Skocz do zawartości
  • 0

Jaki konwerter z zezem do multiroom?


długi
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

We wrześniu rozwiązuję umowę z Polsatem i chcę podpisać nową z usługą multiroom + internet. Obecnie mam dekoder Sagecom ESI-88 z zezem na Astrę.

W nowej konfiguracji chciałbym ten sam dekoder + dodatkowy z możliwością odbioru HB+A na obydwu dekoderach o ile to możliwe, ewentualnie tylko HB na dodatkowym dekoderze.

1. Czy wystarczy mi np. konwerter MONOBLOCK+QUAD INVERTO, czy może polecacie jakieś konkretne modele?

2. Rozumiem, że podłączenie takiego konwertera, to dwa kable do ESI, jeden do dodatkowego dekodera?

3. Czy są jakieś problemy z takim podłączeniem w usłudze multiroom, czy potrzeba jakiś specjalnych ustawień?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hm, takie trudne pytania chyba zadałem? Naprawdę nikt nie ma multiroom z odbiorem astry i HB na dwóch dekoderach i nic nie może podpowiedzieć? Jaki używa konwerter, jakie ustawienia, czy może to jest proste jak konstrukcja czajnika? Wszyscy na urlopie, czy upał zniechęca do jakiś podpowiedzi? Bardzo proszę o wskazówki, bo nie jestem specem w tym temacie, zresztą jak bym był, to bym nie pytał. Pozdrawiam wakacyjnie i upalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam 2 konwertery twin (jeden na hotbird i z prawej, patrząc od strony czaszy jest zezujący konwerter na Astrę) wszystko podłączone przez przełącznik DiSEqC do domu idą dwa kable po 1 na tuner.

 

Ad 1. Oczywiście można kupić gotowca czyli konwerter "twin monoblock", zaś konwerter "quad monoblock" jest potrzebny jak każdy z tunerów byłby dwugłowicowy, lub gdybyś miał 4 tunery.

 

Ad 2. Jeżeli tunery jednogłowicowe konwerter Twin Monoblock to po 1 kablu na tuner (razem dwa kable do domu), jeżeli dwugłowicowe tunery to konwerter Quad Monoblock po dwa kable na tuner (razem 4 kable)

 

Ad 3. Trzeba przypisać w opcjach DiSEqC tunera by np Hotbird był jako "A" , a Astra jako "B" , należy pamiętać by przy montażu ustawić by głowica konwertera od HotBird była na środku rurki, a Astra jako zez lub na odwrót.

 

Co do modeli to szukaj raczej w profesjonalnych sklepach z długą historią jak Hollex , a nie na alledrogo :> Unikać konwerterów (Diavolo megasat) czarno-czerwonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK dzięki. Wcześniej napotykałem w sieci informacje, że multiroom Polsatu źle współpracuje z odbiorem Astry i HB jednocześnie lub, że wręcz jest to niemożliwe stąd moje pytania. Widzę, że jednak filozofii w tym nie ma. Jeśli chodzi o konwerter to skłaniam się do Inwerto, bądź Opticum. Żadne nonemy nie wchodzą w grę. Nie chodzi mi o tanio, tylko dobrze, więc może macie jakieś sprawdzone markowe firmy w tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...