Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a na esce np. lekkoatletyka ;) tu się nic nie zmieniło, a nawet bym powiedziała, że wcześniej na niektórych kanałach było ok, a teraz znowu jest błędne info :) ale rzeczywiście szybciej przełącza programy, jakoś tak lepiej działa. A music choice muszę ogarnąć dziś koniecznie - jeśli już jest to super - tej funkcji bardzo brakowało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Aplikacja radiowa ma jeszcze parę niedociągnięć. Dany opis potrafi zwiesić się na jakiś czas mimo, że już kolejna i kolejna piosenka. Choćby teraz - na kanale M.Ch.Dance na "Hitach Dyskoteki" leci jakiś remiks piosenki "Grenade", a opis jest z piosenki "The Time" BEP, która leciała jakieś 10 min temu.

Poza tym problem jest ze znakami specjalnymi i specyficznymi literkami - np. z akcentem itp. Wtedy począwszy od danej literki opisu nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to jakiś mały krok do przodu :D

Miejmy nadzieję że nie ostatni.

Przydałyby się zmiany w menu które pochodzi z ubiegłego wieku :D - tutaj zmian od czasów mediasatów i innch modeli nie ma,

a technicy jakby nie zauważyli że nadeszła już inna generacja dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, z czasem na pewno będzie to dopracowane, chyba mniej więcej miesiąc minął od wejścia softu 138, a już jest nowy, więc widać jednak, że pracują nad tym, żeby to poprawić ;) akurat menu jest ok, jest bardzo proste i czytelne(choć z doświadczenia powiem, że i tak się niektórzy gubią...), ale ja np. mam jeszcze zwykły, kineskopowy TV i wkurza mnie, że w Pace menu jest takie małe, że trzeba się wpatrywać, żeby coś zobaczyć, w mediasacie było ok, a tu mnie szlag trafia po prostu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy uruchomią USB!! Kiedy uruchomią LAN - chwlili się ty mw reklamach rok temu ...i co i nic jak zwykle - PORAŻKA Panowie z c+ nadajecie sie co najwyżej do platform w mołdawi albo innym ...stanie - i nie chce obrażac mołdawian :)

 

Dla mnie ten dekoder bez funkcjonalnych LAN i USB jest niezbyt atrakcyjny - a ostatnie modyfikacje jak na mój gus (nie ta dzisiejsza) jeszcze go pogorszyły zaczeła mi sie paczka resetowac ni z tąd ni z owd - co wczesnie jnie miał omiejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uruchomią USB. Było pisane tyle razy, że już normalnie niedobrze się robi gdy kolejna osoba to wałkuje. Cyfra nie pójdzie na wojnę z właścicielami praw autorskich do programów, które nadaje, więc nie licz na to, że umożliwi ich nagrywanie przez USB.

 

mam jeszcze zwykły, kineskopowy TV i wkurza mnie, że w Pace menu jest takie małe, że trzeba się wpatrywać, żeby coś zobaczyć, w mediasacie było ok, a tu mnie szlag trafia po prostu :/

 

Jakbyś nie wiedział to jest to dekoder HD, więc jego menu jest dostosowane do telewizorów wysokiej rozdzielczości (Mediasaty były dekoderami SD więc ich menu na TV CRT wyglądało dobrze). Chyba nie sądzisz, że ktoś będzie przystosowywał nowoczesny sprzęt do starych, odchodzących powoli do lamusa telewizorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
mam jeszcze zwykły, kineskopowy TV i wkurza mnie, że w Pace menu jest takie małe, że trzeba się wpatrywać, żeby coś zobaczyć, w mediasacie było ok, a tu mnie szlag trafia po prostu :/

Jakbyś nie wiedział

Jakbyś nie wiedział, @Kate jest kobietą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie resetuje :) Ale ja też czekam z niecierpliwością na USB no i mogliby już internet wprowadzić... Naprawdę by się baaaaardzo przydał.

 

@Peter Parker - dzięki ;)

 

@blue_voyager - zdaję sobie sprawę, że ten dekoder jest przystosowany do TV wysokiej rozdzielczości(w końcu pracuję na dziale technicznym infolinii C+ :> ), ale mimo wszystko... Po prostu to taka uwaga z mojej strony - chyba mogę wyrazić swoją opinię, prawda? Ciekawe czy udałoby się zrobić tak, żeby w menu była możliwość, żeby móc to ustawić. Z tego co wiem, sporo osób, które użytkuje ten dekoder ma nadal TV CRT, a dekoder mają tylko ze względu na możliwość nagrywania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze zwykły, kineskopowy TV i wkurza mnie, że w Pace menu jest takie małe, że trzeba się wpatrywać, żeby coś zobaczyć, w mediasacie było ok, a tu mnie szlag trafia po prostu :/

Jakbyś nie wiedział

Jakbyś nie wiedział, @Kate jest kobietą 8)

Nie wiem bo i skąd? Nicki bywają często mylące a z treści postu płci nie można rozpoznać. Co nie zmienia faktów, o których napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie wiedział to jest to dekoder HD, więc jego menu jest dostosowane do telewizorów wysokiej rozdzielczości (Mediasaty były dekoderami SD więc ich menu na TV CRT wyglądało dobrze). Chyba nie sądzisz, że ktoś będzie przystosowywał nowoczesny sprzęt do starych, odchodzących powoli do lamusa telewizorów.

 

Taa. I dlatego, że jest to dekoder HD menu główne jest wyświetlane w safe area. Śmiech na sali. :brawo: Poza tym nie widzę powodu, żeby ograniczać menu tylko do tv HD. Jakoś najprostszy model Nboxa posiada kilka wersji menu w zależności od tego, które wyjście obrazu wybierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja się nie gniewam, wiem, że pisząca na tym forum kobieta, to rzadkość ;) No jak też stwierdził spn - jakoś w n potrafili to zrobić(akurat osobiście nie za bardzo miałam okazję poznać dekodery z n), więc myślę, że i u nas w Cyferce dałoby się tak zrobić...

 

@blue_voyager widzisz, wiadomo, że te dekodery są po to stworzone, żeby odbierać HD na odpowiednim TV, ale nie zmienia to faktu, że realia w Polsce są takie, że może nie każdego stać od razu na taki TV. Niektórzy zapobiegawczo biorą taki dekoder, bo wiedzą, że TV niedługo kupią, lub właśnie ze względu na nagrywanie... I dany operator jednak powinien jakoś umożliwić dostosowanie ustawień do swoich własnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was

 

ja mam ciut inny problem z tym dekoderem. jak wszystkie inne sprzęty w domu został podłączony przez hdmi (oraz optyka - kwestia nieprzepuszczania przez HDMI AC-3) do amplitunera HK AVR-355. jak go odebrałem to miałem wersję oprogramowania chyba 128 (o ile dobrze pamiętam, generalnie 2 wersje do tyłu).

poza znanymi problemami w tej wersji (wyczekiwanie na funkcji 'pilot' etc) połączenie działało prawidłowo.

po aktualizacji do wersji 138 (chyba 138, poprzednia w każdym razie) pojawił się problem. nie wiem czy coś nie zostało w dekoderze zmodyfikowane w kwestii HDCP, bo przy przełączaniu między kanałami (nie zawsze ale powiedzmy w 80% przypadków) na chwilę ginie sygnał. czarny ekran na tv (wyjście HDMI z ampli do tv)

trwa to ok 1 sek i jest mocno denerwujące. w poprzednim sofcie tego nie było. w obecnym 141 (też mi się długo uaktualniał - z 10 minut) niestety dalej to występuje.

problem rozwiązałem trochę na około, tzn. okazało się, że po podłączanie Pace'a via HDMI bezpośrednio do tv (Samsung 46a956) ten efekt nie występuje.

niestety takie rozwiązanie trochę 'krępuje ruchy' przy normalnym użytkowaniu (dodatkowy pilot w ręku, brak możliwości regulacji obrazu z poziomu amplitunera etc)

pomyślałbym, że problem tkwi w amplitunerze ale jak napisałem wcześniej - na starej wersji softu było ok.

poza tym mam do niego podpięte również inne urządzenia przez HDMI (PS3, DVD a wcześniej miałem dekoder CP Samsung DSB-H370G) i w żadnym przypadku takiego efektu nie było. wnioskuję więc, że została przez programistów wprowadzona jakaś subtelna zmiana odnośnie HDCP i niektóre urządzenia (jak mój ampli w moim przypadku) sobie z tym nie radzą.

 

czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym przypadkiem? czy myślicie, że można by to zgłosić np do cyfry+ z opisem tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja trwała może 5 minut maksymalnie. Fajne zmiany w MC no i funkcja pilota z lekkimi zmianami.

 

Spodziewałem się zmiany w grafice "Menu" na takie jakie jest w SagemCom. Trzeba czekać do kolejnej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uruchomią USB. Było pisane tyle razy, że już normalnie niedobrze się robi gdy kolejna osoba to wałkuje. Cyfra nie pójdzie na wojnę z właścicielami praw autorskich do programów, które nadaje, więc nie licz na to, że umożliwi ich nagrywanie przez USB.

 

 

A kto Ci powiedział że ja chce nagrywac filmy przez USB - jest jeszcze kilka opcji do których można wykorzystać USB w druga stronę - przegladanie zdjęć, muzyka itp. -jak dla mnie to tylko lenistwo i niechęć cyfry do uruchomienia tw 100% sprzetu (w Francji niemoga sobie pozwolić na olewkę klienta w ten sposób jak u nas ....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...