Skocz do zawartości
  • 0

5'E + 9'E + 16'E ?


VdV23
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

czy da się zmontować taki zestaw żeby odbierać te 3 satelity na jednej antenie ? Jaka antena, 80 cm wystarczy ? Czy może coś większego, 100 - 110 cm ? Mieszkam pod Lublinem. Z tej pierwszej interesuje mnie szczególnie kanał Ukraina,który transmituje Ligę Mistrzów ale na jednej stronie piszą, że on na 4,8'E jest a tu czytałem, że na 5'E...Czy to jakaś różnica, te 0,2 ? Jak ustawię na 5'E to złapie mi z 4,8'E ? Chodzi dokładnie o ten kanał z takim logo: ukraina.png wymieniony w tym temacie: https://forum.satkurier.pl/topic/851-sport-w-zagranicznej-telewizji/page-819

 

Monoblocka na te 3 pozycje chyba nie ma ? Znalazłem taki, http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1182-konwerter-monoblock-single-3-maximum-xo-31 ale tam piszą, że różnica 4' potrzebna do pierwszych dwóch jest na antenie 65-70 cm...więc chyba nic z tego ? Czy trzeba będzie założyć 1 zwykły konwerter na 9'E a te bo bokach zrobić doczepiane ręcznie, to się chyba zez nazywa ?

I jeszcze antena...oprócz rozmiaru, to jaką polecicie ? Famaval, Triax, która firma lepsza ? Stalowa czy aluminiowa ? Co to za różnica z czego jest ?

Czy coś jeszcze trzeba ?

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Da radę na antenie 80cm ustawić 5+9+16e tzw w układzie zez'a.

Tylko należy zwrócić uwagę na fakt że kanał Ukrainia Tv jest szyfrowany w Biss a fta dostępny tylko w pakiecie multistreem odbieranym tylko na kartach DVB-S do komputera i odbiornikach Openbox serii SX.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli nie planujesz korzystać z hotbirda 13E,to wykonujesz układ w następujący sposób :9E ustawiasz jako główny po środku konwerter, po lewo dajesz 5E zaś po prawo 16E.Patrząc zza anteny, nie od strony lustra.Taki układ będzie pracować na konwerterach pojedynczych single w zezach. Ta twoja antena w zupełności wystarczy. Co do rodzaju anteny,to niech inni się wypowiedzią.Ja używam od wielu lat aluminiową 90cm i jest ok.

Edytowane przez ARTIPAPK
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@VdV to co opisujesz jest nie ekonomicze i pokazuje lichutką wiedzę praktyczną. W takich konfiguracjach stosuje się pojedyncze konwertery 3 lub 4 ( nie stosuje się monobloków , a przełacznik konwerterów zwykle obsługuje 4 lub 2  LNB) Najpierw (jak doradza @robsat ) wyposaż się w stosowny tuner. Potem popularna antena , z popularnym konwerterem za 10 zł i szukać mocowania anteny w takim miejscu aby był do nie dostęp. W okazjonalnych transmisjach antenę przesuwać (po paru razach to proste bo sygnał bardzo silny).

Np. wczoraj. Ukraina pokazwała 2 mecze LE, ale  TRT1 HD był mecz Lazio, do tego dochodzi CBC Sport z liga włoska i NBA. Eurosport i Sport1 z Astry...

Statyczne ustawienie anteny na tych 3 poz. jest bez sensu.

Edytowane przez bat
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Tylko należy zwrócić uwagę na fakt że kanał Ukrainia Tv jest szyfrowany w Biss a fta dostępny tylko w pakiecie multistreem odbieranym tylko na kartach DVB-S do komputera i odbiornikach Openbox serii SX.

O widzisz, nie wiedziałem. Na tej pozycji zależało mi w zasadzie na tym kanale..Więc chyba w takim razie odpada.

szukać mocowania anteny w takim miejscu aby był do nie dostęp.

 

 

W okazjonalnych transmisjach antenę przesuwać (po paru razach to proste bo sygnał bardzo silny).

Np. wczoraj. Ukraina pokazwała 2 mecze LE, ale  TRT1 HD był mecz Lazio, do tego dochodzi CBC Sport z liga włoska i NBA. Eurosport i Sport1 z Astry...

Statyczne ustawienie anteny na tych 3 poz. jest bez sensu.

Odnośnie anteny - to ma być na balustradzie balkonu więc dostęp będzie. Ukraina w takim razie odpada bo myślałem, że normalnie można ją złapać...

 

LE mam na Eurosporcie i TVP Sport z HotBirda, - antena 60, poza tym nie moja, nie dadzą mi ruszyć.

 

TRT1 HD z 7'E jak najbardziej ok, a CBC Sport - ten azerski ? Ale on chyba na 42'E...antena 80 cm będzie za mała chyba ? Na początku nadawał online na YT, ale już tego nie ma..

 

Sport 1 z Astry w zasadzie daje LE i Bundesligę(?) jeśli dobrze pamiętam, więc to mam z HotBirda. A niemiecki Eurosport z Astry różni się czymś ciekawym od naszej wersji ?

 

Interesuje mnie Liga Mistrzów + jakaś liga, może być i włoska. LM: Na 16'E jest ten RTRS z LM, a na 9'E RTÉ 2 - tak pokazuje liveonsat przynajmniej..Są jeszcze jakieś inne kanały FTA w tym przedziale mniej więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RTÉ 2 nie odbierzesz. Nadaje on co prawda na pozycji 9E, ale po pierwsze jest to nie Eutelsat 9A, z którego nadają popularne TF1 HD, M6 HD, Duna HD, M2 HD i inne, lecz Eutelsat Ka-Sat, który nadaje na górnym wycinku pasma Ka, do niego trzeba mieć specjalny konwerter, którego w Polsce nie kupisz, a po drugie transponder z kanałami irlandzkimi nadaje w wiązce spot-beam, która jest skierowana na terytorium Irlandii, więc nawet jeżeli jakimś cudem udałoby Ci się dostać konwerter na górną część pasma Ka (co jest przedsięwzięciem przede wszystkim drogim), to i tak antena nawet 3-metrowa mogłaby okazać się zbyt mała, być może w Polsce odbiór jest w ogóle niemożliwy.  ;) 

W przedziale chociażby od 19.2E do 5W jest bardzo wiele ciekawych kanałów, także sportowych. Pełen wykaz znajdziesz na stronach internetowych typu flysat.com lub lyngsat.com. 

Edytowane przez patryk92
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RTÉ 2 nie odbierzesz. Nadaje on co prawda na pozycji 9E, ale po pierwsze jest to nie Eutelsat 9A, z którego nadają popularne TF1 HD, M6 HD, Duna HD, M2 HD i inne, lecz Eutelsat Ka-Sat, który nadaje na górnym wycinku pasma Ka, do niego trzeba mieć specjalny konwerter, którego w Polsce nie kupisz, a po drugie transponder z kanałami irlandzkimi nadaje w wiązce spot-beam, która jest skierowana na terytorium Irlandii, więc nawet jeżeli jakimś cudem udałoby Ci się dostać konwerter na górną część pasma Ka (co jest przedsięwzięciem przede wszystkim drogim), to i tak antena nawet 3-metrowa mogłaby okazać się zbyt mała, być może w Polsce odbiór jest w ogóle niemożliwy.  ;) 

W przedziale chociażby od 19.2E do 5W jest bardzo wiele ciekawych kanałów, także sportowych. Pełen wykaz znajdziesz na stronach internetowych typu flysat.com lub lyngsat.com. 

Dzięki za nowe info odnośnie RTÉ 2. Liście kanałów się przyjrzę.

 

TRT 1 HD nadaje także z 42*E, CBC Sport nadaje na 46*e i na 80-tce spokojnie odbierzesz.

42'E i 46'E odbiorę na 80 cm ? Ciekawe, może ktoś jeszcze to potwierdzić? Zawsze to opinia kilku osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z jednej strony Kolega pyta o zestaw na 3 pozycje (jak zliczyć to spore koszty), ale zakupu nowego dekodera nie bierze pod uwagę.... bo co?  Za drogo?

Kolejność powinna być taka:: jeśli się czegoś bardzo chce to trzeba z głową zainwestować.

Dekoder  SD do odbioru wielu wymienionych kanałow (np. Ukraina, NTV Spor czy TRT 1) to wydatek ok. 30 zł. Dekoder HD 100 zł wiecej. Od tego trzeba zacząć.

Potem poszukać antene 70-90 cm z demobilu (to już niedrogie) , kawał kabla i jazda...

w razie znudzenia kwestią lub brakiem sukcesów dekoder HD łatwo mozna sprzedać.

W innym przypadku (mając np. dekoder jakiejś platformy) nie ma sensu"podniecać" się tym co opisuje liveonsat.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TRT1 HD z 42e i CBC Sport HD z 46e powinieneś odebrać na 80cm co prawda jest wiążące Tureckiej ale w Lubelskim nie powinno być problemu.

Na 7e TRT1 HD jest szyfrowany w czasie rozgrywek LM.

 

A na 42'E TRT 1 HD  nie kodują na czas LM ?

Z jednej strony Kolega pyta o zestaw na 3 pozycje (jak zliczyć to spore koszty), ale zakupu nowego dekodera nie bierze pod uwagę.... bo co?  Za drogo?

Kolejność powinna być taka:: jeśli się czegoś bardzo chce to trzeba z głową zainwestować.

Dekoder  SD do odbioru wielu wymienionych kanałow (np. Ukraina, NTV Spor czy TRT 1) to wydatek ok. 30 zł. Dekoder HD 100 zł wiecej. Od tego trzeba zacząć.

Potem poszukać antene 70-90 cm z demobilu (to już niedrogie) , kawał kabla i jazda...

w razie znudzenia kwestią lub brakiem sukcesów dekoder HD łatwo mozna sprzedać.

W innym przypadku (mając np. dekoder jakiejś platformy) nie ma sensu"podniecać" się tym co opisuje liveonsat.

Czyli np. na dekoderze z Polsatu HD 6000 nie będzie mi odbierać tych FTA z 42'E i 46'E ?

No to kupi się inny, np. ten powinien być dobry ?

http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd/2518-odbiornik-opticum-hd-x310

Tylko jaką kartę potem do niego włożyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W większości spotkań leci FTA ale czasami się zdarza ze na czas meczu szyfrują w Biss na kanale HD ale ja  w tym roku jakoś jeszcze nie zauważyłem żeby szyfrowano na TRT 1 HD. A jeśli nawet to  w wersji SD tylko z wiązki Turkiye jest FTA.

Ostatnio mało zaglądam na 42 e a więc mogę się mylić dobrze by było jakby jeszcze ktoś się wypowiedział odnośnie LM na kanałach Tureckich.

 

Co do kupna tunera to ja bym polecił raczej coś z serii Fergusona np Ariva 203.

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Co do kupna tunera to ja bym polecił raczej coś z serii Fergusona np Ariva 203.

Tak właśnie myślałem o jakimś "Ferdku", bo wszyscy je polecają.

 

 

Regularnie oglądam pozycję 42*e i mogę potwierdzić, iż wszystkie mecze nie były kodowane, polecam także link

http://www.canlitvlive.tv/izle/trt-1.html

 

Dzięki. Sam ustawiałeś swoją antenę ? Będzie ona 'w drugą stronę' co do HotBirda, tak jak pokazuje ten kalkulator ?

4v1WUFK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kalkulator dobrze pokazuje, musisz z antena kierować się na wschód. Najlepiej kierować się jest na wschód ustawiając po kolei satelity 16,19,23,28,31,33,39,42e przy tym koryrygujac również ustawienia konwertera, który skrecamy także w kierunku wschodnim a antena będzie patrzyć coraz niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak właśnie myślałem o jakimś "Ferdku", bo wszyscy je polecają.

 

 

 

Dzięki. Sam ustawiałeś swoją antenę ? Będzie ona 'w drugą stronę' co do HotBirda, tak jak pokazuje ten kalkulator ?

4v1WUFK.jpg

Sam ustawiałem antenę, zdecydowanie czaszę musisz skierować w lewo patrząc zza anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter kiedyś zdemontowany ale sprawny się znalazł, resztę sprzętu - antenę i dekoder ( wezmę jednak Ferdka, nie chce ingerować w ten platformy ) dokupię za parę dni po wypłacie i będę się bawił w montaż.W razie problemów z ustawianiem napiszę. Dzięki wszystkim za odpowiedzi ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...