Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz

Wypowiadasz wtedy gdy otrzymasz o tym info
Z punktu widzenia prawa . Musiałby dostać pismo od operatora.. w tym przypadku mamy jedynie zapowiedź medialną.. a jak sama nazwa wskazuje zapowiedzi można zmienić

Co daje wysłanie w sensie prawnym takiego wypowiedziawszy dzisiaj.. ano to że to wypowiedzenie nabiera mocy sprawczej po wygaśnięciu wspomnianego kanału który był w umowie operatora.. Czyli musi nastąpić zdarzenie który umożliwi skuteczne egzekwowanie wypowiedzenia .. Czyli jak pisałem poprzednio.. Po 1 stycznia 2012 biegnie wypowiedzenie..

Tyle na ten temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje wysłanie w sensie prawnym takiego wypowiedziawszy dzisiaj.. ano to że to wypowiedzenie nabiera mocy sprawczej po wygaśnięciu wspomnianego kanału który był w umowie operatora.. Czyli musi nastąpić zdarzenie który umożliwi skuteczne egzekwowanie wypowiedzenia .. Czyli jak pisałem poprzednio.. Po 1 stycznia 2012 biegnie wypowiedzenie..

Tyle na ten temat..

 

Raczej nie ... po prostu nie akceptujesz nowych warunków umowy. Zapewne można się doszukać jeszcze kilku zmian w stosunku do tego co było poprzednio (choć Movies24 jest najbardziej trafnym argumentem).

Tak mi się po prostu wydaje bo z chwilą upływu 2tygodni od wprowadzenia nowego regulaminu (a dokładniej od otrzymania go od operatora) i nie wyrażeniu swojego stanowiska wobec zmian w nim zawartych po prostu go akceptujesz (w nowym regulaminie nie ma słowa o Movies24)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tome11 - Movies 24 zniknął z zapisu w regulaminie od września.

 

@DejwidBDG - jeśli Twój sprzedawca nie śledzi tego forum to o likwidacji tego kanału mógł nie wiedzieć. Cyfra nie informuje nas o takich zmianach. U nas od września każdy o tym słyszy i podpisuje umowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tome11 - Movies 24 zniknął z zapisu w regulaminie od września.

 

@DejwidBDG - jeśli Twój sprzedawca nie śledzi tego forum to o likwidacji tego kanału mógł nie wiedzieć. Cyfra nie informuje nas o takich zmianach. U nas od września każdy o tym słyszy i podpisuje umowę

 

Czyli nie bedzie zadnej szansy zeby umowe wypowiedziec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

Tak mi się po prostu wydaje bo z chwilą upływu 2tygodni od wprowadzenia nowego regulaminu

i znowu w sensie prawnym

- zmiana regulaminu to zmiana umowy abonenckiej zgodnie z kc jest podstawa zerwania umowy.. Nie akceptujesz regulamin i biegnie wypowiedzenie do miesiąca czasu

Nie ma takiej opcji prawnej.by mnie ktoś zmusił do akceptacji nowego regulaminu..

 

Operator zmieniając regulamin winien to dokonać to w trybie przesyłki prawnie doręczonej ( przynajmniej list polecony) Zazwyczaj robi to w postaci listu zwykłego.. I po pewnym czasie można faktycznie poformować operatora.. o zerwaniu umowy.. Twierdząc że nie otrzymało się żadnego regulaminu a o znanie dowiedziałem się przypadkiem .

 

Operatorzy idą na łatwiznę nowe regulaminy wysyłają listami zwykłymi.. lub nawet wcale nie wysyłają jedynie informując na swoich portalach Internetowych o takowych zmianach..

Niestety

Operatorzy wiedzą ,że mogą nie uznać wypowiedzenie w tym opisanym trybie , bo abonentowi pozostaje jedynie sprawa sądowa/ Nie wielu abonentów wszelkich mediów decyduje się na drogę sądową stąd taka nonszalancja w wysyłaniu nowych regulaminów przez operatorów rożnych mediów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli jak zostanie wyłączony Movies24, a abonent do tego czasu nie otrzyma nowego regulaminu, to powinien zadzwonić na infolinię z informacją, że jego ulubiony program przestał działać. Sprawdzał ustawienie anteny itp. i wszystko jest w porządku, a kanał dalej nie odbiera. Wówczas dowie się, że został wyłączony i mówi o tym nowy regulamin. Wtedy wysyła wypowiedzenie.

Czy w taki sposób będzie OK, czy usłyszy, że regulamin wszedł 01.10 i miał czas do 14.10 aby wypowiedzieć umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie, ponawiam pytanie. Co dzieje się gdy otrzymam nowy regulamin i go nie akceptuję (wysłany 7 listopada - lada dzień będzie), a dokładniej, gdy wyślę list polecony z wypowiedzeniem w ciągu 14 dni?

Co się dzieje potem? Czy Cyfra informuje o tym, że akceptują moje wypowiedzenie, i w jakiej formie oraz w jakim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

K, czyli jak zostanie wyłączony Movies24, a abonent do tego czasu nie otrzyma nowego regulaminu,

Jeżeli w umowie abonenckiej figuruje wspomniany kanał i nie został w międzyczasie przez ciebie zaakceptowawszy nowy regulamin do czasu zaprzestania nadawania tego kanału..

To po wyłączeniu kanału w tym przypadku Movies 24 . Składasz niezwłocznie wypowiedzenie umowy z winy operatora ( jednostronne niedopełnienie warunków umowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, sam sobie wyjaśniłem, więc i z Wami się podzielę. Zgodnie z informacją jaką uzyskałem od konsultanta, w regulaminie jest zapis na stronie pierwszej, że przysługuje nam wypowiedzenie gdy nie zgadzamy się z tym właśnie przesłanym regulaminem. Wówczas należy listem poleconym w ciągu 14 dni od otrzymania ww pisma, wysłać rezygnację. Wysłanie rezygnacji jest równoznaczne z akceptacją rozwiązania umowy przez Cyfrę. Można oczywiście sprawdzić i potwierdzić telefonicznie czy dotarło, albo wysłać za potwierdzeniem odbioru.

Konsultant powiedział też, że nowy regulamin obowiązuje już OD GRUDNIA! Zatem nie od 1 stycznia 2012. Od grudnia też nie będą już wysyłane rachunki papierowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...