Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety u mnie nic nie daje przestawienie kabla z sat 1 na sat 2 ( jeszcze gorzej bo pisze brak sygnału ) wieć mozlwiosć jest tylko na sat1 i zmienam z twin na pojedynczy i nadal nei nagrywa..... masakra.... moze to jakas wada fabryczna... a miało być tak pięknie a tu [beep].....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Friend86 - przy pojedynczym konwerterze, to żeby Ci ściągało pozycje do VOD, C+naŻ i HBO Seriale musisz mieć dekoder w trybie stand-by bo inaczej nic Ci się nie ściągnie... Przeważnie tez pozycje wgrywają się w nocy, czasami widziałem też że dioda migała koło południa. Jeśli dekoder masz cały czas włączony to nic Ci się nie ściągnie przy pojedynczym kablu. Oczywiście kabel podłącz do Sat1.

 

Pozdrawiam

 

 

P.S. Przypomniało mi się.... oczywiście masz zrobioną też aktualizację softu do numeru 146? To pytanie odnośnie problemów z nagrywaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam w domu podłączone jednocześnie 3 dekodery C+ : Pace PVR HD, Philips PVR HD oraz Sagemcom HD, każdy jednym kablem do LNB Quad, wszystkie 3 kablami HDMI do 1 telewizora :D

 

Jeśli chodzi o Pace PVR to jeśli go włączam i używam codziennie to pozycji w VOD jak na lekarstwo, jak nie używałem go przez ponad 3 tygodnie, lista zapełniona prawie w 100% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To po prostu idź do punktu C+, wymienią Ci od ręki na drugi egzemplarz i bedzie wszytko jasne :D

 

Feniks ja wszystko rozumiem ale dlaczego od początku zakupu tego dekodera ( ok. 1 miesiac temu) nie mogę nic nagrać ........ ???? robilem to na różne sposoby i nic

 

Miesiąc od wynajęcia, nie zakupu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd u Was się wzięły te problemy z DVB-T. U mnie opcja wyszukiwania kanałów naziemnych jak najbardziej jest i działa, podobnie jak same kanały z DVB-T.

Dzisiaj w nocy były problemy z wyszukiwaniem kanałów i ich odbiorem, spróbuj teraz w ciągu dnia. Miałem tak samo, a teraz działa normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak czułem, że będzie kicha. Po dzisiejszej aktualizacji trwającej kilka razy dłużej niż wcześniejsze jest klops. Tak jak ktoś wspomniał z menu zniknęło wszystko co dotyczyło tunera TV naziemnej. Normalnie jakby nie istniał. Nie ma w ogóle opcji wyszukiwania kanałów naziemnych a te zaprogramowane w DVB-t przed aktualizacją dekoder uważa teraz za programy satelitarne wyświetlając oczywiście tradycyjny, mój ulubiony napis o braku sygnału i sprawdzeniu ustawienia anteny. To ja już wolałem moje normalne kłopoty, czyli wyjątkowo częste restarty tego gów_nia_nego dekodera przy okazji np. przełączania między dwoma ulubionymi kanałami albo przy próbie wywołania opisu, tudzież dziesiątkach innych sytuacji. Często korzystam (w obecnej chwili można rzecz korzystałem) z DVB-t ze względu na Polsat HD, którego Cyfra mimo darmowego przesyłu nie raczy dodać do swojej listy. Zresztą DVB-t przydaje się też podczas ekstremalnych zachmurzeń czy innych pogodowych katastrof kiedy satelita najnormalniej wysiada. Oczywiście mógłbym podpiąć antenę do telewizora ale jest to dla mnie mniej wygodne, ze względu na większe kłopoty jego tunera ze słabszym sygnałem i mniejszą wygodę obsługi. Po co też mam też wiecznie słuchać żony i dzieci jak coś ustawić czy przełączyć oraz żonglować dwoma pilotami skoro normalnie załatwiałem to jednym od dekodera. Panowie z C+ dali jak zwykle tyłka. Od początku ukazania się PACE PVR HD nie tylko nie poprawili jego głównych mankamentów ale spiep_rzyli jeszcze to co normalnie działało. I płać takim żłobom 160 zeta co miesiąc a oni mają cię gdzieś.

A no i na Filmbox HD oczywiście też u mnie często, a właściwie zawsze kiedy chcę coś obejrzeć nie ma synchronizacji obrazu z fonią co wyklucza ten kanał z możliwości normalnego korzystania za co PRZECIEŻ do cho_le_ry PŁACĘ ciężką kasę. EPG to też niestety porażka i jeszcze te śmieszne opisy rodzaju programu. Podczas wiadomości napis "dla dzieci" albo podczas erotycznych, nocnych igraszek "lekkoatletyka" a generalnie zawsze jakieś niedorzeczne opisy NIGDY NIE MAJĄCE NIC WSPÓLNEGO Z PRAWDĄ. Jakość usług przy płaconej co miesiąc cenie to tragedia. W normalnym kraju taka firma tak by dostała po tyłku od abonentów, że w try miga albo by szybciutko poprawili jakość do akceptowalnej albo musieli by się zwinąć z rynku. Ale tu jest Polska jak mawia klasyk więc tutaj można z nami zrobić wszystko.

Ja ma tylko takie małe pytanko bo czytam uważnie ten post już 20 raz i nie mam pojęcia jakim cudem i w jakiej części kraju odbierasz z naziemnego nadajnika cyfrowego Polsat HD ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BASTO - jeśli mnie pamięć nie myli, to chyba mieszkańcy stolicy i okolic maja taki przywilej i w ramach testów czy coś takiego mogą odbierać Polsat HD z naziemnej. Jeśli jednak się mylę to proszę o poprawę i przepraszam.

 

 

edit: tu o tym pisali:

 

https://satkurier.pl/news/63911/warszawa ... dvb-t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu (jakieś trzy miesiące lub więcej, nie pamiętam dokładnie) z nadajników warszawskiego i raszyńskiego Polsat HD jest nadawany za darmochę wyobraź sobie. Też jestem zdziwiony ale z tego korzystam.

 

Szanowni Koledzy, proszę o roztrząsanie prywatnych dyskusji na PW :read:

Oczywiście, przepraszam tylko szkoda, że wyłącznie mój post został skasowany bowiem proszę zwrócić uwagę na meritum sprawy. Ja sobie nie życzę idiotycznych uwag personalnych od nieznajomych osobników. Kolega "wyłącznie mądre porady" niech udowodni, że pomoże na odległość dając błyskawicznie trafną diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. Zombi, nie wiem czy będziesz zadowolony z takiej sugestii, tym bardziej, że obecnie mokro i wietrznie, ale podejrzewam, że problem wiąże się z instalacją antenową, a wymiana oprogramowania to jedynie zbieżność czasowa z występującą usterką i nie ma z nią wiele wspólnego.

 

PACE PVR jest niezwykle wrażliwy na wszelkie zwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie nowego softu , sprawa dvb-t w moim Pace wyglada tak :

w menu glownym pod 5 wyszukiwanie programów

1 lista programów

2 wyszukiwanie programów satelitarnych

Wchodzac w liste programów i wracajac klawiszema a pojawia sie

3 wyszukiwanie programów naziemnych ale nie dziala ta opcja :/ ( 15 minut i nic nie znajduje )

Na kanalach naziemnych nadal brak sygnału .

Ps . zwarcie to chyba nie jest , chyba ze w sofcie informatyków z cyfry :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety a może raczej stety kolego Johan raczej nie ma to związku z wczorajszą burzą bowiem brak opcji 5/3 (wyszukiwania kanałów naziemnych) w menu zaobserwowałem już przed burzą. Kiedy chmury (ale jeszcze bez wyładowań w mojej okolicy) spowodowały problemy z odbiorem SAT spróbowałem przełączyć na kanały naziemne i się zdziwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzac w liste programów i wracajac klawiszema a pojawia sie

3 wyszukiwanie programów naziemnych ale nie dziala ta opcja :/ ( 15 minut i nic nie znajduje )

Na kanalach naziemnych nadal brak sygnału .

Może głupie pytanie, ale czy podłączyłeś antenę naziemną do gniazda dekodera?

Jesteś w zasięgu DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie nowego softu , sprawa dvb-t w moim Pace wyglada tak :

w menu glownym pod 5 wyszukiwanie programów

1 lista programów

2 wyszukiwanie programów satelitarnych

Wchodzac w liste programów i wracajac klawiszema a pojawia sie

3 wyszukiwanie programów naziemnych ale nie dziala ta opcja :/ ( 15 minut i nic nie znajduje )

Na kanalach naziemnych nadal brak sygnału .

 

No to jednak może jest grubsza sprawa a nie tylko mojego egzemplarza jak sugerują w pomocy technicznej. Nie wiem jak u innych ale od grubo ponad godziny w tej chwili nie da się pobrać programu telewizyjnego z informacją o problemach technicznych. Tak samo próba upgrade`u nie kończy się informacją że już zupgradeowałem wcześniej tylko, że "...problemy techniczne i się nie da". Może jednak Cyfra plus coś schrzaniła i się nie przyznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Włącz diagnostykę odbiornika.

 

Przepis jak to zrobić masz w tym wątku (tylko znaleźć).

 

Jeśli diagnostyka przebiegnie pomyślnie, to będziesz miał pewność, że problem z Twoim odbiornikiem nie ma charakteru sprzętowego, ale nie wcześniej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Za twoją namową zrobiłem diagnostykę i tak jak przypuszczałem wszystko jest ok albo passed. Czy ktoś wie może czy w diagnostyce w menu tunerów powinien być jako trzeci tuner naziemny? W każdym razie u mnie dostępne do sprawdzenia są tylko tuner 1 i tuner 2. Dla mnie wyraźnie jest to wina badziewnego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, po wczorajszej aktualizacji dekoder zaczął gubić sygnał, po przełączeniu na inny kanał było ok. Dzisiaj niespodzianka, włączam dekoder a tu jeden kanał i nie znikający opis i numer programu ;/ na pilota zero reakcji, wyłączałem kilka razy z sieci, nic nie pomogło, jak myślicie padł ? ;/ Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...