Skocz do zawartości
  • 0

pytan pare glownie o kable


chriss
 Udostępnij

Pytanie

witam.. mysle ze z moimi pewnie banalnymi pytaniami dobrze trafilem do dzialu "poczatkujacy". Otoz :

a) zastanawiam sie nad zakupem nagrywarki dvd z nizszej polki,takiej za jakies 500 zlotych- tylko by nagrywala. i teraz chcialbym zrozumiec jak ona dziala - tzn. z dekodera (mam cyfre) puszczam euro do dvd,a z jego wyjscia (bo jest w nim wyjscie component puszczam componentem do lcd).

 

teraz pytanie- czy na tym nie ucierpi jakosc cyfry puszczanej na tv ?

 

b)widzialem jakies kable ostatnio chyba ze z jednej strony mialy component a z drugiej euro - czy takim kablem moge podlaczyc do tv dekoder cyfry (chyba mediasat , taki stary,duzy czarny wziety za 1zl w promocji) i czy zauwaze jakas roznice w jakosci dzieki takiemu zabiegowi ?

 

c) ewentualnie czy wogole roznica kabli euro takich noname z kablami powiedzmy firmy prolink jest wogole zauwazalna i czy taki stary i slaby dekoder wogole warto podlaczac takim troszke lepszym kablem ?

 

z gory bardzo dziekuje za jakies podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

a) ale dekodery Cyfry maja 2 Euro jedno do TV a drugie do magnetowidu lub nagrywarki DVD

 

B) nie bedzie roznicy

 

c) jest roznica i na ten temat byl inny watek poszukaj sobie. A tak w skrocie to gruby (domniemamy ze dobrze ekranowany i wszystkie piny podlaczone) za jakies 50zl lub wiecej powinien byc w miare dobry.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hej,,zmienilem na tego tech+linka i faktycznie roznica zauwazalna i moim zdaniem bylo warto.

teraz mam drugie pytanie - moge wymienic tego mediasata za ktorego dalem 1 zl na fergusona - takiego jak 6318 tylko bez wyswietlacza z przodu,chyba jakas troszke starsza wersje kupiona jakies pol roku temu.

 

moje pytanie jest podobne czy na w miare tanim lcd roznica obrazu z tych 2 dekoderow bedzie zauwazalna i czy "gra jest warta swieczki" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej nic lepszego cię nie czeka :D Podłączałem do mojego LCD różne słabsze dekodery i większych różnic nie było, choć tego ferdka nie testowałem. Jeśli zależy ci na jakości może podłącz sobie n-boxa za 99 zł po HDMI. Jak nie chcesz od razu pakować się w abonament n-ki najlepiej pożycz od jakiegoś znajomego i zobacz, czy ci to odpowiada. Tak będzie najprościej. Na Fergusonach mogą jeszcze dojść różne "zacięcia" w dekodowaniu karty C+, choć nie muszą. No i napisz jakiego to tańszego LCD posiadasz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sony 26 u 2000 ..

zdaje sobie sprawe ze n na pewno zaoferuje lepsza jakosc,ale jednak kanaly premium cyfry jak na razie mnie przy niej zatrzymuja :)

fakt- na tym fergusonie czasem przycina dekodowanie karty,ale w sumie da sie z tym zyc :)

 

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...