Skocz do zawartości

Rozłączanie modemu Cisco i zakłócenia audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 problemy po podłączeniu sygnału kablówki do komputera i z działaniem modemu.

Pierwszy problem: po podłączeniu sygnału z kablówki do karty w komputerze (i tak samo po podłączeniu sygnału audio z dekodera do komputera) występuje paskudne rzężenie w głośnikach komputera. Rozumiem że jest to efekt często występujący w sieciach TVK i będę musiał zastosować izolator galwaniczny.

Najpierw jednak opiszę drugi problem, który może mieć związek z pierwszym problemem.

Korzystam z 3 usług (TV, internet i telefon). Kablówka wyposażyła mnie w modem Cisco EPC3928S i już raz wymieniałem na nowy. Pierwszy egzemplarz był skopany i "nie był widoczny w systemie" po podłączeniu (brak telefonu, wolny internet). Drugi jest lepszy (prędkość internetu jak na umowie, telefon działa), ale często dochodzi do rozłączania internetu i telefonu. Czasami co kilka sekund.

Cała instalacja domowa jest zrobiona w ten sposób:

Kabel wejściowy do mieszkania --- zwrotnica multimedialna Matt MDZ-211 --- kabel RF --- gniazdo RTV przelotowe (pierwszy pokój) --- kabel RF --- gniazdo końcowe (drugi pokój) (TV + dekoder i komputer).

W którym miejscu zamontować izolator galwaniczny? Zaraz na kablu wejściowym, jeszcze przed zwrotnicą? (Ochrona całej domowej sieci). Czy wystarczy w drugim pokoju przed gniazdem?

I tu mam pytanie, czy problemy z rozłączaniem modemu mogą mieć związek z różnicą potencjałów występującą w sieci TVK? Sprawdzone osobiście - końcówka kabla wchodząca do mieszkania całkiem mocno "kopie" i sypie iskrami przy podłączaniu do reszty domowej instalacji.

Jak bardzo modem jest czuły na takie napięcia występujące w sieci?

Czy mogę dodatkowo zamontować za zwrotnicą filtr kanału zwrotnego, który "odetnie" zwrotnicę od "ingresu" ze strony telewizorów, dekodera i komputera? Gniazda antenowe nie są wyposażone w fabryczne filtry KZ.

W najbliższych dniach operator ma mi wymienić modem Cisco na model innej firmy (jeszcze nie wiem jakiej). Jest podejrzenie ze strony operatora, że modemy Cisco mogą działać problematycznie (oczywiście Made in China, fabrycznie nowe, nieużywane). Jeśli modem innej firmy nadal będzie się rozłączał, to podejrzewam albo brak izolatora lub filtra KZ, albo brak obu elementów jednocześnie.

Usługa TV (analogowa i cyfrowa) działają bez zarzutu. Chciałem sobie dokupić używany tuner radiowy i podłączyć go do TVK i spodziewam się, że efekt "rzężenia" wystąpiłby również w tym przypadku.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...