Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego Pace od kilku dni. Zauważyłem taką rzecz - na TVP Sport i Superstacji co kilka sekund jakby pojawiała się lekka pikseloza, poza tym wszystko OK. Wcześniej przez rok miałem Philipsa PVR i nie było takich objawów. Antena 125, konwerter Twin, instalacja nie ruszana, kanały HD chodzą bardzo dobrze. Co może być przyczyną tej pikselozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jestem pewien że na poprzednim tunerze na Superstacji takiej pikselozy nie było. A co do TVP Sport to też wydaje mi się że wcześniej było troszkę lepiej.

 

Pozostałe kanały z tej częstotliwości są raczej OK. W tej chwili nawet Superstacja działa poprawnie a pikselozę zauważyłem wczoraj wieczorem. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Sygnał to 4.1 ale BBC HD chodzi jak należy, zastanawiam się nad jedną rzeczą bo czasami zauważam na niektórych programach tak zwane jak wyżej opisał kolega (darekb1) pikselozy, czy dokładniejsze ustawienie anteny mogło by rozwiązać ten problem co myślicie ? (anten była ustawiana bez pomocy miernika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Sygnał to 4.1 ale BBC HD chodzi jak należy, zastanawiam się nad jedną rzeczą bo czasami zauważam na niektórych programach tak zwane jak wyżej opisał kolega (darekb1) pikselozy, czy dokładniejsze ustawienie anteny mogło by rozwiązać ten problem co myślicie ? (anten była ustawiana bez pomocy miernika)

Te pikselozy to chyba rzeczywiście wina nadawcy. Dzisiaj na Superstacji mam już w miarę dobrze (wczoraj tragedia). TVP Sprot też wydaje się jakby troszkę lepiej ( w tej chwili hokej na żywo). Sygnał mam 4,5 i nie spotkałem się na forum żeby ktoś pisał że ma sygnał 5, a antenę ustawiał mi miernikiem kolega który zawodowo zajmuje się montażem anten (m. in. Cyfry) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz kolego racje przeoczylem numer.Oczywiscie wersja softu 138.Caly czas sie bawie i powiem szczerze rewelacja.Bez bajerow i wodotryskow ale predkosc dzialania powala na plus.Moze to wina tego philipsa pvr 250 z ktorego korzystalem dwa lata.To dziadostwo nie powini wogole wydawac klienta a oni jeszcze chca zeby ktos za to placil.Zenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu czasami jest tak że obraz się zacina lub całkiem gaśnie włącza się różnie po 10,15,30 sek czasami trzeba restarta dekodera zrobić co jest przyczyną ? czy to wina tego Paca. Miałem wersje oprogramowania 138 dzisiaj zaktualizowałem ale też na 138 wszystko pięknie działa tylko czasami przycina tak jak napisałem strasznie mnie to denerwuje. Głównie dzisiaj przycinało mi na TLC oraz TVN TURBO u was też te problemy ? Dodam jeszcze że cyfre mam rozdzieloną splinterem bezprzewodowym (Clone+ Home Edition 150) było też tak że pojawiło siepo zacinanu tego obrazu że karta niewłaściwie włożona lub uszkodzona wtedy wyciągłem karte splinterowską z dekodera i odwróciłem ją bo ma dwa czipy i znów było ok po restarcie, czy może wina leży po stronie splintera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dziwną sytuację z dekoderem PVR PACE i PHILIPS, a mianowicie podpinam dwa nowe PVR PACE i jeden PVR PHILIPS i na każdym jest obraz a nie ma dźwięku na żadnym kanale. Podpinam różnymi kablami HDMI obie wersję dekoderów mają najnowsze oprogramowanie i co najdziwniejsze N-ka na tych kablach HDMI i wejściach działa normalnie. Telewizor pod jaki podpinam to SAMSUNG LE40A656A. Ma ktoś może jakieś sensowne rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu czasami jest tak że obraz się zacina lub całkiem gaśnie włącza się różnie po 10,15,30 sek czasami trzeba restarta dekodera zrobić co jest przyczyną ? czy to wina tego Paca. Miałem wersje oprogramowania 138 dzisiaj zaktualizowałem ale też na 138 wszystko pięknie działa tylko czasami przycina tak jak napisałem strasznie mnie to denerwuje. Głównie dzisiaj przycinało mi na TLC oraz TVN TURBO u was też te problemy ? Dodam jeszcze że cyfre mam rozdzieloną splinterem bezprzewodowym (Clone+ Home Edition 150) było też tak że pojawiło siepo zacinanu tego obrazu że karta niewłaściwie włożona lub uszkodzona wtedy wyciągłem karte splinterowską z dekodera i odwróciłem ją bo ma dwa czipy i znów było ok po restarcie, czy może wina leży po stronie splintera ?

 

Pozywaj go troche go bez splitera i bedziesz mial odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dziwną sytuację z dekoderem PVR PACE i PHILIPS, a mianowicie podpinam dwa nowe PVR PACE i jeden PVR PHILIPS i na każdym jest obraz a nie ma dźwięku na żadnym kanale. Podpinam różnymi kablami HDMI obie wersję dekoderów mają najnowsze oprogramowanie i co najdziwniejsze N-ka na tych kablach HDMI i wejściach działa normalnie. Telewizor pod jaki podpinam to SAMSUNG LE40A656A. Ma ktoś może jakieś sensowne rozwiązanie ?

Wylacz DD w ustawieniach dzwieku,skoro z tego nie korzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu gdzie można wpisać parametry odbioru po zmianie satelity na INNY i wpisaniu częstotliwości można zmienić Symbol Rate nie tylko z 27.5 na 22 ale również pojawiły się wartości 29.9 i 5. Niestety nie daje to nic bo nadal nie można wyszukać kanałów samemu np. z częstotliwości 10.723 H gdzie właśnie jest SR 29.900 ani nawet nie są dodane żadne kanały do listy właśnie z tej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...