Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja TV-SAT


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

http://klasaiickiwity.republika.pl/Instalacja.bmp

 

(nie wiem jak wstawić obrazek na forum)

 

 

Witam, planuję zrobić nową instalację TV-Sat. korzystam z dekodera Cyfrowego Polsatu - Sagem. Chcę za pomocą modulatora rozdzielić sygnał na kilka odbiorników, by na każdym z nich móc oglądać ten sam program + kanały z TV Naziemnej. Chcę również, aby na telewizorze, do którego podłączony jest dekoder można było odbierać Tv naziemną. Nie wiem jak to wszystko ze sobą połączyć, aby zużyć jak najmniej kabla i jak najmniej porozkuwać ścianę. Na rysunku przedstawiłem, gdzie znajduje się antena, a gdzie odbiorniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No jasne że się zgodzi skasuje ze 100-150zł ale jak najbardziej przyjedzie a jak nie przyjedzie to coś z jego firmą jest nie tak bo firma jest po to żeby osiągać dochód Ty chcesz mu dać dochód więc czemu by się miał nie zgodzić? Zresztą to że instaluję zestawy Cyfry+ to pewnie i tak 20% tego czym sie zajmuje.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ileee? 100-150zł tylko za montaż anteny i jej ustawienie???

Przypominam, że posiadam kabel, wysięgnik itd. Tylko chcę, aby zamontował antenę i ustawił, i jeden otwór przewiercił przez ścianę, resztę sobie sam podłączę... No, chyba że monter skasuje sobie jeszcze drogo za dojazd?? :roll:

Mam papiery, które posiadam odkąd montował mi tutaj w domu Cyfrę+ ten sam pan, przyjechał od dystrybutora C+ i mi montował. Na kartce wypisał po kolei ceny, ile co kosztowało, montaż, jego kabel ( bo własnego wtedy nie miałem oraz wysięgnik, bo też nie posiadałem wtedy) i wszystko wypisał, dojazd, cena montażu... Mogę się do tych cen stosować i według nich sobie obliczyć ile będzie wynosić koszt zamontowania i ustawienia anteny? Czy nie stosować się do tych cen co mam wypisane na papierach, ponieważ była jakaś zniżka za to, że przyjechał od dystrybutora i montował mi zestaw, bo podpisałem umowę i musiał zamontować, ponieważ został przysłany przez najbliższego dystrybutora itd.?? :P8):?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

koło 150zł będzie... :?

 

mnie koleś za przestawienie anteny z Astry na HB oraz podłączenie i aktywowanie platformy N chciał skasować za 120zł... :roll:

wyśmiałem go i targowanie się skończyliśmy na 90... od tamtej pory przyrzekłem sobie, że więcej nie zadzwonie po tak zwanych 'fachowców' od SAT

 

edit: to było w zimie i jak powiedział:

za 'taką extremę*' to 120...

 

(*właził na dach, był puszysty i ledwo zmieścił się w oknie :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ludzie no ale gadacie jak byście nie znali realiów. Po pierwsze z tych 100-150zł to mu zostanie połowa po opłaceniu podatków, składek i ZUS-ów. Do tego pomyślcie sobie ile takich montaży ma na dzień i dojdziecie do wniosku że to 100-150zł to wcale nie jest tak dużo zważywszy na to że jeszcze musi stracić czas na dojazd popracować z 30-60 minut i zamortyzować samochód czy chociażby wiertarkę......

 

Zresztą zadzwoń i się zapytaj bo słyszałem że niektórzy montują za 50zł ale to musiał byś dobrze poszukać.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Tak jak mówiłem, że wezwę montera, tak zrobiłem. Wezwałem go do miejscowości położonej w lesie, gdzie spędzam sezon letni z zadaniem, aby założyć mi Cyfrę+. Powiem tak. Było dużo problemów. Monter chodził, oglądał teren z kompasem i miernikiem, wchodził po rusztowaniu na dach, szukał jakiś luk między gałęziami drzew aby miał gdzie się przedrzeć sygnał z Hot Birda. Monter stracił już nadzieję, lecz okazało się, że z jednego drzewa na mojej działce złapało sygnał. Pan zamontował antenę na drzewie, i wszystko gra, wszystko w jak najlepszym porządku + profesjonalnie wykonane całe podłączenie :D:wink: Również Astrę łapało ale jednak Hot Bird z tego drzewa lepiej. Jakość sygnału to koło 90% oraz siła 70%. A więc jak na las to rewelacyjne wyniki.. :wink: Dziękuję wszystkim za pomoc, za rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że to drzewo na której jest antena się nie rozrośnie, to jest drzewo iglaste, jakieś biedne, tylko na samym czubku ma gałęzie z igłami, reszta to same drzewo, a jeśli chodzi o drzewa po drodze, przez które przedziera się sygnał, to myślę, że mogę być spokojny, bo to są stare dęby, które zamiast się rozrastać, to już się robią biedne i zostają same gałęzie. Dobrze, że takie drzewa przytrafiły się na tej drodze, gdzie leci sygnał do mojej anteny bo obok, na innym drzewie na mojej działce bym nie miał szans, bo tam jest gęsto i by tam na pewno nie dało rady złapać sygnału. Wszystko gra, jestem zadowolony. Ładnie, profesjonalnie wykonane :wink::):) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno mam się chwalić??

No dobrze :P Miałeś rację, że dam tyle.

Dałem 150 zł :wink: Ale w sumie uważam, że to nie tak źle, i rozumiem pana, że tyle wziął. Po pierwsze był już po godzinach pracy i do późna, paliwo, montaż, pewne elementy dał swoje tak więc :wink: No nie będę tłumaczyć, na pewno wiecie co i jak :wink: Ale jestem zadowolony. Profesjonalnie wykonane. :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam, że post pod postem ale mam pytanie..

 

Witam. A jeśli chciałbym zrobić zeza na Astrę i odbierać na tunerze jednocześnie kanały z HB i Astry i oglądać to co muszę zastosować, by jednym kablem wchodziło to do tunera? Bo wiadomo, jak chcę zrobić zeza na Astrę i będą dwa konwertery przy antenie to logiczne jest, że będą dwa kable wychodzić od tych dwóch konwerterów. I jak wychodzą te dwa kable to co trzeba zastosować, by weszły one do tunera jednym kablem i oglądać kanały sobie z HB i Astry?? Noi wiadomo, że na antenie 60cm nie zrobię zeza, prawda.??

:wink:

 

P.S. A i co zrobić, by w tunerze np. Ferguson po zrobieniu zeza była lista kanałów dodatkowo z Astry, bo HB wiadomo, jest a z Astry by była lista również, to co się później robi? Co trzeba zrobić? Bo w nboxach jest podobno. Ale to nie ważne, chodzi co zrobić we Ferdku by to mieć?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak się zawściekniejsz to i na 60cm zrobisz zeza, ale Astra może rwać podczas złej pogody. Już prędzej 80cm i wtedy wziąć konwerter monoblock (w jednym pudełku dwa konwertery i przełącznik - nie trzeba wszystkiego samemu łączyć i ustawiać), a obecny zestaw pchnąć na Allegro ;)

 

Żebyś w tunerze miał listę z Astry, trzeba albo znaleźć dobrą gotową listę w sieci, albo wyszukać sobie kanały. Żeby wszystko przełączało się automatycznie tylko w konfiguracji anteny musisz odpalić DiSEqC (przyporządkować Hot Birda do LNB 1, a Astrę do LNB 2). Po tym tuner, dzięki obecności przełącznika sam będzie sobie przerzucać automatycznie satelitę, jak będziesz zmieniać kanał z pilota, więc już później nie trzeba będzie nic dłubać, aby pooglądać coś z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam wrażenie że kol. Simon uparcie ściąga wszystkie wątki do poziomu przedszkola.

Celowe działanie czy naprawdę znajduje się na tym poziomie?

Przecież na temat diseqc napisano już wszystko. Czy naprawdę można jeszcze na poważnie zadawać pytania typu co zrobić żeby podłączyć 2 anteny jak w tunerze jest 1 gniazdko??? Litości! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakupiłem sat- finder Sm 10-00 i chciałbym na nim precyzyjnie ustawić antenę czy dobrze myślę jak źle t poproszę o poprawę;;

Antena juz założona przykręcona, konwerter zamocowany:

 

1. Podpinam sat-finder pomiędzy konwerter a dekoder

2. Załączam dekoder

3. Ustawiam skalę na satfinderze pokrętłem maksymalnie do oporu w prawo

4. Kręcę antenką do czasu aż skazówka na mierniku wychyli się maksymalnie w prawo

5. zmniejszam czułość miernika do połowy skali i nadal ruszam antenką aż znowu wskaźnik się maksymalnie wychyli

6. I tak aż sygnał będzie coraz silniejszy?

 

 

 

Jak odróżnię, że złapałem Astrę a nie Hotbirda?

Na mierniku jest skala od -6 dB do 6 dB przy ustawianiu używa sie wartości minusowych czy tylko do 0 dB

 

Przepraszam jeżeli te pytania są lakoniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jak odróżnię, że złapałem Astrę a nie Hotbirda?

Jeśli ustawisz antenę, przeskanujesz niebo i przełączysz na kanał, który nadaje z HotBirda i nie będzie sygnału to znaczy, że nie jest to HotBird. I nie znaczy też, że w takim wypadku jest to Astra, bo może to być co innego albo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teoretycznie idealne ustawienie anteny to Jakość Siła 100%.

A powiedzcie mi jak to jest w praktyce? Jakie parametry można uznać za dobre ustawienie anteny.

A i czy zdarza się te 100% często?

 

Ja za pomocą dekodera ustawiłem Siła 97% Jakość 92% była to moja w sumie pierwsza instalacja i nie poszło znowu jakość ciężko. Robiłem to pół roku temu i jak dotąd jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dzięki za info ale powiedzcie czy krok po kroku dobrze opisałem ustawienie satki sat- finderem?

 

 

Ponawiam pytanie a mianowicie na moim sat- finderze to mam skalę od -6 dB do +6 dB używa się wartości minusowych do ustawiania antenki czy tylko do 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ci nie pomogę gdyż ja ustawiałem przez dekoder cyfrowy. Chodź podobno to nie jest najlepszy sposób to jednak nie najgorzej chyba mi poszło. Może Fachowiec by ciupkę lepiej dostroił jeśli by mu się chciało. Albo i gorzej jak by się trafił fachman pseudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...