Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O! Nowy soft?

Pojawił się wczoraj już po godz. 9. Czyli nadają aktualizację niezgodnie z "rozpiską" dla tego dekodera? Od poniedziałku powinni już dawać soft na Philipsa... Mam szansę jeszcze dziś wieczorem zaktualizować? Wczoraj nic mi automatycznie nie wskoczyło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Od miesiąca nagle zniknął BBC HD...."brak uprawnień"...magicy z cyfry nie wiedza co robić...sygnał porządny a "brak uprawnień..." zamiast kanału...

 

BBC HD to kanał na którym ustawiam antenę, jest w tym pakiecie najbardziej czuły na jakość sygnału, proponuje przełączyć na bbc hd i pobawić się anteną, szybko zweryfikujesz dokładność jej ustawienia i "porządność" sygnału (proponuje zacząc od lekkiego podniesienia konwertera).

 

A wcześniej proponuję wpisać takie parametry: 10834.00 V 27500 3/4 w ustawieniach tunera i dopiero sprawdzić jakość sygnału. To są parametry transpordera, z którego nadaje BBC HD. Sygnał, którego jakość/dokładność wyświetla się na paskach to sygnał tr.: 10892.00 H 27500 3/4. I tu może być sygnał dobry, a gdzie indziej niekoniecznie (w zależności od ustawienia anteny/konwertera czy usterki dekodera).

 

Takie pytanie pojawia się zresztą często: sygnał dobry, a brak odbioru/szatkuje obraz tego czy tamtego kanału. Parametry tr. z którego nadaje dany program można sprawdzić tutaj i na tych parametrach sprawdzać sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nawet nie odpala nie wiem co sie stało nawet dioda sie nie świeci - włączy się na czerwono gdy nacisnę przycisk ON a jak chce żeby odpalił i po raz kolejny włącze ON to włącza się niebieska dioda po czy wyłącza się - CO ROBIĆ???

Panowie reaktywacja czy albo reinkarnacja ;) bo odłączyłem dekoder i go spakowałem żeby wymienić ale miałem jedną sprawę do załatwienia po powrocie po około 1,5 godzinie stwierdziłem że dam mu ostatnią szansę bo szkoda mi nagrań podłączyłem go i odpalił. Fakt że trzeba było wszystko zaprogramować od nowa ale nagrania są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to było już pisane wyżej zdecydowanie poprawiło się EPG - może nie jest to jeszcze poziom Nboxów ale działa to szybciej i pewniej niż w poprzednich wersjach oprogramowania. Do tego kilka drobniejszych poprawek, o których info znajdziesz wyżej. Generalnie w sofcie zmiany są widoczne i to na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj dekoder sprawił niemiła niespodziankę.Nie miałem kilka godzin prądu z powodu awarii,wieczorem kiedy prąd już był odpaliłem dekoder,oglądałem może z 1h i wszystko było ok.Później wchodzę w swoje nagrania patrze a tam...PUSTO :shock: kur** ! Miałem zajęte jakieś 70% dysku,głownie przez filmy HD nagrane z C+ i HBO,których nie miałem czasu obejrzeć.Wcześniej nie miałem większych problemów z tym dekoderem,czasem coś się nie nagrało,czasem coś przymuliło,ale czytając ten wątek i różne dziwne problemy,to i tak byłem z niego nawet zadowolony,aż tu nagle takie coś :/ Filmy jakoś da się odzyskać,bo powtórek jest co niemiara,ale najbardziej wkurzające jest to,że ten dekoder tak zawodzi,bo gdybym miał nagrane coś naprawdę ważnego,to nieźle bym się wkur***.A Cyfra uznaje ten dekoder za 7 cud świata i szczyt technologiczny.

ciekawe co bys zrobil gdybys np wyjezdzal na urlop, programujac wazne seriale.... nie mowiac juz o codziennych nagraniach... wracasz.... dekoder zawieszony...na dysku.... zero zaprogramowanych nagran.... codziennosc z tym cudem techniki

 

ten dekoder ma jedna zalete- po HDMI daje przepiekny obraz na moim Panasie. dlatego wciaz go trzymam... niestety mam pojedynczy konwerter... podobno przy twinie nagrywanie nie szwankuje... tylko w takim razie czemu nie powiedza ze dekoder nie wspolpracuje z pojedynczym konwerterem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujektom- to rozwiązanie nie ma szans...

Jeśli aktualizacja nie jest nadawana to dekoder jej nie wyszuka i nie rozpocznie w ogóle procesu aktualizacji.

Normalnie ta aktualizacja trwa może ze 2 minuty, tylko po niej jest trochę zabawy żeby wszystko od nowa sobie poustawiać, wyszukać kanały itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi blue_voyager- tak się ciekawie składa, że Cyfra tym razem zamieszała z harmonogramem i nadaje w innych dniach :>

Soft 138 pojawił się w poniedziałek i to zdaje się już po 9-tej.

Ja robiłem aktualizację wczoraj wieczorem, czyli we wtorek ok 19-tej.

Jeszcze jakieś wątpliwości? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...