Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje :) Jeszcze jedna prośba, czy mógłby mi ktoś wułożyć takie wypowiedzenie, w związku z usunięciem kanałów 13 Street Universal itd.? Bo nie wiem jak się do tego zabrać, aby nie zapłacić jakiegoś odszkodowania. Sprzęt chciałbym oddać w Centrum nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie to napisali. Ja w piśmie powołam się jedynie na Zone Romanticę, 13th Street Universal i ESPN Classic, a oleję kwestię CNN, CN i TCM żeby umowa na pewno wygasła z końcem kwietnia. (żeby przypadkiem nie policzyli tego 1 miesiąca od zmiany w czerwcu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie kwitów. Nie musisz podawać numeru umowy, to tak dla 100 proc. pewności. . Zgodnie z przepisami wystarczą tylko twoje dane personalne i adres. A jak chcesz mieć pewność to zadzwoń do Biura Obsługi i zapytaj, tylko stracisz kasę za połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych może wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów wchodzących w skład poszczególnych Pakietów wymienionych w Cenniku. Wyżej wymienione zmiany – wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących poza kontrolą Operatora CYFRY+, uznawane za siłę wyższą, zastąpienia danego Programu Programem o porównywalnej tematyce, rezygnacji z danego Programu z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania nadawania Programu z przyczyn obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego organu władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu – uprawniają Abonenta do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie 1 miesiąca kalendarzowego od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy w trybie art. 15 § 8 Regulaminu.
Zmiany Regulaminu, Umowy oraz Cennika będą doręczane Abonentowi na piśmie z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie. Zmiany Regulaminu, Umowy lub Cennika wydane w czasie trwania Umowy będą wiązały Abonenta, jeżeli ich treść zostanie mu doręczona, a Abonent nie wypowie Umowy w terminie 14 dni od daty ich doręczenia Abonentowi. W wypadku wypowiedzenia Umowy w powyższym trybie Umowa ulega rozwiązaniu z ostatnim dniem obowiązywania Regulaminu w brzmieniu przed dokonanymi zmianami. Niezależnie od doręczenia Regulaminu Abonentowi Regulamin oraz wszelkie zmiany do Regulaminu dostępne będą w siedzibie Operatora CYFRY+, u Autoryzowanych Dystrybutorów oraz na stronie internetowej http://www.cyfraplus.pl.

Tak jest w moim przypadku. Nie sądzę żeby wprowadzali jakieś wielkie zmiany, jeśli przedłużaliście/podpisywaliście po 22.10.2012 to znajdźcie stosowny regulamin na http://www.cyfraplus.pl i się upewnijcie :) (jakby nie działała strona, to wygooglujcie i wejdźcie z listy wyników wyszukowania)

 

Sytuacja z art. 15 § 8 nie miała miejsca, więc jeśli kanały mieliście w gwarantowanych, to najlepiej wysłać wypowiedzenie po 1.04.2013 z powodu wycofania Zone Romantica i 13th Street Universal, to wtedy umowa rozwiąże się z końcem kwietnia.

 

Osoby, które podpisały/przedłużyły umowę po 22.10.2012 roku mogą powołać się jedynie na wyłączenie 13th Street Universal, ale skutek będzie taki sam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Mam pytanie nt. rezygnacji. Nie chcę nic zrobić źle, tak by później nie okazało się, że rezygnacja została napisana nie tak lub wysłana w złym czasie.

Obecnie mam pakiet C+Superpremium + 2xPVR PACE + Multiroom wszystko przedłużane w styczniu 2013 roku w ramach Akcji Powrót.

 

I teraz najważniejsze mam czekać na list od C+ dotyczący migracji do NC+ i/lub informacji o zmianach programowych od 01 kwietnia, czy też wysyłać rezygnację (dziś, piątek) z powodu "ZMIANY PROGRAMOWE DLA ABONENTÓW CYFRY+"... http://ncplus.pl/strefa-abonenta/inform ... ad-kanalow (info zamieszczone na stronie www NC+).

 

Od 1 kwietnia wypadają z oferty programy: 13 Street i religia.tv z "moich" programów gwarantowanych, dobrze zrozumiałem tak, mimo że mam dekodery HD ?

 

Wysłać dziś wypowiedzenie/rezygnację czy 2 kwietnia ?

Dodam tylko, że zawsze robiłem tak, że listy wysyłałem z datą np. 30.listopad.rr a wypowiedzenie było z datą 31.grudzień.rr

 

Proszę o info ale pewne.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa najlepiej wysłać wypowiedzenie 2 kwietnia 2013 roku i powołać się jedynie na wyłączenie 13th Street Universal.

 

To wystarczy do rozwiązania umowy z końcem kwietnia.

 

Tak, tylko jeśli wyślę pismo w kwietniu to umowa będzie obowiązywała mnie do końca kwietnia czy do końca maja?

Kurde czas się kończy tzn pocztę mi zamkną o godz. 19.

Jak pisałem zawsze rozwiązywałem umowę tak, że pismo szło w miesiącu pierwszym a umowa obowiązywała jeszcze jeden miesiąc dłużej.

Chodzi o termin nadania listu... wysyłałem np. w marcu to umowa trwała do końca kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz powyżej artykuł regulaminu: "ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora CYFRY+". A więc jeśli wyślesz wypowiedzenie w kwietniu, to umowa będzie trwała do końca kwietnia.

 

Nie idź dzisiaj na pocztę i nic nie wysyłaj, bo te zmiany o których mówi komunikat nastąpią 1 kwietnia 2013 roku, a więc masz szansę zaliczyć falstart. Dlatego najbezpieczniej wysłać wypowiedzenie 2.04.

 

To o czym Ty piszesz to wypowiedzenie umowy zawartej na czas określony (trzeba wtedy zachować termin miesiąca przed końcem umowy), nie ma to nic wspólnego z rozwiązywaniem umów w związku ze zmianami w umowie. (tu masz artykuły, które to regulują: viewtopic.php?f=6&t=230&p=755199#p754921)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

To o czym Ty piszesz to wypowiedzenie umowy zawartej na czas określony (trzeba wtedy zachować termin miesiąca przed końcem umowy), nie ma to nic wspólnego z rozwiązywaniem umów w związku ze zmianami w umowie. (tu masz artykuły, które to regulują: viewtopic.php?f=6&t=230&p=755199#p754921)

 

Akurat zawsze wysyłałem rozwiązanie na skutek zmian cen lub wycofania programów z oferty C+ ale mniejsza o to.

 

Czyli rozumiem, że zmiany wchodzą w życie 01 kwietnia i od tego dnia mam 30 dni czasu na reakcję - napisanie i wysłanie (lub nie) wypowiedzenia z terminem wypowiedzenia umowy: 30 kwiecień.br

Czyli napiszę coś takiego...

 

W-wa 02.04.2013

 

JAN NOWAK

Długa 1

02-101 W-wa

Nr abo. XXXXXXX-01

 

Canal + Cyfrowy S.A.

Skr. pocztowa nr 8

02-100 Warszawa

 

Rozwiązanie umowy

 

Proszę o rozwiązanie umowy o abonament TV C+ z dniem 30.kwietnia.2013 roku.

Rozwiązanie następuje z powodu zmian programowych dla abonentów Cyfry+

zgodnie z art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament, tzn. wyłączenia programu

13th Street Universal.

 

Z poważaniem,

Jan Nowak

 

...........................................

(podpis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę zaczekać z rezygnacją do 1 lipca. Z pakietu i ceny który mam jestem w miarę zadowolony, a chcę zobaczyć finał lig europejskich i trzeci sezon Gry o Tron w TV ;) A i przez te trzy miesiące wiele się pewnie wyjaśni ;) I Tylko mam jedną wątpliwość odnośnie rezygnacji. Jak otrzymam informację o wyłączeniu kanałów to rozumiem że mam wysłać wypowiedzenie już teraz, ale ze skutkiem na 1 lipca w związku z wyłączeniem kanałów Turnera? Bo skoro teraz wysyłają informację o wyłączeniu kanałów w kwietniu i lipcu to drugi raz robić tego nie będą. A może jest tak że jest to zmiana regulaminu w całości i nie można jej traktować wybiórczo tzn akceptować zmiany od kwietnia ale nie akceptować tych z lipca. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...