Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przełączam przyciskami na dekoderze także nie ma reakcji, diody migają przy każdym "kliknięciu" czy to na dekoderze, czy to na pilocie, ale żadnego efektu nie ma, i trzeba resetować odłączając z sieci.

 

@krisus u mnie właśnie zostaje albo ten kwadracik sam, albo ta pusta grafika z info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już masz dostęp do menu serwisowego, to możesz wykonać diagnostykę podzespołów odbiornika i przekonać się naocznie, czy wina leży po jego stronie, czy np. po stronie instalacji antenowej, albo fatalnie zlutowanych kabli połączeniowych (HDMI, SCART itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Przeczytałem duuużo stron tego tematu, ale jest on mega przerośnięty :) Pogooglałem, ale ciężko mi znaleźć odpowiedź. Mianowicie mam problem z monoblockiem i wykryciem astry na tym tunerze. Przy fabrycznych ustawieniach po przełączeniu na "inna satelita" tuner się jakby wieszał na kilka sekund i pokazywał zasięg na 5 - po czym zaczynał działać i zasięg spada do 0. Znalazłem na necie takie ustawienia i wpisałem je w inna satelita:

Częstotliwość: 10,862 GHz

Polaryzacja: H (pozioma)

SR (Symbol Rate): 22000

FEC: 5/6

Efekt jest ten sam. HB odbieram, a Astry nie. Co prawda problem jest z czaszą ponieważ jest to 110 z monoblokiem - czyli teoretycznie nie powinno działać lub zasięg Astry słaby. Ale jak podłączam tuner Globo z TNK to zasięg z HB mam na 5 a z Astry na 4 - więc wygląda ok. Mam możliwość podłączenia tradycyjnego zeza i wpięcia diseqa, ale... Skoro na globo mam sygnał to czemu nie mam go na PVR? Te ustawienia są złe? Bo w tym temacie znalazłem co najmniej 3 wersje tych ustwień przy których każdy pisał, że mu działa...

Konwerter mam wybrany pojedynczy, zaś kabel podłączony do wej. 1.

 

Jeszcze się zastanawiałem czy by nie można do wej1[dekodera] podłączyć HB, a do wej2 Astry - oczywiście w wersji z klasycznym zezem? [pomijając tym samym konieczność użycia diseqa?]

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie: muszę zrezygnować z monoblocka, dać zeza i kabel z astry podłączyć do wejścia 2? Dobrze rozumuję? Czyli, że w ogóle nie ma obsługi diseqa, a co za tym idzie monoblock nie podziała?

 

W biurze obsługi:

- obsługuje diseqa

- monoblocki opticum działają

- podłączyć do wejścia 1 kabel z monoblocka

- wpisać odpowiednie ustawienia z astry w "inna satelita"

 

Super, ale mi to nie pomaga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale przecież monoblock ma wbudowany diseq no to jak? Antena jest na HB a rozszerzenie [zez] monoblocka na astrę. Więc jeśli o to chodzi to mam dobrze podłączone.

 

Wystarczy, że podłączysz konwerter wycelowany w Hot Birda do wejścia 1 (lub A) przełącznika Diseqc 1.0 (lub Tone Burst), a konwerter wycelowany w Astrę do wejścia 2 (lub B). Po przejściu na kanał z Astry (numery na liście powyżej 650) dekoder prześle odpowiedni rozkaz do przełącznika.

 

Jeśli masz monoblock, to nie masz wyboru, podłączenie konwerterów do wbudowanego przełącznika Diseqc wykonał producent i nie da się go zmienić. Z dekoderami CYFRY+ (zresztą dotyczy to nie tylko PVRów) działają takie monoblocki, które Hot Birda mają podłączonego do wejścia 1 (A).

To jeszcze potem podłączę globo i sprawdzę na którym wejściu diseqa jest astra a na którym HB - na pudełku nic oczywiście nie napisano...

 

Tu napisano, ale nie wiem czy to nie kolejność przypadkowa:

http://www.eltrox.pl/konwerter-opticum- ... -1179.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner jest po prostu kapryśny i nie wszystkie przełączniki i monobloki mu odpowiadają. Też miałem problem z przełącznikiem. Mimo, że był nowy i podłączony według zaleceń, to nie działała Astra. Jeżeli Twój monoblok nie chodzi, to pozostaje Ci założyć zwykły konwerter na zeza i kombinować z różnymi przełacznikami dieqc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo niepotrzebnie wydana kasa. Powalczę jutro i dam znać. Ale jakbyś mi napisał - czy te ustawienia dla astry, które podałem wyżej są prawidłowe?

 

O, mam dokładnie ten:

http://www.dipol.com.pl/konwerter_satel ... _A9845.htm

 

Kupiłem bo gdzieś znalazłem że współpracuje z cyfrowymi PVRami.

 

Znalazłem:

http://globo.com.pl/files/SATKurier_78_2009-LNB.pdf

HB na porcie 1, Astra na porcie 2. Czyli chyba PVR go nie lubi :( Albo, źle wpisałem ustawienia. Bo w BOK powiedzieli, że te wpisane w "inna satelita" nie są prawidłowe dla Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, bo już pokombinowałem i nie zapisałem sobie jakie były :D Byłby ktoś skłonny mi je spisać?

 

A mój konwerter tak jak na stronie dipol'a - nie ma ani AH ani HA. Sprawdzę na globo i będę wiedział na 100%. Zaś na tabliczce znamionowej pisze "dedicated for Hotbird and Astra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ruszok Tak jak inni koledzy napisali nie wszystkie monoblocki będą działać, a w ustawieniach nic nie zmieniasz bo wszystko działa automatycznie. Zmień ponownie na "Hotbird" i wpisz:

Pasmo dolne : 9750

Pasmo górne : 10600

satelita : hotbird

Częstotliwość : 10892

Polaryzacja : pozioma

symbol rate : 27,5

FEC: 3/4

Sygnał 22kHz : NIE

 

Jak nie działa to znaczy , że diseqc w monoblocku jest AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Hotbirda nie zmieniałem, zmieniałem tylko ustawienia w "inna satelita". HB działa mi normalnie, więc te ustawienia są chyba ok. Ale dzięki bardzo za pomoc. Wszystko posprawdzam po 23 jak wrócę z roboty

 

A czy jest HA czy AH sprawdzę za pomocą globo :)

 

Nie ma znaczenia, co jest wpisane w pozycji "Inny". Ważne jest tylko żebyś nie poprzestawiał parametrów konwertera, czyli 9750 i 10600

No to tego nie zmieniałem. A widzę, że w tym biurze to się znają... A to po kiego jest ta zakładka inny satelita? Myślałem, że tam wpisuję dane Astry - wtedy będę mógł sprawdzić zasięg i wyszukać programy... A to ma być tak, że mam wybrany HB i daję przeszukiwanie listy? Czyli tak jakbym miał normalnie podłączony pojedynczy konwerter do wejścia 1 tunera. I przy przeszukiwaniu doda mi również kanały z Astry? Dziwne to bo skąd on wie, że ma szukać na Astrze akurat? I powyżej, którego [obecnie] kanału są z innej satelity? Było chyba do 841, ale teraz chyba kanałów przybyło ostatnimi czasy.

I jeszcze co do tych zakresów to ten konwerter ma na tablice takie:

przechwytywanief.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. To która to wersja sprawdzę dokładnie na tunku Globo i będę wiedział. Tam trzeba wybrać dokładnie, który diseqC więc będzie 100% info. Podejrzewam, że sprzedawane w Polsce bez tego oznaczenia [ah ha] to będą wersje HA, ale sprawdzę. A co do reszty pytań w moim poprzednim poście... Masz może jakieś podpowiedzi?

 

Dzięki i przepraszam, że męczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista programów z Hot Birda i Astry jest narzucona przez cyfrę. Możesz ją tylko zaktualizować. Nietety nie ma możliwości dodania swoich kanałów. Przy skanowaniu załaduje Ci zwyczajnie najnowszą listę i tyle. Jeżeli masz podłączony jeden kabel, to konwerter ustawiasz na pojedynczy i "Hot "Bird" i już gra. Do czego służy "inny" nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to po kiego jest ta zakładka inny satelita?

 

W zasadzie to do niczego. W ostateczności możesz sprawdzić jaki jest sygnał na innym transponderze z hotbirda

 

Myślałem, że tam wpisuję dane Astry - wtedy będę mógł sprawdzić zasięg i wyszukać programy... A to ma być tak, że mam wybrany HB i daję przeszukiwanie listy? Czyli tak jakbym miał normalnie podłączony pojedynczy konwerter do wejścia 1 tunera. I przy przeszukiwaniu doda mi również kanały z Astry? Dziwne to bo skąd on wie, że ma szukać na Astrze akurat? I powyżej, którego [obecnie] kanału są z innej satelity? Było chyba do 841, ale teraz chyba kanałów przybyło ostatnimi czasy.

 

Dekoder sam automatycznie wykrywa czy masz podłączoną Astrę. Wystarczy, że Astra będzie ustawiona jako 2 w diseqC. Nawet nie musisz wyszukiwać na nowo kanałów, bo zawsze się wgrywają z listą Hotbirda. Jak chcesz podłączyć 2 kable to wybierasz tylko opcje "TWIN" i tyle w ustawieniach anteny. Na oficjalnej liście są tylko kanały z Hotbirda (od numeru 1 do ok. 650) , a reszta od 650 to już Astra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... To się może okazać, że te programy działały tylko ja nie wiedziałem gdzie są zapisane - haha... Ale też mogliby opisać dokładnie co i jak, a nie... Ja się skupiałem na tym, ze po wpisaniu danych astry w "inna satelita" nie miałem nic na pasku sprawdzania sygnału...

 

Dekoder sam automatycznie wykrywa czy masz podłączoną Astrę. Wystarczy, że Astra będzie ustawiona jako 2. Nawet nie musisz wyszukiwać na nowo kanałów, bo zawsze się wgrywają z listą Hotbirda. Jak chcesz podłączyć 2 kable to wybierasz tylko opcje "TWIN" i tyle w ustawieniach anteny. Na oficjalnej liście są tylko kanały z Hotbirda (od numeru 1 do ok. 650) , a reszta od 650 to już Astra

Powiem tak. "Boszzzzzzzzzz" - 99% że mi to działało. Skakałem na liście kanałów "od tyłu" i na pozycji osiemsetileś słuchałem radia Bayer lub Bayern... :lol2:

 

Gdzieś znajdę taką aktualną listę z kanałami astry?

 

Dziękuję bardzo. Obu Panom [jak mniemam].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...