Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wreszcie. Wnerwialo mnie juz tolerowanie cwaniaczkow, ktorzy pod byle pretekstem rozwiazawali promocyjne umowy i od razu zawierali nowe. A za nich my wszyscy placimy coraz wicej za abo. Bo platforma musi wyjsc na swoje.

 

Dlatego wszyscy musimy przeplacac 11 PLN za HBO czy 20 PLN za PVR HD, a w nagrode jeszcze za "wiernosc" dostalismy podwyzki za abo i uslugi dodatkowe C+/HBO :mrgreen: . Rzeczywiscie platforma musi wyjsc na swoje, dojac maksymalnie swoich klientow...No przepraszam, ale cyfra nikomu laski nie robi, ze zaproponuje jakis marny rabat, ja na przyklad biore pod uwage, ze nie dogadam sie z cyfra, moge przejsc do nki, albo wziac doskonala oferte Vectry i nie zamierzam bawic sie w okresy minimalne, oddawanie sprzetu...albo zaproponuja mi cos sensownego, albo mowie GOOD BYE C+...Wyslalem im wypowiedzenie, nie po to, aby laskawie zaproponowali mi nedzny rabat, ale po to aby nie przeplacac za oferte, ktora nie jest warta 130 PLN/miesiac... :roll: koniec kropka....

 

No to sobie idz. Nikt ci nie broni. Po co te zale na forum cyfry +?

Jak male dziecko. Wiedziales jakie sa ceny, nikt cie nie zmuszal do podpisywania. Jak ci zal kasy masz bieda-platforme Polsatu.

A cyfra + mi sie oplaca bardzo; ostatnio co miesiac za zlotowki wydane na abo mam 2 bilety do kina z programu lojalnosciowego. Czyli oszczedzam prawie 60 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwsza umowa - to na trzy miesiące do wygaśnięcia umowy. Jak umowa kolejna - to na miesiąc przed wygaśnięciem. Konsultant powiedział kiedyś, że ludzie zawierają umowę a za kilka dni przysyłają pismo aby ją rozwiązać z datą upływu czasu na jaki została zawarta. Jak dodał - wiadomo, że robi się to po to aby uzyskać lepszą ofertę. Znaczy się - w Cyfrze + wiedzą, że abonent kombinuje. Może teraz - dalsze zawarcie umowy, zależne od zgody operatora ma powstrzymać kombinowanie abonamentów. Wolą wiernych :shock:

A od kiedy to umowy sa tak konstruowane?Od zawsze bylo miesieczne wypowiedzenie,jesli konczyl sie okres minimalny(mam tak w grudniowej),a po przekroczeniu tego okresu byl termin wypowiedzenia 3 miesieczny.Inaczej byc nie moze...jaja sobie robisz?Prawo UE nie dopuszcza do 3 miesiecznego okresu wypowiedzenia umowy po okresie minimalnym.Tyczy sie to zarowno platnych tv,jak i sieci komorkowych itd itp.Takie dzialanie byloby niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - w okresie minimalny obowiązuje miesięczny, gdy umowa przeszła już na czas nieokreślony 3 m-czne wypowiedzenie. Jeśli ktoś nie wie kiedy wysłać - niech wysyła już teraz, ponieważ podawane są minimalne okresy wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wreszcie. Wnerwialo mnie juz tolerowanie cwaniaczkow, ktorzy pod byle pretekstem rozwiazawali promocyjne umowy i od razu zawierali nowe. A za nich my wszyscy placimy coraz wicej za abo. Bo platforma musi wyjsc na swoje.

 

Dlatego wszyscy musimy przeplacac 11 PLN za HBO czy 20 PLN za PVR HD, a w nagrode jeszcze za "wiernosc" dostalismy podwyzki za abo i uslugi dodatkowe C+/HBO :mrgreen: . Rzeczywiscie platforma musi wyjsc na swoje, dojac maksymalnie swoich klientow...No przepraszam, ale cyfra nikomu laski nie robi, ze zaproponuje jakis marny rabat, ja na przyklad biore pod uwage, ze nie dogadam sie z cyfra, moge przejsc do nki, albo wziac doskonala oferte Vectry i nie zamierzam bawic sie w okresy minimalne, oddawanie sprzetu...albo zaproponuja mi cos sensownego, albo mowie GOOD BYE C+...Wyslalem im wypowiedzenie, nie po to, aby laskawie zaproponowali mi nedzny rabat, ale po to aby nie przeplacac za oferte, ktora nie jest warta 130 PLN/miesiac... :roll: koniec kropka....

 

No to sobie idz. Nikt ci nie broni. Po co te zale na forum cyfry +?

Jak male dziecko. Wiedziales jakie sa ceny, nikt cie nie zmuszal do podpisywania. Jak ci zal kasy masz bieda-platforme Polsatu.

A cyfra + mi sie oplaca bardzo; ostatnio co miesiac za zlotowki wydane na abo mam 2 bilety do kina z programu lojalnosciowego. Czyli oszczedzam prawie 60 zl :)

 

Jakie żale? I co ma do tego platforma Polsatu, ktora mnie nie interesuje?

A jesli lubisz jak Cie naciagaja, to Twoja sprawa. :mrgreen: Vectra ma lepsza oferte niz Cyfra i bede placic mniej. Jak podpisywalem umowe to i owszem godzilem sie na ceny i nie byloby problemu, gdyby nie ostatnie zmiany cen. Pisalem kilka postow wczesniej, ze wypowiadam umowe, bo podwyzka to juz jest przegiecie, wziawszy pod uwage, ze przeplacamy za wiele rzeczy w cyfrze.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli podwyzka od 3 zlote jest dla Ciebie nie do przjyęcia, to sam sie osmieszasz. Jest ona DUZO nizsza niz inflacja od ostatniej podwyzki, wiec de facto cyfra + kosztuje taniej niz 3-4 lata temu.

Chcesz isc do Vectry to sobie idz. Nikt ci nie broni. Ale wytlumacz komu tu sie na to zalisz? I kogo to obchodzi :)

Ja wiem za co place, i jestem zadowolony. I dlatego oglądam glownie tylko canal+. Od 15 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co a ja bym wolał by w końcu Cyfra opracowała normalną rzetelną ofertę z niższymi cenami niż teraz są ale za to bez żadnych rabatów.

Wtedy byłoby wszystko jasne i nie byłoby takiego kombinowania.

Chcesz mieć to płacisz,nie chcesz mieć nie płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to umowy sa tak konstruowane?Od zawsze bylo miesieczne wypowiedzenie,jesli konczyl sie okres minimalny(mam tak w grudniowej),a po przekroczeniu tego okresu byl termin wypowiedzenia 3 miesieczny.Inaczej byc nie moze...jaja sobie robisz?Prawo UE nie dopuszcza do 3 miesiecznego okresu wypowiedzenia umowy po okresie minimalnym.Tyczy sie to zarowno platnych tv,jak i sieci komorkowych itd itp.Takie dzialanie byloby niezgodne z prawem.

 

Pisałem to na podstawie własnych doświadczeń, umowę z Cyfrą mam od 2005 roku i pierwszą tak wypowiadałem. Nie pamiętam tylko czy było tak w 96 roku gdy tylko był Canal +

 

Teraz może być tak jak piszesz. Sorry jak kogoś wprowadziłem w błąd, nie było to moim zamiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli podwyzka od 3 zlote jest dla Ciebie nie do przjyęcia, to sam sie osmieszasz. Jest ona DUZO nizsza niz inflacja od ostatniej podwyzki, wiec de facto cyfra + kosztuje taniej niz 3-4 lata temu.

Chcesz isc do Vectry to sobie idz. Nikt ci nie broni. Ale wytlumacz komu tu sie na to zalisz? I kogo to obchodzi :)

Ja wiem za co place, i jestem zadowolony. I dlatego oglądam glownie tylko canal+. Od 15 lat :)

 

Podwyzka komfortu o 3,9PLN, C+ i HBO - 1,8 PLN, w skali roku to jest 68,4 PLN. Dodajmy teraz 11 PLN za ktore przeplacamy co miesiac za HBO oraz PVR HD 20 PLN. W skali roku lacznie za podwyzke i "naciaganie" wychodzi 440,04 PLN, ladne mi pare zlotcyh :roll: .

W regulaminie forum nie znalezlem informacji, ze nalezy pisac tylko w duchu hurra optymizmu, pozwol, ze bede pisal to, co uwazam za sluszne w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Marek76, kogo to obchodzi, że wnerwiają Cię wstrętni abonenci wypowiadający umowy Twojej ukochanej Cyferce i zawierają nowe lepsze. Po co na tym forum wylewasz swój żal z tego powodu, Nikogo to nie obchodzi. Kumasz parafrazy? - w takim tonie prowadzisz dyskusje przy okazji obrażając innych ludzi starających się zaoszczędzić każdy grosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zrezygnowałem jak powiedziałem

Zasiliłem szeregi znienawidzonego przez wszystkich Cyfrowego Polsatu :mrgreen:

Skończy się umowa w Polsacie za 13miesięcy i wracamy do Cyfry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1) Polecony Piorytet za potwierdzeniem odbioru, dziwne ale do mBanku wysłane tego samego dnia do dziś nie doszło.

 

911c613b752ddd30m.jpg

 

2) Tak sobie myślę, jak połączyć obydwie platformy aby mieć pakiet marensikhome+

 

TVP 1

TVP 2

TVP INFO

TVN

TVN SIEDEM

TVN 24

TVN CNCB Biznes

TVN TURBO

DISCOVERY

DISCOVERY HD

Discovery Science

Discovery Travel & Living

Discovery World

National Geographic

National Geographic HD

Hallmark

AXN

AXN CRIME

POLSAT

POLSAT SPORT

POLSAT SPORT EXTRA

EUROSPORT

EUROSPORT 2

EXTREME SPORTS

ESPN CLASSIC SPORT

TVP SPORT

MTV POLSKA

VH1 POLSKA

 

Fajnie jeszcze byłoby mieć Canal+ i Hbo (z naciskiem na HBO)

Jakby nie patrzeć to wziąć Podstawowy+, Canal+, NATGEO HD

 

Tylko za drogi byłby taki pakiet

Polsat 77,80

Cyfra 75,20

SUMA 153

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek76, kogo to obchodzi, że wnerwiają Cię wstrętni abonenci wypowiadający umowy Twojej ukochanej Cyferce i zawierają nowe lepsze. Po co na tym forum wylewasz swój żal z tego powodu, Nikogo to nie obchodzi. Kumasz parafrazy? - w takim tonie prowadzisz dyskusje przy okazji obrażając innych ludzi starających się zaoszczędzić każdy grosz.

 

Tak tylko dzieki tym oszczedzajacym kazdy grosz sa wlasnie podwyzki: bo za nich placa ci normalni.

Ja wyznaje zasade: jak cie nie stac, albo nie chcesz placic to twoj wybor.

Sa tansze platformy.

Nie kazdy musi miec merca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek76, kogo to obchodzi, że wnerwiają Cię wstrętni abonenci wypowiadający umowy Twojej ukochanej Cyferce i zawierają nowe lepsze. Po co na tym forum wylewasz swój żal z tego powodu, Nikogo to nie obchodzi. Kumasz parafrazy? - w takim tonie prowadzisz dyskusje przy okazji obrażając innych ludzi starających się zaoszczędzić każdy grosz.

 

Tak tylko dzieki tym oszczedzajacym kazdy grosz sa wlasnie podwyzki: bo za nich placa ci normalni.

Ja wyznaje zasade: jak cie nie stac, albo nie chcesz placic to twoj wybor.

Sa tansze platformy.

Nie kazdy musi miec merca.

Tematem tego wątku jest "REZYGNACJA Z CYFRY+" a nie dyskusja z "konsultantem Cyfry", którego wnerwiają ludzie kalkulujący własne wydatki. Podpisując umowę miałem wyszczególnione ile i przez jaki okres będę płacił i to nie ja w trakcie trwania okresu minimalnego dwa razy zmieniałem regulamin i oczywiście ceny abonamentu. I niech tu nam kolega nie wciska, że to my oszukujemy jego ukochaną Cyfrę i jej klientów.To Cyfra przez ciągłe zmiany regulaminu zwiazanymi z podwyżkami i kuszenie nowymi promocjami, motywuje klientów do kalkulowania.Gdyby podwyżki nie dotyczyły okresu minimalnegi, nie byłoby takiego kombinowania. To Cyfra stara się wyrwać od nas jak najwięcej. Ostatnie podwyżki uzasadniane są kosztami kanałów HD, France... itd. Nie korzystam obecnie z żadnych z tych opcji, więc dlaczego mam teraz już za nie płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, jak 8 lat temu, gdy bylem na tym forum tak samo mieszano mnie z blotem, bo pisalem w twarz, ze osoby korzystajace z kart pirackich do cyfry sa zlodziejami itp. Cwaniaczki twierdzily ze pracuje dla Cyfry +, i ze ich nie stac, to beda krasc. A ja jestem naiwnym jeleniem, skoro place legalny abonament cyfrze +. I minelo 8 lat, i cwanaiczkow nie ma, a ci ktorzy probuja ich nasladowac szybko laduja tam, gdzie ich miejsce.

Tak oferta powinna byc korzystna, i realna cenowo. Od ostatniej podwyzki realna inflacja wyniosla ponad 20%. I o tyle powinien wsrosnać abonament, aby mozna bylo powiedziec, ze jest na takim samym poziomie. Nie zwrasta o tyle, wiec bedzie relatywnie tanszy.

Taki wnerwiaja mnie cwaniaczki podpisujace umowy promocyjne, placace pol ceny i przy byle okazji rezygnujace i podpisujace umowy od nowa. Mam nadzieje , ze cyfra zablokuje Wam mozliwosc podpsiywania umow. Wysylam do cyfry maile z prosba o ukrucenie tego procederu, bo sory, ale Ja za Was nie bede placil. Powtarzam do znudzenia: Nie musicie miec cyfry +, jak Was nie stac.

I prosze nie mylic wyboru korzystnej oferty ze zwyklym oszukiwaniem ( bo tym jest takie zrywanie umow).

Podwyzka jest tylko skutkiem inflacji i spadkiem wartosci zlotego ( czesc oplat za kanaly cyfra rozlicza w euro).

I mnie i 90% abonentow cyfry + na nia stac. Bo pelna oferta tej platformy jest skierowana do klasy sredniej. A czasami mam wrazenie, ze tutaj wypowiadaja sie glownie dzieci bedace na utrzymaniu rodzicow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^bzdura, bzdura pogania. Jesli poprawia Ci to samopoczucie nazywac kogos cwaniakiem, bo Ty przeplacasz, a inni jak to nazywasz "kombinuja", to naprawde powinienes dostac bana za obrazanie forumowiczow. Powtarzam poraz setny, my abonemcni jestesmy permamentnie naciagani przez cyfre, przeplacajac na przyklad za HBO czy PVR. Jesli zarzad cyfry postawil sobie utrzymanie dotychczasowych marży, to niech oszczednosci szuka gdzies indziej, ale nie w kieszeniach abonentow, ktorzy placa wiecej za abo niz uzytkownicy chocby nki czy sieci kablowych przy porownywalnych ofertach! Dobry dyrektor do sp. finansow zna miliony sposobow na poprawienie zysku operacyjnego, ale najlqtwiej jest siegnac po kase od abonentow.... Ja nie pozwole, aby cyfra dodatkowo wyciagala ode mnie kase, bo kurs zlotego spadl, czy tez dlatego, ze wprowadzili kanaly HD czy France. Rozumiem, dla Ciebie jest to OK, ze aboneneci, ktorzy nie maja kanalow Frnace czy HD musza kolektywnie placic za nie :crazy: .

Rozumiem rowniez, odwolujac sie do analogii Twojej logiki, ze majac kredyt hipoteczny we frankach, powinienen teraz isc od banku i zazadac nizszej marzy od kredytu tylko dlatego, ze kurs zlotego spadl? No przepraszam, ale kogo to bedzie obchodzic? Bank? Nie wydaje mi sie. Rowniez z poziomu abonenta nie interesuje mnie, ze cyfrze spadaja zyski(mimo ze ciagle sa wysokie), to jest biznes i ryzyko jest wpisane, nalezy miec to na uwadze....

 

PS Prosze nie zrownuj piratow z abonentami, ktorzy placa za abonament a wypowiadaja umowe z roznych przyczyn. Przypominam, ze wypowiadamy umowy ZGODNIE z litera prawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Napisał Marek76: I prosze nie mylic wyboru korzystnej oferty ze zwyklym oszukiwaniem ( bo tym jest takie zrywanie umow).

 

Teraz to pojechałeś i troszkę się ośmieszyłeś niestety.Oszukiwanie jest przestępstwem więc powinieneś to zgłosić jako prawy obywatel. Popisz sobie jeszcze takie bzdury... ja już się nie bedę więcej wypowiadał w tej sprawie-zwłaszcza że to totalny off top w tym temacie.

 

PS. Co do piractwa to oczywiście miałeś i masz rację - to były straty dla platformy i należało to skończyć. I skończyło się ale jakoś ceny cennikowe nie spadły ale nowy budynek C+ wygląda ślicznie. A promocje i rozwój HD/PVR to tylko zasługa konkurencji - sami by grosza nie wydali jak by nie musieli. Dobrze że Polacy nauczyli sie gry rynkowej - teraz operatorzy nie mogą robić z ludźmi co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ów jedyny sprawiedliwy (marek76) nie bierze pod uwagę faktu, że to DZIĘKI tym "kombinatorom" (promocje, splitery..) płaci tyle ile płaci.

Zdaje się, że tak potężna Spółka ma swych analityków i wie co im się bardziej opłaca. Ograniczenie nawiasowych zachowań mogłaby znacznie ograniczyć liczbę abonentów i wtedy taki "marek76" zdziwiłby się wysokością abonamentu.

Więc głowa do góry, odstąpienie od umowy nie znaczy rezygnacji z usług C+, a jedynie zrewidowanie wydatków na ten "szpass".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja tez dzisiaj wysylam rezygnacje w ktorej wprost napisze, ze rezygnuje tylko po to zeby dostac lepsze warunki i dam link do tej dyskusji. Skoro cyfra + promuje takie dzialania, no to ok. Nie bede jeleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zapisy do umow? Polskie prawo POZWALA na zerwanie umowy, w chwili kiedy dostawca uslug zmienia regulamin. Dotyczy to chocby operatorow komorkowych, platform cyfrowych i kazdego innego podmiotu...i cyfra nie moze sobie zawrzec klauzuli, ze nie wolno zrywac umow przy zmianie regulaminu....o co Ty chesz walczyc? Masz mozliwosc, ktora mozna, a nawet trzeba wykorzystac :mrgreen: , a masz pretensje do garbatego, ze ma dzieci proste....brak slow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...