Skocz do zawartości

Nowy telewizor problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanały naziemne upc nadaje na czterech częstotliwościach (np. na dolnym śląsku są to: 114, 122, 138 i 162). Zobacz jeszcze to http://www.upc.pl/pdf/Instrukcja_wyszukiwania_niekodowanych_kanalow_cyfrowych.pdf

Na moim sharpie jak nacisnę przyciski info na pilocie to m.in. pokazuje się częstotliwość kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od 122 MHz i przeskakuj co 8 MHz do góry do 162 MHz. 

 

Tak z innej beczki jaki masz kanał lokalny w analogu na S-25 ?

Szukałem i nic nie znalazło nie wiem o co chodzi przecież  wszystkie kanały mi wyszukało  oprócz Stopklatki,Fokus ,VOX music,4fun,4fun dance ,stars,NTL  .

 

Na s-25 mam taki program http://promok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko że ja na tv mam zrobione 2 listy kanałów na jednej mam kanały naziemne wszystkie oprócz Stopklatki,Fokus i tych 5 z nowego muxa których mi nie chce wyszukać   chociaż znalazło mi tvn w HD który odbiera chociaż go nie powinno być  i bardzo mnie to dziwi. 
A na drugiej liście mam te kanały z analogu UPC .
Może te kanały się jakoś nakładają i się blokują nie mam pojęcia jest to dla mnie dziwna sprawa a ja akurat w tych rzeczach słabo się znam  :/
 
W drugim pokoju mam tv samsunga i dekoder mediabox od UPC  więc tam wszystko śmiga bo się przełączam czy chce odbierać tv naziemna czy kablową  :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega trochę myli pojęcia ;)

To co mógłbyś odebrać z anteny naziemnej czyli multipleksy DVB-T ogólnopolskie jak i multipleks lokalny może się mieć nijak do tego co odbierasz z UPC cyfrowo jako multipleksy kablowe DVB-C. Mówiąc inaczej wszystko to co złapie antena jako programy niekodowane z powietrza nie musi być oferowane przez UPC czy inną kablówkę jako programy niekodowane (Fokus i Stopklatka mogą być przez kablówki zakodowane).

 

Ponadto teoretycznie najlepszy sposób na wyszukanie wszystkiego co kablówka nadaje cyfrowo to wyszukiwanie automatyczne pełne programów cyfrowych kablowych.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... DTV - tv cyfrowa, ATV - tv analogowa więc oczywiście musisz przeskanować w DTV.

 

Nie jestem biegły w planie kanałowym (zawartości multipleksów) w UPC, pewnie co miasto i tak się on różni. Może najprościej skontaktować się z lokalnym biurem obsługi w celu uzyskania rozpiski multipleksów - co na jakiej częstotliwości powinno być. Być może jedną z częstotliwości masz zakłóconą (np. wina kiepskiego okablowania) i dlatego Twój tv wszystkiego nie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnie się gdyż możesz mieć za słaby sygnał, jaki poziom sygnału masz na paskach?

sprawdzałem i na wszystkich kanałach jest 75%  a tnie się tylko na tym TVP1 HD i TVN HD 

 

Wspomniałeś że w drugim pokoju masz Mediaboxa z UPC, nie myślałeś o multiroomie na module CI+ do tego telewizora?

Zbytnio mi nie potrzebne bo to co mam w analogu mi starcza  ale jeżeli bym chciał brać to dopiero w listopadzie bo kończy mi się umowa  z UPC chociaż rozważam jeszcze zmianę operatora ale to wszystko okaże się w najbliższym czasie  :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno również się zacinać się TVP2 HD, a zgłaszać nie masz co gdyż nie jesteś abonentem pakietu Start, a gdy się uprzesz mogą przysłać technika, wtedy wymieni kabel i za jego wizytę dodadzą ci 50 złotych do rachunku.

Trochę lipa  bo jest to uciążliwe podczas oglądania   a nie po to kupowałem telewizor żeby oglądać to w SD skoro są wersje HD tyczy się TVP 1 i TVP2 bo tvn to nie ma normalnie  :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...