Skocz do zawartości

Samsung Smart TV - UE40ES6100 - aplikacje i instalacja nowych ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, to moj pierwszy post na forum, a ze spraw szeroko rozumianej elektroniki to na TV sie nie znam za bardzo, dlatego też prosze o pomoc. Jeżeli temat umiescilem w niewlasciwym dziale to przepraszam i prosze o przeniesienie we wlasciwe miejsce.

 

Posiadam TV Samsung SmartTV, model jak w tytule tematu. Od poczatku od kiedy go mam byly tam zainstalowane rozne aplikacje, m.in. Youtube, OpenFM, VOD TVP, itp. oraz przeglądarka o pospolitej nazwie Web Browser.

Przechodzac do sedna, chodzi o to w jaki sposob moge doinstalowac jakiekolwiek potrzebne mi aplikacje bądz to obok tych juz zainstalowanych lub po prostu odinstalowujac niektore z obecnych i w miejsce ich?

 

Najwiekszy problem to własnie przegladarka. Chodzi o to ,że wiele stron nie wyświetla się poprawnie, np.najbardziej chodzi mi o tryb pelnoekranowy na stronach ze streamingiem video online. Zwyczajnie nie można wlaczyc na pelen ekran, trzeba ogladac w okienku. To tak jakby wersja flash byla za stara czy cos.

Co prawda co jakis czas pojawiaja sie jakies aktualizacje automatyczne, ktore oczywiscie przeprowadzam jednak wydaje mi sie ze dotycza one tylko ogolnego oprogramowania(softu) telewizora, nic nie wnoszą nowego.

 

Tak samo chcialbym jakiekolwiek ciekawe aplikacje czy proste gry poinstalowac, nawet nie wiem jak. Jest zainstalowanych za to sporo smieci typu vod.onet ,eskaGO itd.

 

Mam tab!eta z androidem i tam wszystko pieknie ,co chce to instaluje i chodzi w miare plynnie. Natomiast w tym TV niedosc ze zupelnie cala ta funkcja Smart dziala jak jakas okrojona wersja to jeszcze sa spore klopoty z plynnoscia w czasie uzywania. Np. aplikacja Youtube, tez swoja droga dziwna wersja jakiej nie widzialem na zadnym urzadzeniu wczesniej z prymitywnym interfejsem i fatalna wyszukiwarka ,trzeba byc mega cierpliwym ,litery wpisuja sie nieraz z duzym opoznieniem. To samo chcac zamknac jedna i uruchomic inna aplikacje.

I

Z tego co wyczytalem to nawet w tym TV nie jest OS Android tylko jakis Tizen prawdopodobnie.

 

Czy ktos moze mi pomoc, prosze o odpowiedzi. Chcialbym np. zainstalowac jakas normalna przegladarke jak Opera czy jakakolwiek z popularnych no i jakies aplikacje ktorych uzywam i znam z Androida. A jezeli te aplikacje niemozliwe sa to chociaz zeby ta przegladarka byla lepsza.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prochu nie wymyślisz z tego to co jest w sklepie możesz korzystać ewentualnie z apek tworzone prywatnie nie autoryzowane przez Samsunga  ale tam też nie ma chyba innej przeglądarki . Co na to poradzić pozostaje TV Box i wpięcie go przez HDMI lub np. Modecom FreePC pod Windowsa w taki sam sposób. W urządzeniach które podepniesz do telewizora jest KODI a to multimedialny kombajn do oglądania treści video a co do flash playera jest chyba najbardziej pożądaną apką na Samsunga Smart TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...