Skocz do zawartości

Kontrola nad DVBviewer za pomocą androida - nie daje rady, !


biedrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wiele dni męczę się z nawiązaniem połączenia mojego telefonu z aplikacją dvbviewer, lecz bez skutku.

 

Aplikację na telefon mam ze sklepu google play - dvbviewer controller natomiast do nawiązania połączenia PC z telefonem angażuję aplikację dvbviewer Recording Service.

Miedzy PC a telefonem jest prawidłowo działający router wifi.

 

Celem jest tylko i wyłącznie kontrola nad dvbviewer'em tzn zmiana kanałów, epg. itp

Stream'owanie mnie w ogóle nie interesuje.

 

Po ustawieniu wg. mnie poprawnie ip oraz portów w aplikacji na PC jak i telefonie urządzenia się nie wiedzą.

Kombinacja z portami oraz ip również nie przynosi oczekiwanego rezultatu.

 

Specyfikacja:

Windows 7 64bit

Telefon: android 4.4

Zapory dla aplikacji w windowsie otwarte.

 

Jest tu jakis zaprawiony weteran w tych sprawach potrafiacy pomóc?

 

 

 

Będę ogromnie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć na stałe zaporę systemu windows (u mnie pomogło) i wyłącz antywirusa.

 

Lepszej porady nie mogłeś dostać ;)

 

Ustaw zakres portów z zaporze jak na zdjęciu.

 

478_dvb_upnp.png?__no=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może moja porada wydaję się śmieszna :D , ale u mnie się sprawdziła. Dvbviewer controller u mnie łączył się bez problemu po LAN-ie, a po WAN-ie nie chciał się połączyć pomimo dodania wyjątku do reguły zapory sieci. Dopiero kiedy wyłączyłem na stałe zaporę to zadziałało. Trochę to dziwne, ale zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Panowie tak jak pisaliscie, lecz nic nie pomogło.

Jedyne, co udało mi się zrobić to załadować listę kanałów z komputera do aplikacji razem z EPG na androidzie.

Wydając polecenie zmiany kanału nic się nie dzieje.

Od godz 11 z tym teraz walczylem i nic a zależało mi najbardziej na zmianie kanałów telefonem widząc EPG.

 

Dziwne jest to, ze inne programy komputerowe np foobar bez problemu dają się kontrolować a z tym dvbviewer jest problem :/

 

Nie mam juz w ogóle pomysłu co począć.

 

Dodam, że sprawdzając status w aplikacji na telefonie wszystko jest ok, łaczy z aplikacja recording service, żadnych błędów.

 

Jakieś pomysly ?

 

Z gory dzieki za zainteresowanie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...