Skocz do zawartości

Karta DVB-PCI a splitter


jga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje możliwość podłączenia splittera do karty DVB ? Na jakich zasadach? Który model jest najbardziej odpowiedni?

 

A może jest inny sposób oglądania Cyfry+ w komputerze po rozdzieleniu ?

 

Uważacie, że to dobry pomysł?

 

1. bezprzewodowy splitter z kartami klienckimi

2. karta dvb-pci z modułem CI

 

Tylko zastanawiam się, czy SPLITER PIC ver. 5.00 będzie współdziałał z modułem CI Cyfra+ HD

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Mam podobny problem.

 

Zastanawiam się nad kupnem karty DVD-S do komputera, np TWINHAN DTV SAT VP-102G. Posiadam w domu dekoder cyfry plus (Philips DSX 6010 ) i kartę abonencką.

Chciałbym podzielić sygnał między komputer a dekoder. Kabel z sygnałem anteny satelitarnej mam w obu pokojach.

 

Na allegro znalazłem zestaw tuner+czytnik Phoenix: http://www.allegro.pl/item198250067_naj ... vista.html

W opisie jest napisane: "Czytnik kart może pełnić także rolę serwera sharingu".

 

Czy to oznacza, że może on pełnić rolę splitera?

 

Czy jeśli kupię taki zestaw to wystarczy, że dokupię do niego kartę kliencką którą wsadzę do dekodera i będę mógł dzielić abonament miedzy oba te urządzenia czy tez muszę kupić spliter z dwiema kartami klienckimi?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem że jest to możliwe. Trzeba mieć odpowiednio zmodyfikowaną wtyczkę PoorMan's Cam i splitter bezerkera. Nawiasem mówiąc mając np. tuner Ferguson podobno w ogóle nie trzeba splittera :) Wystarczy połaczyć go kablem COM z kompem. Oczywiście trzeba mieć odpowiedni soft i wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum

Jeśli chodzi o antenę to musisz mieć konwerter min. twin przynajmniej i oddzielnymi kablami do dwóch tunerów prowadzisz sygnał. Inaczej będziesz mógł oglądać tylko na jednym odbiorniku.

 

Najtańszym sposobem rozdzielenia karty jest splliter przewodowy ( bezekera) - takie chodzą po 100 na allegro w zestawach z kartami klienckimi i.

 

W kompie jako czytnik służy Ci Phoenix (COM lub USB) oraz do programu odtwarzającego wgrywasz tak jak napisał kolega wtyczkę specjalnie przerobią pod splitter ( Poor Mans Cam).

Spliter i karty klienckie łączych kablami takimi jak telefoniczne - 4 pin

 

Oczywiście możesz postawić serwer na kompie i kabelkiem COM puszczać na ferdka ale wtedy kompa musisz mieć non stop odpalonego i przeprogramować Philpsa.

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, to mi nieco rozjaśniło sprawę, ale ponieważ jestem kompletnie zielony w tematyce SAT i nie rozumiem jeszcze całej terminologi, to mam kilka pytań:

- co to jest ferdek?

- do czego w dekoderze podłączę kabelek z Phoenixa?

- Czy sygnał z phoenixa do dekodera mogę puścić kablami telefonicznymi/skrętką ? (mam w domu w ścianach takie kable i mogę wykorzystać np 2 8-żyłowe skrętki idące obok siebie)

- czy przeprogramowanie Philipsa jest skomplikowane/ryzykowne/nielegalne? (dekoder należy do cyfry+)

- czy takie rozwiązanie (komputer jako serwer, dekoder klient) spowalnia działanie dekodera i jak bardzo?

 

Wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.)Tunery marki Ferguson

2.)Coś źle zrozumiałeś do dekodera wchodzi karta kliencka w którą wchodzi kabel ze spllitera a nie phoenixa(a jesli stawiasz serwer na kompie to wtedy idzie kabel COM z komputera czyli RS232)

3.)Możesz je wykorzystać 4 pinowe końcówki zagnieść zaciskarką, ( w przypadku kabla COM czeka cię lutowanie kabelków).

4.)Nie rób tego bo jak się zepsujesz będziesz musiał odkupywać nie wiem jak dokładnie jest.Skomplikowane nie jest.Na pewno jest nielegalne jeśli właścicielem jest Cyfra. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest splliter karty nie ingerujesz w tuner.

5.)Troszkę spowalnia ale niewiele tak jak splliter tez zwalania ale minimalnie.

 

Zdecydowanie polecam zakup spliitera dużo lepsze wygodniejsze rozwiązanie niż stawianie serwera.

 

Edycja Burli: Wyrzucone zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Teraz wszystko już wiem (chyba).

Czyli do czytnika Phoenix wkładam kartę klienta od splitera, drugą do dekodera, łączę je ze spliterem kabelkiem. Do tego tuner i dekoder muszą być poączone z antena dwoma kablami wychodzącymi z konwertera typu Twin? Niby wszstko fajnie, ale wychodzi dosyć drogo. Tyle mniej więcej co n-recorder...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz nadal :)

 

1 Wariant ze splliterem lepszy - koszt około 140 zł splliter, kabel com,kabelki telefoniczne,phoenix

 

Splliter(karta cyfry)

||

||---------- (karta kliencka-->Philips

|------------Karta Kliecka---->Phoenix----> Kabel RS232--->Port RS232 w komputerze--->wtyczka do programu

 

 

2. Wariant serwer koszt 50 zł Phoenix, Kabel COM, Kabelki,

Komputer

|

Serwer(sharingowy)-------Phoenix

||-------------oprogramowanie do sharingu

|

|-----Wtyczka kliencka-----Port RS232------Philips ze zmienionym softem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze kilka pytań:

 

1) Jak zmodyfikować soft Philipsa 6010 tak, żeby komputer z Phoenixem mógł służyć jako serwer sharingu?

(znalazłem opis na http://laki.[beep]/faq/progr_philip.htm ale nie wiem wciąż jaki soft wgrać)

 

2)Czy jak będę oddawał tuner do cyfry po ponownym przeprogramowaniu dekodera (dzierżawię sprzęt) to zorientują się, że coś grzebałem?

 

3)Jakie oprogramowanie jest potrzebne, żeby komputer z podłączonym do niego czytnikiem Phoenix mógł udostępniać Philipsowi uprawnienia do cyfry przez port RS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...