Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum. Jestem zainteresowany dzierżawą tego dekodera, ale mam pytanie do użytkowników dotyczące możliwości nagrywania sygnału z tego dekodera po kablu EURO na zewnętrzną nagrywarkę (Panasanonic DMR 68) przy jednoczesnym podłączeniu dekodera do TV po HDMI. Nie zamierzam rezygnować ze swojej filmoteki i znając ryzyko wymiany dekodera (całość wtedy przepada), chciałem prosić o info - czy sygnał w trakcie oglądania filmu nagranego wcześniej z timera na dysk - idzie jednocześnie po EURO złączu i HDMI,czy też trzeba kombinować z wyciąganiem przewodu? Krótko mówiąc czy jest możliwość nagrania sygnału na zewnętrzną nagrywarkę po kablu EURO?

 

Sygnał idzie po obu kablach.

Mam zwykły kabel HDMI i EURO.Na TV oglądam przez HDMI i równocześnie mogę nagrywać na nagrywarce Panasonica (model 57) podłaczonej po EURO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fagot25 na kanałach ITI ogólnie różne rzeczy się dzieją w naszym Pace - nie ma EPG, jak jest to pokazuje pozycje śmiesznie opisane np. fakty - program dla przedszkolaków, często dekoder samoistnie resetuje się.... Poczytaj jakieś 300 stron tego wątku a Ci się rozjaśni sytuacja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pace HD PVR 500GB od roku a do tej pory z nagrywaniem nie miałem problemu ale od kilku dni przestał nagrywać!Sprawdziłem w "zaplanowane" wszystko jest ok data,godzina itd ale nie wiem dlaczego nie nagrywa!Poza tym zajętość dysku jest tylko 15%!

Czy ktoś ma lub miał ten sam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off topic, spostrzezenia pace pvr.

1. Ktos pisze ze pace sie długo uruchamia, nieprawda bo uruchamia sie błyskawicznie ale musicie najpierw włączyć tv za pomocą pilota od pace i wtedy tuner. Błyskawiczny start.

 

Zapomniałeś dodać, że przy tej operacji trzeba jeszcze stać na lewej nodze i trzymać się prawą reką za lewe ucho.

Wybacz, ale Twoja porada nijak się ma do rzeczywistości - czy tv włączony przed tunerem, czy też nie - nie ważne którym pilotem pace uruchamia się tak samo (długo..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrispcs- u mnie podobnie było na przedostatnim sofcie. Albo coś nagrał albo nie.Nawet jeśli czas nagrania minął to widniało ono w zaplanowanych.Przy nagraniach cyklicznych zapisywał tylko to pierwsze. Teraz znowu działa jako tako,chociaż jeśli spróbuję nagrać dwa razy to samo tzn z epg i jednocześnie z timeshiftu klawiszem rec to nie można już nijak zatrzymać tego nagrania mimo że wyświetla się plansza"czy zatrzymać nagranie" to po wybraniu ok dalej nagrywa. Jedyny sposób żeby go wyłączyć to wyjęcie wtyczki z gniazdka. Dpoiero w tym momencie kończy mi się nagranie na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz znowu działa jako tako,chociaż jeśli spróbuję nagrać dwa razy to samo tzn z epg i jednocześnie z timeshiftu klawiszem rec to nie można już nijak zatrzymać tego nagrania mimo że wyświetla się plansza"czy zatrzymać nagranie" to po wybraniu ok dalej nagrywa. Jedyny sposób żeby go wyłączyć to wyjęcie wtyczki z gniazdka. Dpoiero w tym momencie kończy mi się nagranie na dysku.

 

Po pierwsze jeżeli chcesz aby PACE ci służył to nie wyjmuj wtyczki z prądu. Tak się nie robi, podobnie jak z komputerem!

Wystarczyło ponownie kliknąć STOP. Po ponownym wyświetleniu planszy potwierdzić zatrzymanie nagrywania.

W efekcie, drugie nagrywanie zostaje zatrzymane i dekoder już nie nagrywa.

Programując w epg jeden program oraz ten sam program wybierając do nagrania w trakcie timeshiftingu, program nagrywany jest w rezultacie dwa razy równolegle. Dlatego aby oba zatrzymać trzeba potwierdzić zatrzymanie każdego z osobna (2 razy)!

PACE jak i PHILIPSów nie traktuje się nigdy w taki sposób! Wyjąc wtyczkę można jedynie gdy dekoder jest wyłączony chyba że wszystko ci jedno jak będzie ci pracować....

Pozdrawiam

 

Dodam,że podczas roku użytkowania tego konkretnego modelu jedynie RAZ miałem taki ERROR że teoretycznie tylko wyjęcie wtyczki wydawało się być tu rozwiązaniem ale i wtedy starczył TWARDY RESET tego sprzętu poprzez przytrzymanie standby/power na panelu terminala. Dekoder ten powinien być podłączony do prądu cały czas (24h na dobę) chyba że chcemy go odłączyć na czas remontu lub z chęci podłączenia go gdzie indziej tymczasowo lub na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że zrobiłem dokładnie tak jak radzisz. Nagrywanie próbowałem zatrzymać kilkukrotnie,ale w rzeczywistości dalej nagrywał. Co do nie wyjmowania wtyczki to w pełni się zgadzam, normalnie mam go 24 h pod napięciem, jednak tym razem nie było innej rady(patentu z przytrzymaniem power nie znałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z "moim" Packiem stało się coś dziwnego. Miałem go wymienić bo restartował się kilka razy dziennie

ale jakoś się zeszło i nie miałem na to czasu. Od dwóch tygodni nie restartował się ani razu! :shock:

W sumie nic się nie zmieniło. Ani wersja softu ani jego ustawienie (jakby ktoś podejrzewał przegrzewanie)

Jak na razie jestem z tego zadowolony bo biblioteka już się trochę rozrosła i szkoda by było wszystko stracić.

 

Natomiast mam inny problemik.

Postanowiłem spróbować podłączyć do niego antenę naziemną i odbierać przez niego programy DTV.

Podłączyłem do Packa antenę, wyszukałem programy (znalazł 14 czyli tyle samo co telewizor) i tyle...

Jak mam je oglądać? co przełączyć? Gdzie ich szukać? Instrukcja w sumie niewiele mówi na ten temat.

Przełącznik "sat/ant" na pilocie nie reaguje. Tzn. dioda mruga kiedy go nacisnę ale nic się nie przełącza...

Próbowałem z podpiętą anteną do wejścia a także z podpiętą również do wyjścia i antenowego i dalej do TV.

Zależy mi na możliwości nagrywania materiału z Polsatu HD nadawanego na DTV...

Poradzicie coś?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
(...)

Dekoder ten powinien być podłączony do prądu cały czas (24h na dobę) chyba że chcemy go odłączyć na czas remontu lub z chęci podłączenia go gdzie indziej tymczasowo lub na stałe.

 

Wybacz Kolego, ale z tym co napisałeś bardzo trudno jest się zgodzić.

 

Dlaczego?

 

A znajdzie się kilka powodów, a między innymi takie:

 

- jest absolutnie niedopuszczalne, żeby użytkownik nie miał pełnej kontroli nad tym czy urządzenie pracujące u niego w domu jest włączone, czy też nie

- podobnie niedopuszczalne jest, żeby odbiornik był włączany przez operatora w sposób zdalny i wykonywał operacje, nad którymi nie mamy żadnej kontroli

- wydaje się również wysoce niestosownym, że CYFRA+ wprowadza użytkowników PACE PVR w błąd i informuje, że to urządzenie pobiera w trybie stan by mniej niż 1W EE, bo taki stan odbiornika zdarza się dość rzadko, właśnie ze względu na opisane powyżej praktyki.

 

Narusza więc to nie tylko dobry obyczaj i społeczne normy, ale również tak ostatnio cenione normy energetyczne, wyznaczane prze organa UE.

 

PS.

Swój odbiornik wyłączam CODZIENNIE, odcinając mu zasilanie i nie zamierzam z tej praktyki rezygnować, bo to ja mam panować nad sprzętem, a nie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 Nikt Ciebie nie zobowiązuje do tego abyś eksploatował sprzęt tak jak powinien być on eksploatowany.

Fakt, Twój dom, Twój prąd... Twoja sprawa. W moim poście przedstawiłem to jak obchodzić się z tym sprzętem. Ty zgadzać się z tym nie musisz, z resztą nie Ty jedyny. Mój post nie był kierowany do Ciebie. Są osoby, które chcą aby dekoder ten pracował im jaknajmniej awaryjnie i to dla takich osób kierowane były moje wypowiedzi. Jak widać chociażby po Tobie, nie dla każdego jest to istotne.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widzisz Kol. Robinson+, moje niezadowolenie z praktyk stosowanych przez CYFRĘ+ na odbiornikach PVR, to jedno, a drugie i najistotniejsze to problem prawny związany z tą usługą.

 

Gdyby bowiem CYFRA+ informowała swoich abonentów o sposobie działania swoich odbiorników PVR i lojalnie uprzedzała, że wiąże się to z manipulacjami na HDD tych odbiorników według własnego widzimisię i w dodatku za nasze pieniądze, to pewnie wielu potencjalnych użytkowników tego sprzętu zastanowiłoby się przynajmniej dwa razy, nim wzięłoby te pudła do domu.

 

Przede wszystkim usługa VOD działa w sposób wadliwy, co prowokuje do takiej samowoli, jak to obecnie ma miejsce, bowiem użytkownik powinien mieć wybór w menu odbiornika, czy życzy sobie by ów odbiornik był wzbudzany OTA z trybu stand by, czy też nie, a poza tym powinien mieć możliwość wyboru, które pozycje z oferty VOD go interesują i jedynie te pozycje powinny być rejestrowane przez odbiornik na HDD.

 

Dlaczego niby mam płacić za transmisję na użytkowany przeze mnie odbiornik czegoś, czego nawet przeglądać nie mam ochoty, nie mówiąc o oglądaniu.

 

A tak na marginesie, to wyłączanie odbiornika PACE PVR zupełnie mu nie szkodzi i można to swobodnie robić, kiedy tylko przyjdzie komuś na to ochota, a jedynym wyjątkiem jest moment, kiedy odbiornik dokonuje zapisu na HDD, bo zanim wyłączy się wówczas odbiornik trzeba spowodować zakończenie tego zapisu, np. poprzez włączenie urządzenia, gdy odświeża ono ofertę VOD i następnie wyłączenie pilotem i wyciągnięcie wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z chęcią wyłączyłbym pobieranie vod, ale to odbiornik należący do c+ i trzeba pogodzić się z faktem że to raczej się nie zmieni. Co do wyłączania z gniazdka to prawda chyba leży po środku. W końcu sprzęt musi to jakoś przetrwać(co nie znaczy że wychodzi mu to na zdrowie), przecież czasem zanik napięcia może wystąpić zupełnie niespodziewanie, a trudno żeby każde wybicie korków skutkowało wymianą u dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z pilotem do pace pvr, mianowicie od pewnego czasu nie działają strzałki w prawo i w lewo, jest tylko zgłaśnianie i ściszanie niezależnie od trybu pilota. Zaznaczam, że próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne pilota wg instrukcji ale nic to nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi podpowie w czym problem. W C+ na zyczenie mam 27 /chyba/ pozycji, ale wszystkie z adnotacja "dostepny wkrótkce" . Juz nawet wylaczalem na noc PVR na stand by, ale to nie pomaga....

Czekaj cierpliwie nawet i dwa tygodnie - to tak działa. Szybciej "idzie" jak masz dwa kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z pilotem do pace pvr, mianowicie od pewnego czasu nie działają strzałki w prawo i w lewo, jest tylko zgłaśnianie i ściszanie niezależnie od trybu pilota. Zaznaczam, że próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne pilota wg instrukcji ale nic to nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł??

 

Bierz pilota pod pachę i udaj się do najbliższego porządnego punktu Cyfry.

Tam bez problemu wymienią Ci starego na nowy (gratis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...