Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok, dzięki

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Dekoder Pace podłączony jest do LCD Philips HD. W opcjach tv mam ustawione 720p (gdyż jest to hd ready) i w dekoderze też jest taka rozdziałka ustawiona i gdy oglądam kanał SD to następuje coś takiego, że jest obraz potem chwilowy jakby zanik obrazu (niebieska plansza) i znowu obraz się uruchamia... Dodam, że antena jest dobrze ustawiona i siła sygnału jest prawie na maksimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

od dziś posiadam ten dekoder i zastanowiło mnie (być może o tym było wcześniej - od razu piszę, że nie czytałem wcześniejszych postów z tego tematu ale na pewno to nadrobię), że nie przesyła on dźwięku 5.1 via HDMI.

podpiąłem go do amplitunera kina (HK 355) i d..a. dopiero jak puściłem dźwięk przez optyka to jest ok.

czy tak ma być?

 

edit: i jeszcze jedna sprawa - na wyświetlaczu dekodera u mnie nie wyświetla się nazwa kanału tylko np P120

gdzieś jest możliwość zmiany bo w opcjach nie znalazłem

 

edit2: najlepiej będzie jak poczekam do piątku - przejrzałem wcześniejsze posty :)

ale dźwięku wielokanałowym via hdmi nie znalazłem informacji...

czy ktoś z Was ma podłączony dekoder do aplitunera i przesyła do niego DD przez hdmi?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam Pace'a by nagrał mi film. Film oczywiście nagrał, jednak gdy oglądałem cały nagrany film, to zauważyłem że nagrał się 3 sekundowy brak dźwięku w dwóch momentach filmu. Nagrałem również mecz i to samo... Dodam, że antenę mam 80cm, bdb ustawioną (4.5/5). Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Pace HD PVR 500GB od kilku miesięcy, ale dopiero od niedawna zacząłem nagrywać programy i zauważyłem, że podczas odtwarzania nagrania występują zacięcia obrazu, następnie stwierdziłem, że są one wynikiem przełączania programów podczas włączonego nagrywania (konwerter TWIN). Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kondensatorze jest tyle elektrolitu co kot napłakał, żeby się to wylało poza dekoder i jeszcze zrobił jakąś kałuże która pozostawiła ślady, kondensator musiałby być naprawdę ogromny, wręcz gigantyczny, albo musiała by to być cała bateria kondensatorów. Nie liczył bym na to że to elektrolit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę się z Tobą nie zgodzić. Wszystko zależy od wielkości kondensatora. Wierz mi, że elektrolit potrafi zalać ładny kawałek płyty.Szczególnie elektrolit sieciowy potrafi nieźle "zmoczyć".Może to być oczywiście woda, bo podlewanie kwiatków wiszących/stojących nad sprzętem też jest bardzo częste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę się z Tobą nie zgodzić. Wszystko zależy od wielkości kondensatora. Wierz mi, że elektrolit potrafi zalać ładny kawałek płyty.Szczególnie elektrolit sieciowy potrafi nieźle "zmoczyć".Może to być oczywiście woda, bo podlewanie kwiatków wiszących/stojących nad sprzętem też jest bardzo częste.

Troszeczkę się nie zrozumieliśmy, napisałem że musiał by być naprawdę duży wręcz gigantyczny, ale milem na myśli wymiary kondensatorów a nie wymiary ogólnie:-) Wiem że kondensator wielkości baterii R14 czy R20 bo takie też widziałem może ładnie nachlapać, ale takie kondensatory są używane do dużych napięć, najczęściej w zasilaczach lub temu podobnych urządzeń. Ten dekoder ma zewnętrzny zasilacz więc nie ma w nim takich kondensatorów, a reszta na 90% jest ceramiczna;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się o co sprzeczać. Problem się rozwiązał. Parę lat naprawiam sprzęt RTV, więc wiem, co potrafi "zdziałać" wylany elektrolit. Nie dość, że pięknie żre wszystko, to też pięknie "pachnie" kocim moczem. Akurat tego tunera nie widziałem w środku, więc nie wiem czy są tam jakieś duże elektrolity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem dekoder na Pace 500GB i mam problem z jego uruchomieniem. Po podpięciu kabla satelitarnego do wejścia 1 nie mam obrazu, tylko czarny obraz. Nie da się włączyć menu, niczego ale dekoder słychać ze pracuje i miga na niebiesko czyli reaguje na pilota. Przewód satelitarny jest jednak w dobrym stanie, działał z poprzednim Philips PVR. Co ciekawe jak podepnę kabel do wejścia 2 w tym dekoderze to pojawia się menu, nie mogę jednak nic oglądać ani aktualizować oprogramowania (ani zmieniając typ konwertera na pojedynczy ani na podwójny). Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy wejście satelitarne 1 jest uszkodzone i muszę wymienić ten model? Czy coś da się innego zaradzić?

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem dekoder na Pace 500GB i mam problem z jego uruchomieniem. Po podpięciu kabla satelitarnego do wejścia 1 nie mam obrazu, tylko czarny obraz. Nie da się włączyć menu, niczego ale dekoder słychać ze pracuje i miga na niebiesko czyli reaguje na pilota. Przewód satelitarny jest jednak w dobrym stanie, działał z poprzednim Philips PVR. Co ciekawe jak podepnę kabel do wejścia 2 w tym dekoderze to pojawia się menu, nie mogę jednak nic oglądać ani aktualizować oprogramowania (ani zmieniając typ konwertera na pojedynczy ani na podwójny). Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy wejście satelitarne 1 jest uszkodzone i muszę wymienić ten model? Czy coś da się innego zaradzić?

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

 

Weź pod uwagę, że ten dekoder uruchamia się dosyć długo.

Odłącz go od prądu (wyjmij wtyczkę) na jakieś 2 minuty. Włącz ponownie i odczekaj około minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze bez anteny można spokojnie wejść do menu

 

ale sytuacja jest o tyle dziwna ze jak podepnę kabel satelitarny to nic juz nie ma

nawet do menu nie mogę wejść, tylko czarny obraz, miał ktoś tak?? bez podpiętego kabla natomiast dzaiła menu

 

a instalacja jest dobra, chodziła na Philipsie jeszcze dziś rano,

sprawdzałem tez teraz na starym Thompsonie od Cyfry i tez śmiga wszystko

 

ten dekoder ma jakąś inna "czułość" do okablowania??

nie mam pojęcia o co może chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...