Skocz do zawartości
  • 0

Jaki sprzęt dla HD+ w Polsce?


Cuboctahedron
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Zacznę od krótkiej wersji pytań:

 

1. Jakiego sprzętu będę potrzebował do odbioru niemieckich kanałów z kartą HD+ tudzież na co muszę zwracać uwagę przy zakupie sprzętu (odbiornika satelitarnego)?

2. Czy istnieją odbiorniki satelitarne, które potrafią przesyłać obraz przez WiFi do różnych urządzeń, przede wszystkim przenośnych (Android)?

 

Dłuższa wersja - oglądam (tudzież oglądałem) w sumie jedynie 3 kanały w telewizji - PRO7, SAT.1 oraz RTL. Kablówka przestała mi nadawać SAT.1 kilka lat temu - OK, pogodziłem się z tym, lecz niestety pod koniec grudnia zdejmują również PRO7 ze swojej oferty z czym niestety już się pogodzić nie mogę. Także do końca grudnia muszę się zaopatrzyć w antenę satelitarną, odbiornik satelitarny no i oczywiście kartę HD+ (aby mieć te 3 ww kanały w HD).

 

Tak wygląda sprawa - wydawałoby się, że żaden problem lecz im więcej tematów czytam na tym oraz innych forach i stronach tym bardziej widzę jak mało wiem o satelitach :-( Czas leci i z uwagi na fakt, iż przynajmniej kartę HD+ będę musiał kupić na niemieckim eBay'u oraz to, że okres świąteczny może nieco wydłużyć czas przesyłki, byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mógł mi jedynie wskazać na jakie parametry techniczne odbiornika satelitarnego muszę zwracać uwagę? Z tego co udało mi się znaleźć, to podobno najważniejsze aby wspierał on CI+, niemniej co do tego też nie jestem już pewny, bo widziałem na eBay.de "Humax HD Nano Conn@ct Replay Bundle" - odbiornik + karta HD+, zaś na tej stronie: http://www.video-magazin.de/testbericht ... 80724.html w specyfikacji technicznej jest napisane: "Common Interface (CI+) - NIE / SmartCard - TAK / inne - NIE" także nie wiem co mam o tym sądzić - sprzedają to w pakiecie z HD+ na eBay, lecz niby nie ma on CI+ ? Czyli CI+ nie jest wymagane do HD+? Jeśli nie, to jaki "standard kart" (?) jest wymagany? I dleczego niektórzy sprzedają "kartę HD+", a niektórzy "moduł z kartą HD+"? Jaki "moduł"? Przecież to odbiornik ma wbudowany moduł, czyż nie? Czy też każdy odbiornik może mieć jażdą kartę o ile wraz z kartą kupi się dany moduł?

 

Ponadto, gdzieś przeczytałem, że niby przesyła on obraz najwyżej 1080i, a nie 1080p? W każdym razie byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś napisał czego tak na prawdę HD+ wymaga od odbiornika, a ja już sobię pewnie resztę znajdę tzn. jaki odbiornik byłby dla mnie najlepszy (o ile będę wiedział na co zwracać uwagę).

 

Co do drugiego pytania - jest to coś na czym aż tak bardzo mi nie zależy, tzn. jeśli dostanę zwykły odbiornik za pomocą, którego bedę mógł odbierać niemieckie kanały HD z HD+ normalnie podłączjąc go via HDMI, to OK. Niemniej, czy istnieją (a jeśli tak, to jakie) odbiorniki satelitarne, które mogą poprzez sieć domową przesyłać obraz i dzwięk TV w pełnej rozdzielczości do urządzeń takich jak np. tablet z Andoidem? Np. włączam odbiornik satelitarny, chcę oglądać PRO7 lecz nie na telewizorze tylko na tablecie i odbiotnik sat wysyła po prostu obraz i dźwięk via WiFi do tabletu poprzez ew. jakąś aplikację producenta?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, tak jak mówię, zależy mi przede wszystkim na tym żeby wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie odbiornika tak aby uniknąć sytuacji, że kupię kartę HD+ a potem okaże się, że dany odbiornik ją "odrzuci". Co do reszty czyli jaka antena, konwerter itd. te informację znajdę sobię na Waszym forum, jest tu tyle świetnych informacji, że z tym już sobie sam poradzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za odpowiedź. Widzę, że polecany odbiornik ma CI+, zaś poleczasz również kartę z modułem HD+ także... tego nadal nie do końca rozumiem - CI+ to "slot" (wejście), moduł wprowadza się to tego wejście, zaś do mogułu - kartę? Jeśli tek, to nie rozumiem dlaczego odbiornik, który HD+ sprzedajew pakiecie z kartą (ten "Humax HD Nano Conn@ct") nie posiada CI+ i karta jest wsunięta bezpośrednio do slotu (który niby nie jest CI+.

 

Wiem, głupie pytania, ale po prostu nie rozumiem różnicy między slotem a modułem, są sloty z wbudowanym modułem, czy każdy modół pasuje do każdego slotu, czy też moduł = slot i kupuje się go aby "mieć CI+"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nazwa HD+, to nazwa własna niemieckiego podmiotu medialnego, niezwiązana z technologią.

Zapoponowałem kartę z modułem, ponieważ zwykle oferowane moduły dedykowane, są najlepiej przystosowane do konkretnego produktu, tym samym powinny najlepiej z nim funkcjonować.

Moduł oferowany przez HD+ wymaga jednak odbiornika ze słotem CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK czyli slot CI+ -> moduł -> karta. Nie ma możliwości: slot CI+ -> karta (bez modułu)? Pytam, bo widziałem niemieckie wideo, w którym ktoś demonstrował "Humax HD Nano Conn@ct" i dosłownie wsadził kartę bezpośrednio do tego odbiornika, który (zgodnie ze specyfikacją), nie wspiera CI+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O ile dobrze się orientuję, to karta HD+ powinna działać w odbiornikach, które mają oprogramowanie uniwersalne (czytaj: wielosystemowe), ale Niemcy ostatnimi czasy coś narzekają na system kodowania Nagra, więc właściwie na niemieckim rynku może za chwilę dokonać się prawdziwa rewolucja, jako że SKY de, koduje już obecnie w dwu systemach, Nagrze i NDS.

 

A nie lepiej wziąć abonament ze sprzętem od SKY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, dzięki za wyjaśnienie. Co do SKY - w sumie jest mi to obojętne, zależy mi tylko i wyłacznie na 3 kanałach - PRO7, RTL oraz SAT.1. Okazuje się, że SKY także oferuje te same kanały w HD co HD+, lecz na tej stronie: http://www.sky.de/web/cms/de/abonnieren ... ustria.jsp napisali:

 

"Nach Ablauf des ersten kostenlosen Jahres können Sky Kunden alle HD+ Sender über das Sky Kundencenter hinzubuchen und so in den Genuss der vollen HD-Vielfalt kommen."

 

czyli: "po upłynięciu pierwszego bezpłatnego roku, klienci Sky mogą dopłacić za wszystkie kanały HD+ poprzez dział klienta Sky". I co do tego mam małą "wątpliwość", manowicie wiadomo, że oferta HD+ jest tak na prawdę jedynie dla klientów w Niemczech. Ja jestem w Polsce, nie mam ani obywatelstwa, ani narodowości nimieckiej więc zakup karty/modułu HD+ byłby... no może nie "nielegalny", szczególnie nie z polskiego puntu widzenia, lecz jest to pewien "alternatywny sposób" dostępu do niemieckich kanałów HD. Także po roku kupiłbym kolejną kartę HD+ itd. lecz jeśli w przypadku Sky, musiałbym sobie HD "doładować" poprzez ich stronę lub jakiś tam dział klienta, to podejrzewam, że będzie to pewnie jakiś formularz, w którym nawet nie będize opcji wyboru "Polen" jako kraju, bo teoretycznie nie powinienem być ich klienten, bo nie jestem Niemcem ;-)

 

Może się mylę, jeśli tak - daj mi znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszę Ci Karlusie tłumaczyć takie podstawowe rzeczy?

Ze 20% rdzennych mieszkańców Śląska ma podwójne obywatelstwo, a jak nie to, to ma przynajmniej kogoś jednego, kto mieszka na stałe po tamtej stronie granicy. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie trzeba mieć obywatelstwa niemieckiego, żeby korzystać z HD+. Wystarczy adres, a doładowania można robić przez ich stronę internetową. Na infolini też nie robili problemu. Ja mam moduł bezpośrenio w telewizorze.

Wystaczy adres... niemiecki? Czyli bez niemieckiego adresu nawet gdybym kupił kartę HD+ przez eBay, to nie mam szans, ponieważ do aktywacji potrzebuję niemieckiego adresu? Chyba, że wystarczy jakiś niemiecki adres ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakiś nie, konkretny musi być. Np. znajomych lub rodziny w DE. Ja akurat mam mieszkanie w Monachium, które wynajmuję i się z najemcami dogadałem (na wypadek problemów). Doładowania można bez problemu robić nawet Polską kartą kredytową. Trzeba tylko pamiętać o oświadczeniu, że z HD+ korzystamy na terenie Bundesrepublik Deutschland. Inaczej, mogą bez ostrzeżenia zablokować kartę i przepadnie ci 60€ (moduł do kosza). :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK doładowanie w sensie - poprzez ich serwis internetowy, lecz gdybym po prostu co roku kupował nową kartę HD+ via eBay lub od razu kupił np. 3 lub 4 karty, to w takim przypadku nie muszę nigdzie adresu podawać? Chodzi mi o to czy generalnie następuje jakakolwiek "aktywacja" tzn. wsadzam kartę kupioną na eBay do odbiornika i co wtedy - nic więcej? Już wszystko działa, czy dopiero muszę np. jakoś tę kartę gdzieś zarejestrować i odbiornik musi się połączyć czy coś w tym stylu?

 

Gdybym np. odłączył dostęp do internetu odbiornika satelitarnego aby się przypadkiem nie połączył przez polski adres IP i użył co roku nowej karty HD+ to byłby z tym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie ma znaczenia. Wystarczy zadeklarować się, że będziesz przestrzegał warunków. Czyli użytkował na terenie Niemiec. Nie ma obaw, że ktokolwiek to sprawdzi. Zresztą wielu niemców wywozi to ze sobą na zagraniczne wakacje, itp. Przymykają na to oko, najprościej mówiąc. Aktywowałem kartę z pracownikiem infolinii - nie wiem jakie są jeszcze inne warianty aktywacji. Odpowiedzi na swoje pytania kieruj najlepiej na ich e-mail: info@hd-plus.de - wszystko ci wyjaśnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do zakupu HD+ w Polsce: Jeżeli nie masz możliwości podać swojego adresu w DE, bo takiego nie posiadasz to zawsze możesz zwrócić się do jednej z firm pośredniczących w zakupach za granicą. Polega to na tym,że kontaktujesz się z firmą i ustalasz, co chcesz sobie kupić w DE--->dostajesz kosztorys operacji oraz fakture do zapłaty--->przelewasz im kase za produkt+ewentualną prowizję--->oni kupują produkt w DE i rejestrują na swój adres niemiecki--->przesyłają tobie do polski już zarejestrowany/aktywowany produkt

 

Co do tunera: do HD+ mogę Ci polecić coś od Kathrein, model 925 z dyskiem 500 GB lub 1Tb. Tutaj masz videotest: https://www.youtube.com/watch?v=CE9ut8Ap6qQ&list=UUS2HrycxZyP0d4U5Z74LpSA Będziesz mógł nagrywać programy i będziesz miał dostęp do usługi HD+ RePlay(biblioteka VOD z oferty HD+). Ponadto Kathrein proponuje aplikację pozwalającą na streaming programów na urządzenia mobilne.

 

Kolejną propozycją może być Technisat TechniCorder ISIO STC https://www.technisat.com/de_DE/TechniCorder-ISIO-STC/352-1637-10127/ .Tuner ten łączy w sobie zalety odbiornika satelitarnego, kablowego i DVB-T, co oznacza, że będziesz miał na jednym tunerze dostęp nie tylko do oferty satelitarnej ale także do oferty DVB-T lub kablówki(po podłączeniu anteny). W tyle dekodera masz miejsce na dysk 2,5" oraz na dodatkowy tuner sat/DVB-T/kablowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za porady, niestety nieco za późno, kupiłem już cały sprzęt, dekoder TechniSat TechniStar S2 i antenę Famaval o średnicy 85 cm (czytałem tyle "kłótni" o wyższości 90cm nad 80cm i vice-versa, że wybrałem opcję "po środku"). Niby "byle co" ale z uwagi na cenę anteny (ok. 70 zł), nawet gdyby mi rdzewiała raz na 2 lata, to ew. kupię nową ;-)

 

No ale mniejsza z tym. Po raz pierszy w życiu zamontowałem antenę satelitarną, maszt krzywy, bo balkon krzywy więc elewacja ustawiana "na oko", potem rysowanie kresek na widoku z góry na mój blok, który jest zbudowany dokładnie 14 stopni na zachód względem południa i stoi mniej więcej na długości wschodniej 18.7 stopnia, Astra "wisi" na 19.2 E więc ponownie "na oko", zgodnie z moimi rysunkami na mapie powinienem ustawić ją w środek bloku przede mną aby uzyskać dokładnie "południe" i potem +0.5 stopnia bardziej na wschód i...

 

...no i nic. Siła sygnału jakieś 50%, jakość 0%. No to... lustro w stronę telewizora abym miał widok z balkonu na telewizor (bo sam to montuję, niestety a nie chce mi się telewizora obracać) i drobna korekta milimetrowa w lewo i prawo aż w końcu znalazłem siłę ok 85% i nagle pojawiła się jakość. Ktoś napisał wcześniej o tym dekoderze TechniStar S2, że "stary ale jary", dotam także, że "mądry". Znalazł jakość, ale nawet napisał, że prawdopodobnie jestem ustawiony na satelitę Astra 23.5 E, więc ponowna korekta... i jest - siła 85%, jakośc 10.2 dB.

 

I tu pytanie do Was, ekspertów - czy 10.2 dB to dobrze, czy źle? Spodziewałem się wskaźnika procentowego, tak jak przy sile lecz zamiast %, dekoder podaje info w dB. Jest też pasek, podobnie jak przy sile i pasek jakości jest zielony i "pełny" na maksa, no ale "w liczbach" pisze 10.2 dB... czy to OK? Czy da się wycisnąć więcej? Jeśli chodzi o obraz - wszystko działa, żadnych przerwań, utrat sygnału itp. także ponownie "na oko" wygląda, że wszystko OK, nie udało mi się osiągnąć siły powyżej 85% więc chętnie tak bym to zostawił i podokręcał.

 

------------

EDYCJA

------------

 

Mam 87% i 10.5 dB - więcej nie wyduszę choćby nie wiem co, więc misja zakończona :) Niemniej, dajcie znać czy 10.5 dB to OK, chciałbym wiedzieć z niezdrowej ciekawości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okazuje się, że jakośc zmienia się w zależności od kanałów, czy to normalne? Wprawdzie nigdy nie jest niska, lecz czasem pełne 10 dB, czasem minimum 8.5 dB, także czy w ogóle da się tak ustawić żeby zawsze było pełne 10 dB czy też jest to "normalne" że w zależności od kanału jakośc może być nieco mniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...