie na pasek w dekoderze .Przewód 27 m to nie jest dużo przy poprawnym ustawieniu anteny.Montowałem anteny w odległości 70 m od dekodera i nie było problemów.

Uwaga! SAT FINDER to nie jest MIERNIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok problem czesciowo rozwiazalem sa juz wszystkie kanaly z hotbirda wszyskie dzialaja, ale zostal problem z obrotnica zaprogramowalem 2 satelity a reszty nie moge znalesc, najezdżam na wybranego satelite próbuje znalesc jakosc i sygnał a tu nic. Prosze o rade kogoś kto wie co jest grane. z obrotnicą powinienem odbierać wszystkie satelity. Czasza to 80cm. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mój problem wygląda następująco: Mam C+, pakiet kompakt, dekoder Strong 6880. Ostatnio dowiedziałem się, że do tego pakietu dołączyli Eurosport 2. Gdy przełączam na ten kanał na ekranie pisze "słaby sygnał", mimo, że w menu kanał ten ma poziom 93/100, a jakość 10/10. Najdziwniejsze jest w tym to, że z tego samego transportera (11.240 V) nadaje Eurosport, który odbieram normalnie. W czym tkwi problem :?: Liczę na szybką odpowiedź. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
moim zdaniem źle ustawiłem konty na obrotnicy.

Możliwe też, że maszt nie jest wypionowany. Obrotnicę masz USALS czy DiSeqC 1.2?

 

aqaz, usuń wszystkie kanały, wyłącz tuner, wyjmij wtyczkę z gniazdka na 10 sek., włącz i wtedy wyszukaj ponownie kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam. Mój problem wygląda następująco: Mam C+, pakiet kompakt, dekoder Strong 6880. Ostatnio dowiedziałem się, że do tego pakietu dołączyli Eurosport 2. Gdy przełączam na ten kanał na ekranie pisze "słaby sygnał", mimo, że w menu kanał ten ma poziom 93/100, a jakość 10/10. Najdziwniejsze jest w tym to, że z tego samego transportera (11.240 V) nadaje Eurosport, który odbieram normalnie. W czym tkwi problem :?: Liczę na szybką odpowiedź. :]

 

proponuję ci raz jeszcze ustawić antenę, minimalne ruchy: najpierw skręt konwenterem w prawo (stojąc za konwenterem ) w drugiej kolejnośći ruch anteną -góra dół i na końcu prawo lewo. Coś powinno się poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
ok problem czesciowo rozwiazalem sa juz wszystkie kanaly z hotbirda wszyskie dzialaja, ale zostal problem z obrotnica zaprogramowalem 2 satelity a reszty nie moge znalesc, najezdżam na wybranego satelite próbuje znalesc jakosc i sygnał a tu nic. Prosze o rade kogoś kto wie co jest grane. z obrotnicą powinienem odbierać wszystkie satelity. Czasza to 80cm. :!:

 

Jako że mam obrotnicę mogę się wypowiedzieć na tan temat. Maszt do obrotnicy musi być idealnie wypoziomowany i wypionowany wtedy nie ma problemu aby łapał satelity Ja swoją robiłem we własnym zakresie z możliwością regulacji. Poza tym w zależności w jakiej części jest Polski się znajdujesz, ustawiasz na danego satelitę, przydatny jest tzw kalkulator pozycji. temat był poruszany w na forum sat kuriera. Przy mojej pozycji geograficznej ustawiłem antenę na astrę 1, wprowadziłem parametry geograficzne w tuner sat w USALS i heja, wszystko odbiera, jak by co to pisz na priv chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

rossini - jaka moze byc maksymalna odległosc miedzy anteną a odbiornikiem zeby obrotnica smigała bez problemu? Mam przy samym domu troche drzew i budynkow wiec na Astre i HB sie wpasowalem jakos ale wiekszej ilosci orbity nie dam rady zobaczyc. A dalej - jakies 50-60 m mam mozliwosc podpiecia anteny z otwartym niebem od wschodu do zachodu ale to wlasnie jest ok 50-60 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
łapie sygnał z 2 satelit ale nie moge złapać sygnału z reszty czemu?

 

moim zdaniem źle ustawiłem konty na obrotnicy.

 

Myślę że powinieneś poczytać na temat instalacji obrotnicy, zdjąć wszystko z dachu i jeszcze raz pożądnie wszystko zamontować.

Ustawiałeś kiedyś antenę? Kable zainstalowane poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
łapie sygnał z 2 satelit ale nie moge złapać sygnału z reszty czemu?

 

moim zdaniem źle ustawiłem konty na obrotnicy.

szkoda twojego czasu ,wezwij fachowca (nie pseudo fachowca)i masz problem z glowy .Przy ustawianiu obrotnicy kazdy szczegol jest wazny wiec jesli nie masz pojecia o tym to raczej nie ustawisz tego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
rossini - jaka moze byc maksymalna odległosc miedzy anteną a odbiornikiem zeby obrotnica smigała bez problemu? Mam przy samym domu troche drzew i budynkow wiec na Astre i HB sie wpasowalem jakos ale wiekszej ilosci orbity nie dam rady zobaczyc. A dalej - jakies 50-60 m mam mozliwosc podpiecia anteny z otwartym niebem od wschodu do zachodu ale to wlasnie jest ok 50-60 m.

 

Ja ustawiając swoją antenę z obrotnicą przeczytałem mnóstwo informacji jak i co aby dobrze ustawić. Swój zestaw mam na dachu gdzie nie mam żadnych drzew, budynków tylko mam czyste piekne niebo. Jesli Piszesz ze przy budynku masz drzewa to raczej już nic nie zlapiesz. Na twoim miejscu proponowałbym abyś wezwał fachowca a nie pseudo fachowca co przyjedzie i zrobi na odwal się i ci powie czy jest możliwość zainstalowania i odbioru większej ilości satelit niż Astra i HB.

Jak masz jeszcze pytania to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam Ferguson FX 7600, obrotnica. TNK SD na starych zasadach.

 

Ostatnio mam zaniki sygnału głównie, a w zasadzie tylko na kanałach TVP (1,2, Kultura, Info, historia) i TVN (w tym 7), TVP Kultura również na Astrze 19. Sygnał około 90% , jakość około 80%, po chwili albo i od początku sygnał spada do 30% i czarny obraz, a nawet jeśli jest, to jest zamrożony i mam pokaz zdjęć odrobinę zniekształconych :/ .Na kanałach ARD, ZDF, czy innych nie zauważyłem tego. Wcześniej tego nie było. :cry:

 

Podejrzewałem kabel lub ustawienie anteny, ale reszta działa dobrze choć dłużej się nie przyglądałem. Może karta kodowa, ale skoro na TVP Kultura też jest problem, to już nie wiem co.

 

Czyżby to odbiornik ? Nie wiem. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...