Skocz do zawartości

MAG250 - pytanie o ładowanie z DHCP itp.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam od operatora mocno zachwalany dekoder MAG250. Niestaty praktyka wskazuje, że działa on g....

Przycina, zwiesza się, często nie nagrywa to co ma zaprogramowane, zdarzyło się, że niby zniknęły mu wszystkie nagrania

a na dysku te pliki były i można było je odtworzyć na komputerze.

Zastanawiam się na ile może być to wina softu wgranego przez mojego operatora.

A o ile może to być ich wina, to czy dobrym pomysłem byłoby startowanie oryginalnego softu z DHCP - tzn. czy to w ogóle możliwe (tzn. czy oni mogą to jakoś zablokować, bo w menu dekodera taka opcja jest - to wiem) a jeżeli możliwe, to czy ma szansę taki soft współpracować z moją telewizją?

Niestety słabo się orientuję w tych warstwach ichniego systemu i po przeczytaniu instrukcji z informira mam spory mętlik.

Czy może mnie więc ktoś tutaj pokrótce oświecić?

Jeżeli podstawiam bootloaderowi obraz z dhcp to co on ładuje? Niskopoziomowe bebechy systemu, czy warstwę "zewnętrzną" - to co nazywają "middleware" np. stalker?

Chciałbym właśnie popróbować z tym stalkerem.

A z innej beczki: czy mój operator może dostarczać właśne tę część systemu, która siedzi pod spodem, czy od nich może być tylko to "middleware", które widzę na ekranie?

I jaki jest zakres odpowiedzialności tego middleware? Czy on np. odpowiada za triggerowanie nagrań? Czy od niego zależy organizacja systemu plików na dysku? Czy może to tylko GUI stanowiące "proxy" do systemu i bez żadnej własnej systemowej logiki?

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...