Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety. Dzisiaj rano też próbowałem na kanale 1 potem 3 oraz dla pewności paru innych ale wygląda na to, że padnięcie możliwości pobierania programu TV to drugi po zniknięciu tunera DVB-t z objawów z[beep]a się gó..... go dekodera PACE PVR HD po zmianie na super diodowy soft numer 146. I jakoś nie chce mi się wierzyć, że jestem jedynym w całej Polsce przypadkiem jak sugerował dział techniczny. Co się dziwić, jaka platforma cyfrowa taki dekoder, taki software i taka pomoc techniczna. Kocham C+

Wygląda mi to na nie poprawną aktualizację czyli możliwe że jest jakiś problem z instalacją do anteny satelitarnej, innymi słowy możesz mieć przy konwenterze lub jeżeli używasz diseqc i znajduje się on za oknem tak zwanie (zaśniedziały styk) i to spowodowało błędy przy pobieraniu oprogramowania z nieba. Sprawdź wszystkie połączenia które znajdują się za oknem i są narażone na zalanie. Po wyczyszczeniu wszystkiego spróbuj pobrać nową listę kanałów z satelity i zobacz czy działa Program TV.

 

Dało mi jeszcze do myślenia to że w ----Autodiag---- w menu FREQUENCY TUNING masz tylko tuner 1 i tuner 2 tak napisałeś parę postów wyżej, to dziwne bo ja mam STELLITE TUNER 1, SATELLITE TUNER 2, TERRESTRIAL TUNER 1, TERRESTRIAL TUNER 2. Więc faktycznie jest źle pobrane oprogramowanie i jest nie kompletne. Problem mógł wystąpić w momencie gdy pobierałeś nowego firmware to akurat była burza i po prostu firmaware było z ziemi w kosmos nadawane z błędami, Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jeszcze jedna sugestia to wywołać ponowne upgrade bodajże na wyłączonym tunerze z sieci na przednim panelu przyciskamy P+ i P- trzymając włączamy tuner do sieci. A jeśli to nie pomoże to w ----Autodiag---- jest takie coś jak FACTORY SETTING hasło 555 ale osobiście tego nie sprawdzałem bo mam sporo nagrań i nie chciałem ich stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie program tv dziala , ale nadal niema dvb-t pomimo sciagniecia nowego softu (podany sposób kolegi od konsultanta ) menu wyglada tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3ac ... 70d6b.html , pozatym tuner jest polaczony z tv i na tv dvb-t chodzi ok .Polaczenie wyglada tak ze z do pace idzie kabel antenowy a wyjsciem jest polaczony z tv sony .Mam jeszcze pytanie jakiej produkcji sie moge spodziewac Pace HD PVR , moze to chodzi o to ze np ukrainskie chodza zle a np wegierskie ok :roll: . Szykuje sie na wymiane , a tyle bylo bajek ulubionych od dziecka :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sam. :)

Mam ten sam problem-niebieska dioda miga cały czas a dekoder nie chce pobrać nowego softu.

Ale olałem to- na starym oprogramowaniu też idzie przeżyć :)

 

oprogramowanie do pace jest dostępne od piątku do poniedziałku w inne dni sie nie wgra tez tak miałem migała dioda z godzinę i nic dopiero w piatek po południu sie wgrało. Po co się denerwowac jak wszystko proste tylko trzeba poczytać na stronce cyfry "oprogramowanie do dekoderów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. Niekumaty, problem polega na tym, że owo oprogramowanie było dostępne w poniedziałek przez cały dzień, a jak zapisano na stronie C+ miało być dostępne do godziny 9:00 tego dnia.

 

Jakby tego było mało, to pies z kulawą nogą nie przyznaje się do tego firmware, jako że na stronie nadal figuruje wersja 143, a konsultanci, jak tu powiedziano nie mają na jego temat żadnych informacji.

 

Wygląda więc na to, że ta wersja, to ... kawał zrobiony nam przez Kosmitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie jest napisane 143 jak byk masz rację, cóż kosmici są wśród nas ja już updatowałem do wersji 146, zapewniam że tuner lepiej działa, szybciej, nie tylko diody poprawili zmiany sa widoczne w szybkosci działania możesz mi wierzyć z reką na sercu piszę. Na stronie cyfry jest z opóznieniem cyfra nie pisze biosu tylko testuje jak dobry to umieszcza na stronce info o nowym firmware, wyglada na to ze cyfra nie wie nic o firmware, ja juz go mam i testuje poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basto nie mam zaśniedziałych styków a sygnał z satelity jest wystarczająco mocny do pobrania wszelkich danych. Software pobierał się przy ładnej pogodzie kiedy o burzy nawet mi się nie śniło tyle, że zaraz po upgradzie nie sprawdzałem działania DVB-t. Antenę mam na balkonie schowaną pod daszkiem aby za szybko nie zardzewiały śrubki i czasza (uprzedzając koleje pytanie daszek w żaden sposób nie jest w stanie zasłonić kierunku z którego idzie sygnał z satelity). Generalnie nie w tym problem jest jak sądzę a w oprogramowaniu. Wgrywanie oprogramowania (P+P- i włożony kabel zasilacza) jak pisałem robiłem raz jeszcze na prośbę działu technicznego a potem jeszcze dwa razy sam. Ściąganie programu TV działało z nowym software`m jakieś 24 godziny od upgrade`u zanim nie padło. Factory settings nie chcę używać bowiem mam sporo nagrań, do których ciągle wracają choćby moje dzieci a jeśli przyjdzie taka konieczność to zamiast tego po prostu wymienię na nowy egzemplarz. Rzeczywiście na stronie C+ jako ostatnie oprogramowanie widnieje faktycznie software 143. Czyżby więc puścili bubel rozwalając niejeden dekoder w kraju a teraz nie chcą się do tego przyznać? Do tych, którym zwalili urządzenie ( przypominam, że za którego wynajem się płaci dychę co miesiąc) powinni z przeprosinami i pocałowaniem ręki przyjechać do domu i wymienić sami. Dziady kalwaryjskie. Dodam jeszcze, że zaraz po zaobserwowaniu zniknięcia tunera napisałem do niech "miły" email, na który cały czas nie ma żadnej odpowiedzi. Jutro do nich zadzwonię i z głupia frant zapytam się o najaktualniejszy soft do Pace PVR. Jeśli tylko powiedzą 143 to lepiej niech zatkają uszy bo pojadę po nich jak po burej suce.

 

Na koniec mam jeszcze pytanie do prawdziwych fachowców. Czy istnieje jakiś nieinwazyjny i prosty sposób powrotu do starszego software`u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zombi powrotu do starego softwareu zapewne w tym tunerze nie ma, watpie aby zle wgrał się software przez satelite w twoim przypadku, jak robisz update to tunera nie wolno wyłaczać ani przyciskac na pilocie klawiszy musisz cierpliwie czekac az sam sie właczy, moze nie chciało się czekać właczyłeś za wczesnie w takim przypadku (w co wątpię) pobrał połowe software. dziwny ten twój przypadek, pamietaj ze cierpliwość jest zaletą człowieka. Dzisiaj piątek pobierz software od nowa naciskajac p+ p- mam nadzieje ze bedzie dobrze czekajac cierpliwie az sie tuner wlaczy sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napisałeś maila to poczekaj na odpowiedź, na pewno ją dostaniesz. Co do oprogramowania jest dostępne 146. U mnie nagrało się wszystko ok. Dekoder jedynie po aktualizacji trzeba wyłączyć i ponownie uruchomić. Co zauważyłem w bibliotece pod przyciskiem "B" na pilocie to zmiana nazwy HBO On Demand na HBO Seriale oraz w Canal+ na życzenie ikonki "PLAY" przy audycjach.

Tak więc jeśli dekoder nie działa jak należy to nie dzwoń do Biura Obsługi tylko idź do punktu sprawdzić, bo może w punkcie oprogramowanie się poprawnie załaduje. Właściwie jeśli masz już nagrane 146 to nie załadujesz tego samego jeszcze raz. Powrotu do poprzedniego nie ma. Także jeśli dystrybutor oceni, że dekoder do wymiany to wymieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj osobiście dzwoniłem do działu technicznego aby "pochwalić" Cyfrę za nowy soft. I tak o to:

 

1. Jak pytałem dlaczego jest problem z odbiorem kanałów TV naziemnej to Pan był mocno zdziwiony i stwierdził, że jestem pierwszą osobą która ma taki problem (być może nikt więcej nie dzwonił). Oczywiście standardowo miało to być przekazane do odpowiednich osób :brawo:

 

2. Na pytanie dlaczego jak wejdę w program to nie ma pozycji Canal+ HD żeby można było zaplanować nagrywanie to Pan nawet nie wiedział, że tego nie ma na liście... O Cinemaxach i programach TVN-u też wspomniałem, ale tam oczywiście nie jest wina Cyfry tylko nadawców...

 

3. Kolejne pytanie, czy dałoby się jakoś przyśpieszyć uruchamianie dekodera z Stand-by? Odpowiedź usłyszałem, że nie bo ten sprzęt tak ma (w CP też tak mówili o Sagecomie a po ostatnie aktualizacji uruchamia się do 5 sekund...).

 

4. Zapytałem też, czy konieczne jest żeby się świeciła ta dioda niebieska przy włączonym dekoderze. Usłyszałem, że tak, żeby było wiadomo, że dekoder działa :shock:

 

Tak to mniej więcej wygląda. Czyli sami nie wiedzą co się dzieje z ich sprzętem i jakie ma braki, ale grunt że diody świecą :D

 

 

Dodam, że od wczoraj, jak wróciłem z pracy nie mam też programu TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witam ponieważ to mój pierwszy post na tym forum:)

Nowe oprogramowanie psuje nasze pop*** dekodery jeszcze bardziej. W moim wypadku po aktualizacji wszystko było ok przez pol dnia, potem zwiechy obrazu, w końcu dekodera, włącz i wyłącz ze 2razy i dekoder padł, prawdopodobnie soft się wysypał.

Poczytałem trochę na tym forum i w autodiag czy jakoś tak, zrobiłem factory reset dalej erase all. Dekoder się włączył lecz teraz wchodząc w ustawienia anteny sygnału zupełnie brak. Obecnie próba wymuszonego pobrania aktualizacji lecz mija już ponad 20min a nadal nic. Ew pójdę sprawdzić na innej instalacji czy będzie się coś działo.

Mam również pyt. Czy jest możliwość pobrania softu starszego tj. 143 i instalacji go po przez usb? Ponieważ gdzieś, coś, kiedyś czytałem że jest możliwość wgrania jakiegoś francuskiego softu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po nowym sofcie wszystko działa jak należy. Dodam, że od poniedziałkowego wieczora. Przyznaję, że byłem zaskoczony, iż w poniedziałek o tej porze coś puścili, ale OK. Poszło, trwało nie więcej jak 10 minut, działa do dziś (ciekawe, jak długo ;)). Działa nieco szybciej, tzn. trochę krócej czeka się na przełączenie programów, EPG po staremu, czyli tak sobie, program TV jak zwykle długo, ale pojawił się wreszcie Canal+ HD na liście i można programować nagrania bez kombinacji ze zmianą kanałów. No i oczywiście największa innowacja: niebieska dioda wyśmiana już chyba przez całą Polskę ;P Dodam, że Cyfra+ ma fatalny zwyczaj zamieszczania na stronie informacji o nowym oprogramowaniu z dużym opóźnieniem. Podobnie było z wersją 143: dawno już "chodziła", a na stronie jak byk wisiała wersja 141...

Ogólnie nie narzekam. Poza restartami na programach TVN (niezmiernie rzadkimi, ale jednak) jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekumaty wiem, że w swych wypowiedziach brzmię dość porywczo ale zapewniam cię, że podczas upgrade`u jakiegokolwiek sprzętu mam wystarczająco cierpliwości aby nic nie odłączać i nie dotykać a nawet mam pełną świadomość tego co robię. Zresztą pracowałem parę lat przy sprzęcie komputerowym, składałem je także więc co nieco prawidłowych odruchów mi jeszcze zostało. Po raz pierwszy software 146 wgrywał się bardzo długo. Pamiętam bo smażyłem wtedy kotlety schabowe i w zasadzie udało mi się usmażyć i odpowiednio dodusić 4 ich sztuki. Zajęło mi to jakieś 25 - 30 minut czasu i tyleż mniej więcej trwało wgrywanie oprogramowania co mnie bardzo zdziwiło. Ale jak dekoder ruszył a ja zająłem się konsumpcją obiadową zapomniałem o moim zdziwieniu. Dopiero wieczorem kiedy przyszły chmury burzowe zainteresowałem się przełączeniem na DVB-t. Niestety próbowałem już dziś pobierać oprogramowanie (p+p-) ale nie ma kompletnie żadnych zmian na lepsze. :(

 

Powiedzcie mi co powoduje factory reset w menu serwisowym. Bo z tego co mówicie to nie rusza w ogóle firmware`u. Czy to tylko spowoduje poustawianie się głośności, czasu trwania napisów, rodzaju konwertera i tego typu pier_dół? Czy spowoduje to także wykasowanie nagrań z twardego dysku bo tego akurat nie chcę? Jeśli ten reset nie zastępuje felernego firmware`u starszym ale stabilnym to po co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Każdy odbiornik sat, również PACE PVR, ma w pamięci flash zapisany firmware fabryczny, z którym się "urodził", tak więc przywracając ustawienia fabryczne, powinien być przywracany również firmware.

 

Żaden producent raczej nie pozwala sobie na to, żeby pozostawiać sprzęt w sytuacji przymusowej, stosowania itaga, kiedy wysypie się oprogramowanie podstawowe, bo to rodzi koszty, a jak wiadomo każdy normalny producent stara się ich unikać, dlatego właśnie istnieje taka furtka.

 

Mam jednak wrażenie, że znacznie lepiej jest, kiedy użytkownicy powszechnie nie wiedzą, jak korzystać z menu serwisowego, bo jak widać generuje to dalsze problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Factory reset u mnie nie zastąpił obecnego softu starszą wersja. FR również nie usuwa poprzednio nagranych plików do tego jest opcja Erase harddrive czy jakoś tak.

FR kasuje wszystkie ustawienia itp. oraz listę programów jeżeli eprom też wykasujesz.

Swój problem rozwiązałem, podłączyłem dekoder na innej instalacji i poszło, lista programów ściągnięta i działa, u mnie problemem jest ze antena się z lekka musiała przestawić ponieważ sygnał lekko spadł, lecz w taką pogodę oprócz poprawienia kabli na dachu to nie chce mi się nic robić, ważne że działa już.:)

A jeszcze jedno spostrzeżenia na temat nowego softu z tego co na chwile zauważyłem to dłużej się dekoder włącza lecz może być to związane z tym słabszym sygnałem, oraz chyba szybciej przeskakuje się pomiędzy kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tą instalacją? Ona ma półtora roku a ja bardzo często sprawdzam na dwóch dekoderach w dwóch pokojach siłę i jakość sygnału. Wiem jestem uparty jak osioł ale uważam, że problem nie leży w mojej instalacji. Ale każdy może błądzić, tako może i ja ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie wszystkie kable z zewnętrznej instalacji antenowej idą pod tynkiem, a tylko kawałek przy samej antenie jest "goły", antena przymocowana fest do muru, a i tak sprawdzam całą instalację przynajmniej dwa razy do roku (kiedy nie mam co robić).

 

Wtedy warto jest poodkręcać "efki" i oskrobać drut kabla, bo śniedzieje, zobaczyć, czy nie ma wilgoci na stykach, zmierzyć miernikiem sygnał i ewentualnie podgiąć antenę (bez przestawiania) i takie tam drobiazgi.

 

To procentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację Johan1, ale właśnie udało mi się odratować pobieranie programu TV. Wszedłem w factory settings i wyczyściłem flasha oraz eprom. Potem ściągnąłem (poprzez tą samą, moją własną instalację i antenę) listę kanałów. Teraz dekoder normalnie pobiera program TV a przy próbie aktualizacji oprogramowania nie pokazuje "Błąd numer1 problemy techniczne" tylko informuje że mam już najnowsze oprogramowanie. Niestety żadne resety ani wymuszanie pobrania firmware`u nie przywróciły po tej operacji dostępności do tunera DVB-t. Żebym tylko wiedział jak się dobrać do pamięci gdzie jest zapisywany firmware zaraz bym go wywalił w kosmos i spróbował pobrać ponownie. Sądzę że taka operacja jest możliwa ale mało kto wie jak to zrobić. Po tej naprawie jestem zdeterminowany aby to uczynić więc pogrzebię w necie może gdzieś na zagranicznych forach czegoś się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...