Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie :)

Nie było mnie tu jakiś czas i teraz zerkam sobie na poprzednie strony. Przeczytałem o problemie jaki u kogoś wystąpił. Problem ten to zakłócenia w odbiorze sygnału, występujące po wyłączeniu telewizora (np na jakiś czas) i uruchomieniu go z powrotem podczas gdy Pace jest cały czas włączony.

Kolega odpisał "Problem znany". Faktycznie, przypominam sobie,że jakiś czas temu ktoś już pisał o czymś takim.

Ja na ten temat wtedy nie pisałem bo uznałem to za mało ważne ale teraz jak znów widze takie stwierdzenie u użytkownika to może warto jednak napisać,że u mnie takiego problemu nie ma. Zdaża mi się czasem pozostawić dekoder włączony gdy wychodzę z domu. Wyłączam wtedy telewizor.

Jak już zdarzyło mi się tak zrobić to po powrocie do domu i włączenia telewizora, wszystko było w normie 8) Żadnych zakłóceń.

Przypomnę,że mam TV LG LCD 32' FULL HD. Może telewizor ma wpływ, nie wiem. Ale ciekawe bo w telewizorach LG jest tak,że ten dekoder musi być podłączony to TV pod konkretne jedno gniazdo. Jest to gniazdo HDMI 3.

W innym przypadku dekoder nie słucha się i nie chce nagrywać.

Być może posiadacze niektórych marek telewizorów nie mają takiego problemu a innych tak. Może jakaś wada techniczna... Nie mam pojęcia ale u mnie jest wszystko ok z obrazem gdy wyłącze i włącze telewizor.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo techniki zaczęło dzisiaj wariować. Nie chce nagrywać bezpośrednio po wciśnięciu czerwonego przycisku. Dioda miga na niebiesko, że pseudodekoder reaguje na pilota i nic.... , nie nagrywa. Dopiero łapie nagrywanie z timeshiftingu. Ktoś też miał takie przejścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zestaw PACE Cyfry+ i telewizor TOSHIBA. połączone kablem HDMI 1.3(?). Od wczoraj zaczął się taki problem - po ok 30-40 min. dźwięk w telewizorze zaczyna charczeć i dodatkowo robi echo. reset (wyciągniecie kabla lub wyłączenie tunera pomaga - objaw znika. Zakładam że to tuner bo komp podłączony po HDMI nie ma takiego efektu. Czy ktoś ma podobny efekt? Czy muszę wymienić tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo techniki zaczęło dzisiaj wariować. Nie chce nagrywać bezpośrednio po wciśnięciu czerwonego przycisku. Dioda miga na niebiesko, że pseudodekoder reaguje na pilota i nic.... , nie nagrywa. Dopiero łapie nagrywanie z timeshiftingu. Ktoś też miał takie przejścia?

 

Albo dekoder walnięty, albo masz podłączone dwa kable antenowe i jeden nieaktywny ; sprawdz ustawienia - przede wszystkim twin / pojedynczy ; jak twin to zmien na pojedynczy i sprawdz nagrywanie na kazdym jednym kablu pod sat1 - jak na którymś z kabli będzie nagrywać, to drugi masz do obejrzenia ; potem to samo tyle ze twin i sprawdz pod sat2 - wykluczysz ew. uszkodzone gniazdo ; soft oczywiste 129 ; w sumie niewiele więcej - ogólnie powinien nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam problem z dekoderem pace hds7241 od cyfry. Dekoder zakupiny dzisiaj po podłaczeniu przez scart do tv samsunga hd ready nic nie wyświetla nawet menu obraz na ekranie śnieży tak jak by dekodera nie było podłączonego. Po podłączeniu do tv kineskopowego obraz pływa widać coprawdajakieś tam kolory na dole ale to tylko pasek kolorów (domyślam się ze to pasek menu) lecący szybko z góry na dół jest to bardzo niewyraźne. Na obu tv działają dekoder N i mini polsatu. Czy to moze być usterka która nowy dekoder prosto z salonu kwalifikuje jako zepsuty? a może ja coś nie tak podłączam niestety nie posiadam kabla hdmi coby na nim sprawdzic. Z góry dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie funkcji pilot.

czy da się w jakikolwiek sposób powiększyć opis programu który aktualnie leci?

tytuł jest ok,ale żeby przeczytać opis muszę podejść do ekranu.

 

na starym mediasacie 1530 nie dość, że jest na czerwono lepiej widoczny tytuł aktualnie lecącego programu niż w pvr na zielono.to jeszcze jest do przeżycia, ale nie widzę w ogóle co tam jest napisane w opisie a mój wzrok jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponieważ zamierzam zmienić Philipsa PVR HD na PACE HD PVR chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy.

1.Jaka jest jakość kanałów SD i HD(po HDMI) w porównaniu do innych dekoderów HD?

2.Czy Pace jest szybszy od Philipsa?

3.Czy ten dekoder będzie właściwie współpracował z telewizorem Samsung A330?

4.Kiedy zmienią wreszcie szatę graficzną menu?

5.Czy ten dekoder działa już stabilnie? Jeśi nie to kiedy zrobią wreszcie jakieś porzadne firmware?

 

Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam problem z dekoderem pace hds7241 od cyfry. Dekoder zakupiny dzisiaj po podłaczeniu przez scart do tv samsunga hd ready nic nie wyświetla nawet menu obraz na ekranie śnieży tak jak by dekodera nie było podłączonego. Po podłączeniu do tv kineskopowego obraz pływa widać coprawdajakieś tam kolory na dole ale to tylko pasek kolorów (domyślam się ze to pasek menu) lecący szybko z góry na dół jest to bardzo niewyraźne. Na obu tv działają dekoder N i mini polsatu. Czy to moze być usterka która nowy dekoder prosto z salonu kwalifikuje jako zepsuty? a może ja coś nie tak podłączam niestety nie posiadam kabla hdmi coby na nim sprawdzic. Z góry dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

 

 

Proponuje traktowac ten tuner tak jak został zaprojektowany czyli jako tuner HD. Podepnij przed HDMI do telewizora co najmniej HD Ready. Inne sposoby testowania imo bez sensu - pomija już fakt że zapewne do ustawień tunera nie dotarłeś zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ortax123

 

1. W porównaniu z nboxem (białym) różnic na plus ani na minus nie zauważyłem

2. Demonem prędkości to Pace nie jest. Philips ponoć też nie (nie miałem okazji używać ) więc pewnie są porównywalne.

3. nie znam tego telewizora ale po obejrzeniu parametrów technicznych nie widzę powodu dlaczego miałby nie współpracować

4. ta część z której korzysta się najczęściej (EPG, Pilot, menu nagrań) jest już zmieniona

5. U mnie działa stabilnie już od oprogramowania 126. Wielu ludzi, którzy narzekali (zwłaszcza na współpracę z plazmami) potwierdziło, że w wersji najnowszej (129) błędy zostały wyeliminowane. Reasumując myślę, że można powiedzieć, że dekoder działa stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Jednak nadal niepokoją mnie opinie wileu urzytkowników, że jakość kanałów SD i HD jest kiepska. Według opini w porównaniu do Fergusona Arivy 200 jest wręcz przepaść. Czy zgadzacie się z tą opinią? Dlaczego obraz może być taki kiepski? Czy myślicie, ze jest to wina softu, czy sprzętowa?

 

ps.Czy są juz jakieś informacje - kiedy C+ wypusci nowy soft do Pace PVR HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem jakiś czas temu z Philipsa 250 na Paca 500 GB i powiem szczerze iż jestem nie zadowolony z tego dekodera :/ chodzi wolno, EPG i program telewizyjny bardzo wolno się otwiera już nie wspomnę o przełączaniu kanałów ,obraz jest może i lepszy itp...w porównaniu do N-boxów nie ma porównania ponieważ także miałem kiedyś N-kę.N-boxy wygrywają w 100%.Pace to bardzo dobry dekoder chociaż technicy Cyfry+ zamiast pracować być może piją sobie kawę i oglądają kanały na swoich plazmach które mają w biurach.Powinni w końcu zrobić jakiś nowoczesny Soft na wzór Francuskiego Canal+ i wziąć się do pracy.To moje zdanie. Pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko związane z nagrywaniem.

 

wczoraj o 20 miałem ustawione na Canal+ ustawione nagrywanie i mi się nie nagrało chociaż wcześniej już kanały zaktualizowałem bo była kolejna zmiana ustawień kanałów,

wiec czy po każdym nowy zaktualizowaniu kanałów muszę na nowo zapisywać wszystkie swoje nagrania czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...