Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej rozbrajające jest to że do dekodera Sagem HD będzie można podłączyć dysk i zrobić z niego PVR, więc wytłumaczcie mi dlaczego nie robią tego w PACE PVR?? Nie można już ich bronić że nie chcą problemów z piractwem i udostępnianiem nagrań, ponieważ już udowodnili że to nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiu_1985, nawet jeśli kiedyś zostanie odblokowany port USB na odbiornikach PACE PVR, to i tak nie będzie możliwości ingerencji w zawartość wbudowanego w to urządzenie HDD.

 

Na wspomnianym dysku bowiem, znajdują się materiały, kodowane dla potrzeb usług VoD, więc C+ musiałaby chyba upaść na głowę, by pozwolić na dostęp do tego dysku.

 

W sumie najlepszym rozwiązaniem byłoby takie, gdzie ów wbudowany dysk byłby w całości przeznaczony na różne serwisy, i żeby funkcje PVR realizowane były za pomocą dysku lub pena podłączanego za pośrednictwem USB.

 

Wtedy każdy miałby wreszcie dostęp do własnych nagrań, co wydaje się i logiczne i sprawiedliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy każdy miałby wreszcie dostęp do własnych nagrań, co wydaje się i logiczne i sprawiedliwe.

O jakich własnych nagraniach mówisz?

Filmy i programy TV nagrane przez telewidza dalej nie są jego własnością. Dostęp masz - możesz je odtwarzać aż do znudzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Cię przepraszam, ale większych bzdur nie słyszałem jak długo żyję, a zapewniam Cię, że niekrótko.

 

To powiadasz, że nagrania dokonane przez użytkownika to jest co?

 

Możesz to jeszcze raz powtórzyć, ale tak żeby wszyscy usłyszeli? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiu_1985, nawet jeśli kiedyś zostanie odblokowany port USB na odbiornikach PACE PVR, to i tak nie będzie możliwości ingerencji w zawartość wbudowanego w to urządzenie HDD.

 

Na wspomnianym dysku bowiem, znajdują się materiały, kodowane dla potrzeb usług VoD, więc C+ musiałaby chyba upaść na głowę, by pozwolić na dostęp do tego dysku.

Ale o czym ty piszesz, to od nich zależy do czego dadzą ci dostęp, przecież to nie wygląda na zasadzie podłącze dysk i wszystko na niego skopiuje automatycznie, chcą sobie kodować, mało mnie to interesuje, byle dekoder to otworzył, chciałbym mieć możliwość archiwizacji moich nagrań, a to do czego będę miał dostęp to już jest kwestia ich softu, VOD nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Cię przepraszam, ale większych bzdur nie słyszałem jak długo żyję, a zapewniam Cię, że niekrótko.

 

To powiadasz, że nagrania dokonane przez użytkownika to jest co?

 

Możesz to jeszcze raz powtórzyć, ale tak żeby wszyscy usłyszeli? :D

Kolego, bzdury to Ty wypisujesz i jak widać mało jeszcze wiesz... Kolega Krzysztel ma rację, dostęp do nagrań masz i możesz je odtwarzać na okrągło ale nie możesz ich przegrywać lub rozpowszechniać. Może dla Ciebie brzmi to śmiesznie, ale tak właśnie jest.

 

Pomyśl po co Cyfra zabezpiecza programy przechowywane na dysku przed ich kopiowaniem? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się z Wami polemizować, bo widzę, że Wasza znajomość prawa jest mniej niż znikoma, ale zapytam w takim razie w taki sposób: powiedzcie mi, na jakich zasadach w takim razie, działają dziesiątki innych odbiorników PVR, niezgodnie z prawem?

 

Nie mówimy tu mam nadzieję o zasobach VoD, które są rzeczywiście własnością operatora, ale o nagraniach dokonanych przez użytkownika, które ów użytkownik może w dowolny sposób archiwizować na ogólnie przyjętych zasadach.

 

Nie mówcie więc jakichś zupełnie wydumanych opowieści, bo szkoda tego nawet słuchać.

 

rysiu_1985, byś miał dostęp do własnych nagrań MUSI nośnik, na którym nagrywasz być nośnikiem zewnętrznym, dlatego najlepszym tu rozwiązaniem byłoby uruchomienie USB, wówczas C+ mogłaby większość swoich 500 GB na dysku wykorzystać w dowolny sposób.

Ich dysk, ich sprawa, ale PVR, który usiłuje ubezwłasnowolnić użytkownika, to kpina, a nie PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Johan1 z oddzielnym HDD na VOD i na PVR podoba mi się, co z resztą przełożyło by się na większa ilość pozycji VOD dostępnych jednocześnie, nie tak jak teraz gdy wejdę do C+ na życzenie to mam góra 20 pozycji i koło 30 w HBO seriale. Poza tym nie wiemy jeszcze w jaki sposób ma być realizowane nagrywanie na zwenętrzny nośnik, czy z jakimś systemem kodowania, że obejrzymy tylko na własnym dekoderze, czy też zupełnie bez żadnych zabezpieczeń (w to drugie jakoś nie wierzę).

Na razie zostaje nam tylko spekulować, bo z tego co widzę, to USB odblokują tylko w zwykłym HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tym samym, ale w inny sposób:-)

 

Mówię właśnie o uruchomieniu USB, może nie precyzyjnie napisałem, ale wydawało mi się to oczywiste :D

W dekoderach Sagem zostanie uruchomiony port USB, w ten sposób staną się dekoderami PVR Ready, więc nie martwią się o jakiekolwiek problemy z piractwem, ponieważ udostępniają możliwość nagrywania na dysku użytkownika, a co on z tym zrobi to już nie ich biznes. W dekoderach PACE mamy dysk 500GB i płacimy za niego, nie widzę więc sensu z niego rezygnować, ale możliwość wyboru miejsca nagrania nie jest wielkim kłopotem, kto by chciał podłącza zewnętrzny dysk, przestawia nagrywanie na port USB i ma nagrania na własnym dysku. Możliwość zaznaczenia nagrań z listy i kopiowanie ich między dyskami też nie jest wielkim problemem, ale trzeba chcieć. Dlatego VOD nie ma nic do rzeczy, przecież nie mówię o możliwości wyciągnięcia tamtego dysku, ale uruchomieniu USB, a co z nim zrobimy to już jest kwestia tego na co pozwala soft, a nie pozwala na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można już ich bronić że nie chcą problemów z piractwem i udostępnianiem nagrań, ponieważ już udowodnili że to nieprawda.

Podejrzewam, że tych nagrań nie skopiujesz ani też nie obejrzysz np. na kompie.

Będą zaszyfrowane.

To na pewno. A dodatkowo zapewne nie będzie można odtworzyć ich w innym dekoderze. Nie wyobrażam sobie że Cyfra pozwoli na nagranie filmów z kanałów Premium i odtwarzanie ich w dowolnym dekoderze. Można pewnie zrobić sprawdzanie pakietu przed dostepem do zapisanych rzeczy ale znając możliwości magików z cyfry pewnie prościej jest zablokować dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Mianowicie to, że nie tylko będzie można sprawdzić, czy taki dekoder jest użytkowany za granicą, ale czy dekoder który "zaginął" jest użytkowany z konkretną kartą przypisaną do któregoś z użytkowników. Krótko mówiąc podpinając dekoder do Internetu wystawia się na widelcu wszystkie informacje z nim związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...