Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dziwną sytuację z dekoderem PVR PACE i PHILIPS, a mianowicie podpinam dwa nowe PVR PACE i jeden PVR PHILIPS i na każdym jest obraz a nie ma dźwięku na żadnym kanale. Podpinam różnymi kablami HDMI obie wersję dekoderów mają najnowsze oprogramowanie i co najdziwniejsze N-ka na tych kablach HDMI i wejściach działa normalnie. Telewizor pod jaki podpinam to SAMSUNG LE40A656A. Ma ktoś może jakieś sensowne rozwiązanie ?

 

Dopiszę, że na kablu euro każdy z 3 dekoderów ma dzwięk na tym TV. Znajdzie się ktoś, kto mógłby pomóc w czym innym jak wciskanie strzałek na pilocie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Waszym? Czyli na jakim? Jeżeli gdzie indziej wszystko działa to już wiesz ze z kablem, dekoderem jak i z kartą wszystko gra. Proponuje więc szukać innej przyczyny. Może instalacja antenowa jest jakaś nie halo...? Ale nawet nie napisałeś w jaki sposób masz u siebie to wszystko podłączone więc ciężko będzie Ci pomóc... Bo z tego co wiem to masz nboxa, PVR 500GB x2, PVR 250GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki problem z tym dekoderem, a właściwie z pilotem:

 

Zaprogramowałem go za pomocą automatycznej konfiguracji do pracy z moim telewizorem (LG 37LE5300) i wszystko byłoby super, bo działał bardzo dobrze zarówno z dekoderem jak i telewizorem z jednym małym wyjątkiem, a mianowicie przyciski "volume+" i "volume-" działają tylko na telewizor, niezależnie czy jest przełączone na obsługę telewizora czy dekodera.

 

Nie byłoby problemu, ale to uniemożliwia nawigowanie po menu dekodera i zmienianie jakichkolwiek opcji, ponieważ dekoder nie reaguje na te przyciski, reaguje tylko TV.

 

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder nie reaguje na przyciski v+ i v-, reaguje tylko TV, a właściwie nie reagował bo sprawę załatwiło zaprogramowanie dekodera ręcznie, ale teraz nie mogę się poruszać po menu TV za pomocą pilota cyfry, ponieważ pilot od tv ma do nawigacji oddzielne przyciski niż Volume+/- i Program +/- których pilot dekodera nie posiada, natomiast na automatycznym ustawianiu działa, ale nie reaguje dekoder na te przyciski :/

 

Mówi się trudno nie można mieć wszystkiego :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś pojawiło się zacinanie przycisku przewiń w przód lub w tył. Oglądam jakiś kanał, zatrzymuję go, po chwili wracam do tv i chcę kawałek cofnąć aby więcej sobie przypomnieć o jakieś rozmowie, przewijam np. 4x i po chwili wciskam strzałkę a ona ma mnie w [beep]...... Reaguje w końcu ale ze sporym poślizgiem. Oprogramowanie jest aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Przewijanie w tym tunerze nie należy do najprzyjemniejszych. Najlepszą opcją jak dla mnie, to używanie "skoków" - dwóch klawiszy zaraz nad numerycznymi. Wtedy pojawia mi się pasek na dole ekranu i ewentualnie mogę na osi czasu wybrać sobie moment strzałkami <- lub -> i zatwierdzić OK. Wtedy przenosi mnie do wybranego momentu.

Ale najlepiej przewija mi się właśnie "skokami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu dodałem tu kilka negatywnych opinii o Pace HD PVR 500 GB. Teraz dla równowagi trochę pozytywów.

 

Po wymianie sprzętu jest ok i mam nadzieję że tak już pozostanie :)

Soft 138 w dużej części rozwiązał również inny problem dekodera czyli przycisk PILOT. Teraz EPG ładuje się dużo szybciej, przeważnie bez opóźnień.

Można nawet darować słynne "DLA PRZEDSZKOLAKÓW" :)

 

Wymiana dekodera nie jest do końca taka "bezproblemowa" - otóż przez pewien czas można wypożyczać filmy VOD jedynie przez telefon.

Próba kupienia filmu przez ICA kończy się komunikatem błędu typu "niewłaściwy model dekodera".

Problem ustępuje po kilku tygodniach, zapewne po aktualizacji numeru nowego dekodera w bazie C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam następujące pytanie:

 

Mam dekoder Pace HD PVR 500GB oraz Splittera Clone+ Home Edition 150, ostatnio nie miałem problemów z zacinaniem obrazu tak jak raz pisałem o tym i dziś jak oglądałem TVN to znów pojawił się problem z przycinaniem obrazu, pytanie czy ktokolwiek co posiada taki sam zestaw ma też czasami takie przycinanie obrazu ? czy może ten Pace nie do końca chodzi poprawnie z tym splitterem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam następujące pytanie:

 

Mam dekoder Pace HD PVR 500GB oraz Splittera Clone+ Home Edition 150, ostatnio nie miałem problemów z zacinaniem obrazu tak jak raz pisałem o tym i dziś jak oglądałem TVN to znów pojawił się problem z przycinaniem obrazu, pytanie czy ktokolwiek co posiada taki sam zestaw ma też czasami takie przycinanie obrazu ? czy może ten Pace nie do końca chodzi poprawnie z tym splitterem ?

 

Że tak się spytam trochę OT - a przycina Ci się tylko tvn czy inne programy też? Przymierzam się do tego splittera i zastanawiam się czy wszystko jest ok (grupa ITI akurat w ogóle mnie nie interesuje :)).

 

Co do głośności - wydaje mi się że wiatraczek włącza pełne obroty ale tylko przy starcie (tak samo mam na karcie graficznej w kompie i na laptopie) a po chwili wraca do spokojnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj głównie na TVN później było znów ok ale wcześniej zdarzało się to na TLC , TVN TURBO ,w sumie mam niecały miesiąc cyfre+ i te przycinanie wystąpiło 4 raz, mam w innym pokoju dekoder Ariva 200 HD i jeszcze nie był problemu typu że przycinało obraz więc do końca nie wiem czy to wina splitera czy tego Paca, może nowszy soft coś pomoże. Mam jeszcze w planach polepszyć sygnał anteny zobaczymy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...