Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodziło mi o samo nagrywanie ale o zaprogramowanie nagrania (na pilocie: PROGR>PROGRAM NA 7 DNI) :smile:

Co do SiFi Channel - podobnie jest np. na TCM.

Dlaczego? Słodka tajemnica dekodera i oprogramowania albo operatora.

 

Raczej operatora. Przed wymianą miałem Pace SD i na SiFi CHannel EPG w ogóle się nie pojawiał :(

Ale ogólnie jeśli chodzi o PACE 500GB to myślałem że będzie gorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z moim dekoderem. wszystko działało normalnie do pewnego momentu. przy włączaniu pyta o aktualizajce, daje ok i wyskakuje błąd nr 1 "wystąpiły problemy techniczne spróbuj ponownie później".. po chwili moge wybrać kanał i na każdym po chwili "sprawdz czy antena skierowana jest w okno sąsiada". w menu poziom sygnału raz pokazuje na zielono prawie 5 a innym razem nic. ustawiony mam na pojedynczy konwerter. co moze byc przyczyną tego problemu? dzisiaj z samego rana działało wszystko, po chwili przestało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z moim dekoderem. wszystko działało normalnie do pewnego momentu. przy włączaniu pyta o aktualizajce, daje ok i wyskakuje błąd nr 1 "wystąpiły problemy techniczne spróbuj ponownie później".. po chwili moge wybrać kanał i na każdym po chwili "sprawdz czy antena skierowana jest w okno sąsiada". w menu poziom sygnału raz pokazuje na zielono prawie 5 a innym razem nic. ustawiony mam na pojedynczy konwerter. co moze byc przyczyną tego problemu? dzisiaj z samego rana działało wszystko, po chwili przestało

Jeśli nie aktualizuje się w dniach od środy do poniedziaku to dekoder jest uszkodzony... masz najprawdopodobniej najstarszy soft i stad problemy... Jak w tych dniach nie pobiera softu nowego, wymień go na inny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po stu dniach oczekiwania otrzymałem dekoder PACE HDS7241 i wszystko w porządku, lecz jest mały problemik: nie potrafię zmienić mu czasu (pokazuje czas o godzinę wcześniejszy - zarówno w rogu ekranu jak i na displeju), w menu nie pozwala wejść w edycję godziny.

Jestem pewien że koledzy pomogą. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak dekoder działa, sprawdziłem u kogos innego i to na talerzu tym mniejszym i wszystko działało idealnie, kanały hd nawet. i zaaktualizował sie odrazu. teraz działa wręcz idealnie, wszystkie błedy które zauważyłem wczesniej znikły. wiec u mnie cos nie tak z anteną, konwerterem albo kablem.. dziwi mnie to że przez jakies 20 godzin działało wszystko i nagle przestało.. czy konwerter mógł sie zepsuć?

jak ruszam anteną o kilka cm to sygnał albo jest na 4,5 albo wogole.. jak pokazuje 4,5 to tez nie chce pokazywać ani wyszukiwac kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień parametry transpondera.

MENU>7>1>OK>B>P->P->P->V+

SATELITA: INNY

CZĘSTOTLIWOŚĆ: 11488

POLARYZACJA: POZIOMA

SYMBOL RATE: 27,5

FEC: 3/4

SYGNAŁ 22 kHz: NIE

potem wciśnij B i teraz spróbuj ustawić antenę, jak Ci się uda zmień znowu parametry transpondera.

MENU>7>1>OK>B>P->P->P->V+

na HOTBIRD potem wciśnij B i jeśli tu też będzie dobry sygnał, to jest nadzieja, że dekoder zacznie zachowywać się normalnie... jeśli nie - masz uszkodzony konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z moim dekoderem. wszystko działało normalnie do pewnego momentu. przy włączaniu pyta o aktualizajce, daje ok i wyskakuje błąd nr 1 "wystąpiły problemy techniczne spróbuj ponownie później".. po chwili moge wybrać kanał i na każdym po chwili "sprawdz czy antena skierowana jest w okno sąsiada". w menu poziom sygnału raz pokazuje na zielono prawie 5 a innym razem nic. ustawiony mam na pojedynczy konwerter. co moze byc przyczyną tego problemu? dzisiaj z samego rana działało wszystko, po chwili przestało

 

Satelita napewno ustawiony na HOTBIRD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie Pace 500, generalnie jest OK, ale ten pilot, i orginalny i ogólny(Harmony 555) mają czasem problem z wysłaniem komendy. Gdy zrobiłem ekran z aluminiowej foli poprawiło się, ale nie o to chodzi?? Czy mój egzemplarz jest do wymiany, widzę że wątek z pilotem się powtarza?

Niestety nie można nagrywać audycji radiowych, niby rusza nagrywanie, ale na dysku pustki.

Pozdrawiam, i życzę cierpliwości, uruchamianie trwa i trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem właśnie 500-tke i powiem wam że jestem pod dużym wrażeniem!

Przez rok użytkowałem dwie 250-tki gdzie od samego początku miałem problem z pilotem i plazma Panasonic.

Czytając wątek ciągle zwlekałem widząc jak ludzie narzekaja na 500tke jednak w końcu przyszla pora.

Panowie ten dekoder na prawde śmiga bardzo dobrze!Pilot rewelka czy strzele w sufit czy ściane działa!

Funkcja pilot śmiga szybko.Program tv na prawde fajnei rozwiązany i ten obraz nadawanego kanału w tle luxxx:)

Na dana chwile jestem mega zadowolony i nie mam żadnych zastrzeżeń wszystko hula aż miło:)

No może mały minusik to obraz na kanałach np TVp wydaje mi się ciut gorszy.

 

Odrazu wziąłem karty Multi i od rana chodza jak złoto:)

Glupi to ma szczęscie.

POzdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć dobrego trafu, mnie dzisiaj C+ powiedziała że mam zmienić TV z plazmy na LCD, to wtedy nie powinienem mieć kłopotów z pilotem, wujek dobra rada,

tak się sprawy mają. Przy wyłaczączonym TV, pilot ma zasięg z każdego miejsca salonu, a przy włączonym, zanika łączność pilot-dekoder, czy ma ktoś jakieś bardziej przystępne rozwiązanie niż wymiana TV?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam ten dekoder od tygodnia mam pytanie co do nagrywania..

 

Czy jesli musi pozostac wlaczony to moze byc ustawiony inny program niz ten ktory ma sie nagrac ?

 

Możesz spokojnie oglądać inny program niż ten, który się nagrywa pod warunkiem, że masz konwerter typu twin lub quad

 

Jakoś ja korzystam wyłącznie z pojedyńczego konwertera i nie mam żadnego problemu w nagrywaniu jednej stacji jednocześnie oglądając inny program.

Także siejesz zamęt kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac_latawiec

 

A jesteś pewien, że to działa na wszystkich kanałach? Przyznaję - nie jestem fachowcem od techniki sat ale w wielu miejscach widziałem opinię, że na pojedynczym konwerterze można nagrywać i jednocześnie oglądać tylko pewne kombinacje kanałów.

 

Zresztą na chłopski rozum po coś Cyfra czy inne platformy zaleca twina do PVR?

 

EDIT

Widzę, że majk już wyjasnił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem

Dostałem dzisiaj tego pace pvr 500 (wczesniej mialem pace sd).

Nie działa mi ani nat geo hd ani żadne canal + sport oprocz hd.

Wyskakuje napis brak uprawnien do odbioru, a na 100% powinno dzialac.

Miał ktoś taki problem ? Możecie mi pomóc ?

Na dodatek pierwszy raz chce sie zalogowac do ICA przepisuje dane dobrze (nr karty i abonamenta)

i wyskakuje że wpisałem coś źle ? Czy trzeba gdzies zadzwonic zeby aktywowali usluge ICA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...