Skocz do zawartości
  • 0

Problem z jakością sygnału.


bogas82
 Udostępnij

Pytanie

Mam dziwny problem z sygnałem. Otóż gdy tuner (Cryptobox CR600) podpięty jest na, krótkim kablu (4-5m) to jakość sygnału mam na poziomie 64%. Gdy jednak ten tabel przedłużam do drugiego pokoju (+10m) za pomocą "beczki" to w drugim pokoju mam 74% i odnoszę również wrażenie subiektywne wrażenie, że jest bardziej stabilny. Próbowałem z dwóch różnych wyjść z konwertera i na obu wynik jest podobny. Za każdym razem sygnał jest lepszy na dłuższym kablu. Nie wiem też czy to jest tym spowodowane, ale na krótszym kablu tuner od czasu do czasu potrafi zamrozić obraz na 0,5-1s a dźwięk leci dalej. Czasem występuje to częściej. Czytałem kiedyś, że możliwy jest za silny sygnał z konwertera, choć nie chce mi się wierzyć, aby to było to. Konwerter to Inverto Black Ultra.

Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zakładanie Inverto Black Ultra na tak krótkim kablu jest złym pomysłem. Wierzyć nie musisz, zakup sobie profesjonalny miernik lub wezwij kogoś z takim miernikiem i zobaczysz jaki masz poziom sygnału. Poczytaj w instrukcji obsługi w jakim zakresie pracuje głowica Twojego odbiornika i wszystko stanie się jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za rady. Zakup miernika raczej odpuszczę, ale nad instalatorem się zastanawiam. W instrukcji tunera pisze, że głowica ma od -25 do -65 dBm, ale niestety na dzień dzisiejszy nic mi to ni mówi.

Jeszcze jedno: czy w takim przypadku zakup tłumika sygnału mógłby coś pomóc, bo to tylko parę złoty a na razie nie mam czasu na nic innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK. zamówiłem tłumik regulowany i protestuję jak się to sprawdzi. To będzie raczej rozwiązanie tymczasowe, bo planuje w tym roku wymienić czaszę i wtedy mi instalator pomierzy co i jak.

 

Przy okazji zapytam o inną rzecz. Mianowicie mam do konwertera (quad) podpięte dwa tunery i zauważyłem wczoraj (nie wiem czy to wcześniej występowało, bo mało korzystam z obu tunerów równocześnie), że jak wyłączę Cryptoboxa to na drugim tunerze (BigSat Golden 1CR) znika sygnał do zera i tuner pokazuje brak sygnału a po kilkunastu sekundach wszystko wraca do normy. Jest tak przy każdym wyłączeniu Cryptoboxa do trybu Standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...