Skocz do zawartości

Obróbka filmu. Jak?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to zrobić:

Mam film w mpeg-2. Nie da się wyciąć z niego reklam w tym formacie w VirtualDub (błąd: possible MPEG-2 stream). Robię tak: przerabiam go do .avi programem Gordian Knot. Wtedy już w VirtualDub można wyciąć jego fragment.

 

Ale jak to zrobić żeby najpierw wyciąć reklamy a potem przerobić na .avi? Bo chodzi o to że najpierw przerabiając ustalam rozmiar na płytę CD. Gdy dopiero potem coś wytnę to niepotrzebnie tracę na jakości - film już nie zajmuje 700MB.

 

A jeszcze lepiej jak by mi ktoś napisał jak najprościej i najszybciej ze zgranego pliku z karty DVB (czyli 3-4GB) zrobić Xvida na płytę CD. :)

A już naprawdę byłoby super takie coś: wyciąć reklamy z pliku .ts i przerobić go na 700MB .avi....Jak?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No właśnie.

A znacie jakieś programy fajne i łatwe to przeróbki filmików np. formatu 3gp ??? lub jakiś innych?? Typu podkładanie muzy jakiejś, głosu, wstawek itd. Ogólnie przeróbki. Znacie??? Proszę o przykłady i jeśli chcecie to proszę o wysłanie mi na Prywatną wiadomość nazwy jakiegoś programu. Potrzebuję takiego programu.

Proszę o odpowiedź również na Prywatną wiadomość.

Pozdrawiam :wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a czy w programie Pinnacle Studio 10 Plus można przerabiać filmy formatu 3gp (telefon komórkowy) ??? Dużo formatów obsługuje??

A P.S. Znacie jakiś mp4 wideo konwerter??? Np. jeśli mam jakiś plik formatu mpg i chcę przerobić na format mp4?

Proszę o przykłady. Bo ja mam programy ale po przerobieniu na mp4 mam na środku klipu napis Only many 25.45$ itd. Że oryginalna wersja kosztuje, że trzeba zarejestrować itd. A ja chcę bez tego. Wpisać jakiś kod i już?

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem z wycinaniem reklam.

Tzn.

Zgrany plik w formacie *.mpg przerabiam programem Auto Gordian Knot 2.40 do formatu AVI. Ma dosyć przydatną opcje ustawiania ile ma zajmować plik w AVI. Dodatkowo mozna zaznaczyć czy ma byc Xvid czy Dvix.

 

Tylko pozniej mam problem z wycieciem reklam z AVI.

Programem VirtualDub wycinam i zapisuje plik jednak rozłazi sie dzwięk.

 

@Piotr - ja mam tylko z tą róznicą że nie mam pliku TS tylko MPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr: Nie wiem czy wiesz ale jest VirtualDub MPEG2 który bez problemu otwiera nagrania z karty telewizyjnej tylko jakoś połapać się w nim nie umiem :D

 

A jeszcze lepiej jak by mi ktoś napisał jak najprościej i najszybciej ze zgranego pliku z karty DVB (czyli 3-4GB) zrobić Xvida na płytę CD. :)

 

Przyłączam się do prośby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Nagrałem wczoraj "Karola papieża" z tvn (plik bezstratny .ts, 4,53GB, pełny PAL, dźwięk DD)

Płatnym programem VideoReDo wyciąłem z niego co do klatki reklamy (dosłownie widać w tym programie że następna po danej klatce klatka to już film). Programem AutoGordianKnot przerobiłem ten obcięty z reklam film na 700MB w .avi, dźwięk 96kb/s (VBR), minimalna szerokość 576. Nagrało 592x336

 

Operacja zajęła 5h38m.

Film trwa 1:31h zamiast dwie jak w tvn z reklamami.

 

Obraz nie rozjeżdża się z dźwiękiem wcale. Co do wycięcia reklam (skutku) tzn. czy jest to zauważalne nie wiem bo musiałbym oglądnąć ten film a nagrywałem nie dla siebie.

Jakość normalna, jak to 700MB.

Podobno żeby obraz był naprawdę dobry stopień kompresji ma być min.67%. Mnie wyszło 58% przez to że film trochę długi.

 

Teraz biorę się za nagranie na płytę DVD. Plik ma 4,53GB więc tylko kwestia przerobienia go na odtwarzacz stacjonarny i nagrania na płytę. Podobno można obniżać jakość na napisach, ale to dodatkowa robota a tu film i tak zmieści się cały bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Nagrałem wczoraj "Karola papieża" z tvn (plik bezstratny .ts, 4,53GB, pełny PAL, dźwięk DD)

Płatnym programem VideoReDo wyciąłem z niego co do klatki reklamy (dosłownie widać w tym programie że następna po danej klatce klatka to już film). Programem AutoGordianKnot przerobiłem ten obcięty z reklam film na 700MB w .avi, dźwięk 96kb/s (VBR), minimalna szerokość 576. Nagrało 592x336

 

Operacja zajęła 5h38m.

Film trwa 1:31h zamiast dwie jak w tvn z reklamami.

 

Obraz nie rozjeżdża się z dźwiękiem wcale. Co do wycięcia reklam (skutku) tzn. czy jest to zauważalne nie wiem bo musiałbym oglądnąć ten film a nagrywałem nie dla siebie.

Jakość normalna, jak to 700MB.

Podobno żeby obraz był naprawdę dobry stopień kompresji ma być min.67%. Mnie wyszło 58% przez to że film trochę długi.

 

można duzo, że tak powiem miejsca dla zmniejszenia kompresji obrazu zaoszczędzić używając kodowania dźwięku w systemie ac3 - bo to w przeciwieństwie do vbr (czyli zmiennego bitrate), daje możliwośc uzyskania lepszej jakości dźwiuęku przy mniejszym bitrate - np. zadawalającą jakość dźwięku mamy już przy 48 kbps a tym samym mamy więcej miejsca na tych 700MB dla obrazu... przy ac3 można nawet myslę zaoszczędzić 20-30 MB :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Myślałem że Ac3 zajmuje dużo więcej miejsca.

 

A tak przy okazji. Czy ktoś się orientuje w tych formatach i czym się różnią: mpeg, mpeg-2, mpg, xvid, divx. Czym jest płyta SVCD a czym VCD?

 

Szczerze mówiąc to nigdy nie wiedziałem dokładnie o co chodzi z tymi formatami, który jest lepszy i czym się różnią. Zresztą w ogóle jest chyba bałagan bo jest tych formatów trochę a programy do ich obróbki nie zawsze są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCD - format zapisu filmów na CD za pomoca kompresji MPEG

SVCD - to samo co wyżej tylko że kodek to MPEG-2 (taki jak w DVD, tylko tu jest mniejszy bitrate) i o wiele lepsza jakość obrazu niż w VCD.

 

 

MPEG - standard do zapisu danych zawierających obraz i dźwięk. Obraz ma w nim rozdzielczość 352x240... dźwięk kodowany w formacie MP1.

MPEG-2 - maksymalna rozdzielczość obrazu wynosi 1920x1152 punktów... lepsza jakość obrazu przy tym samym bitrate w porównaniu z MPEG... a więc można mniejsze pliki tworzyć niż w standardzie MPEG...

 

mpg - po prostu rozszerzenie plików skompresowanych MPEG... z tego co pamiętam Windows 3.1 miłą tylko 3 literowe rozszerzenia.

 

DivX i XviD - to jedno i to samo, tylko że ten pierwszy jest komercyjny a drugi Freware. Są to kodeki MPEG-4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił was czyli użytkowników forum sk o odpowiedź na moje pytanie ale jak nie znacie odpowiedzi na moje pytanie to nie odpowiadajcie dlatego to piszę że już trochę długi czas czekam na odpowiedź na powyższe pytanie.Jak to jest bez sensu to przepraszam :oops: i jeszcze po raz drugi przepraszam :oops: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoGordianKnot.

 

Natomiast co do wycinania reklam to znalazłem bezpłatny program o nazwie MPEG StreamClip. Bardzo dobry. Jedyna wada to że jakoś dziwnie przesuwa klatki, jakby nie co jedną a mniej.

Uwaga: pozwala też na jednoczesną konwersję do innego formatu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...