Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

Artykul powyzszy jest z grudnia 2009 (sic!).

A moim zdaniem "sila marki" wynika z monopolu TOY'i w poszczegolnych miastach (kogo mam niby polecic znajomemu, jak nie mam innego wyboru?!?).

Poza tym nie rozumiem przyznawania nagrod (Laur Konsumenta za dekoder) za produkt jakby nie bylo wirtualny, ciagle w fazie projektow i przygotowan. Rozumialbym nagrode za cos co juz od jakiegos czasu jest sprawdzone i chwalone przez rzeczonych konsumentow.

"Sztuka dla sztuki" takie nagrody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć na swoim przypadku.

Zmieniłem w styczniu Toya na Cyfrę + i jestem bardzo zadowolony.

Toya swoim brakiem promocji, wysokimi cenami, niedorobionym dekoderem, obsługą w BOK skutecznie zniechęciła mnie do bycia jej Klientem.

Najbardziej zależało mi na paczce Canal+ z HD. W Toya za taką przyjemność musiałbym płacić 49.5 analog + 15 cyfra + 15 dekoder +39 canal+ + 6 hd =124.5 zł!!

W cyfra + najbardziej zbliżony pakiet mam za około 70 zł (komfortowy z canal+) co daje 50 zł różnicy miesięcznie. Rocznie to 600 zł. Opłaciło mi się więc rozwiązać umowę, zapłacić kare toya (ok 65 zł), kupić własny talerz z konwerterem (ok 150 zł) i jeszcze kilka stówek mi w kieszeni zostało.

Tak wiem, nie mam paczki polsatu i paru innych kanałów ale one nie są mi do szczęścia potrzebne. Te które najczęściej oglądałem w Toya mam w cyfrze.

Dodatkowo niedorobiony dekoder pvr cyfry+ jest o wiele lepszy niż motorola z Toya. Wreszcie nie zastanawiam się czy wcisnąłem przycisk na pilocie czy nie, bo dekoder nie reaguje, wiesza się znacznie rzadziej niż ta motorola, no i można nagrywać co Toya dopiero planuje wprowadzić.

Nie przeszkadzam też w wysyłaniu prywatnych maili i rozmowom przez komórkę panienkom w BOK. Nie muszę tam chodzić i wyjaśniać wezwań do zapłaty bo panienka nie potrafi prawidłowo wyliczyć ile mam zapłacić, a potem prosto w oczy mi mówi że nie udowodnię Jej że nie dostałem kwitka, mimo że wiadomym jest że opłaty są na jednym kwitku.

 

PS. A jak tam mistrzostwa świata w HD w Toya? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redaktor rozejrzyj się po Łodzi, zapewniam konkurencja ma lepszy stosunek ceny do oferty. Popatrz np na osiedle Retkinia gdzie Toya przegrywa z lokalnym RetSatem, ten stan rzeczy trwa od lat, sam żałuję, że tak późno(po 12 latach) uciekłem od naszego lokalnego monopolisty.

Tylko błagam, nie pisz głupotek jak ostatnim razem, że te firmy to jedno, Toya kilka lat temu starała się pokonać RetSat cenami dumpingowymi i skończyło się to w sądzie powrotem do normalnych cen. Podczas gdy abonenci Toya z innych osiedli płacili krocie na Retkini Toya dawała full pakiet za 5 zł plus darmo HBO(aż żal mi było płacących pełną stawkę) .

Teraz małe porównanie cen, za pełen pakiet RetSat płacę 25 zł (ponad 90 kanałów, analog + cyfra, w tym 8 stacji HD!!!- TVP HD, Filmbox HD, Discovery HD, National Geographic HD, MGM HD, nFilm 1 HD, nFilm 2 HD, nSport HD ), te 25 zł to normalna cena, żadna promocja! Popatrz na Toya, co dostanę u nich za 25 zł, nawet nie starczy na pełny pakiet analogowy a co mówić o cyfrze czy opłacie za dzierżawę dekodera. Internet również tańszy, ceny są już od 20zł (i nie trzeba mieć żadnego pakietu TV jak w Toya).

Niech mi ktoś odpowie, co Toya robi w takim razie z tymi pieniędzmi które zdziera ze swoich abonentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na pisać do jakiej konkurencji przeszedłeś,która daje tobie zadowolenie. :(

Każda jest lepsza niż Toya, a na pewno dużo tańsza.

Możesz na pisać do jakiej konkurencji przeszedłeś,która daje tobie zadowolenie. :(

Pozwolę sobie odpowiedzieć na swoim przypadku.

Zmieniłem w styczniu Toya na Cyfrę + i jestem bardzo zadowolony.

Toya swoim brakiem promocji, wysokimi cenami, niedorobionym dekoderem, obsługą w BOK skutecznie zniechęciła mnie do bycia jej Klientem.

Najbardziej zależało mi na paczce Canal+ z HD. W Toya za taką przyjemność musiałbym płacić 49.5 analog + 15 cyfra + 15 dekoder +39 canal+ + 6 hd =124.5 zł!!

W cyfra + najbardziej zbliżony pakiet mam za około 70 zł (komfortowy z canal+) co daje 50 zł różnicy miesięcznie. Rocznie to 600 zł. Opłaciło mi się więc rozwiązać umowę, zapłacić kare toya (ok 65 zł), kupić własny talerz z konwerterem (ok 150 zł) i jeszcze kilka stówek mi w kieszeni zostało.

Tak wiem, nie mam paczki polsatu i paru innych kanałów ale one nie są mi do szczęścia potrzebne. Te które najczęściej oglądałem w Toya mam w cyfrze.

Dodatkowo niedorobiony dekoder pvr cyfry+ jest o wiele lepszy niż motorola z Toya. Wreszcie nie zastanawiam się czy wcisnąłem przycisk na pilocie czy nie, bo dekoder nie reaguje, wiesza się znacznie rzadziej niż ta motorola, no i można nagrywać co Toya dopiero planuje wprowadzić.

Nie przeszkadzam też w wysyłaniu prywatnych maili i rozmowom przez komórkę panienkom w BOK. Nie muszę tam chodzić i wyjaśniać wezwań do zapłaty bo panienka nie potrafi prawidłowo wyliczyć ile mam zapłacić, a potem prosto w oczy mi mówi że nie udowodnię Jej że nie dostałem kwitka, mimo że wiadomym jest że opłaty są na jednym kwitku.

 

PS. A jak tam mistrzostwa świata w HD w Toya? :lol:

Hehe :)

No Właśnie!!

 

Dodam, że i tak płaciłeś mniej, bo moje rachunki oscylowały wokół 150 PLN. Minus w C+, to z tego co wiem, to jest miesięczna opłata za dekoder. Chyba, że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR toyi wpadnie tu pewnie jutro miedzy 8 a 16 i będzie zapewniał iż prezesi toyi w końcu "wysłuchają naszych uwag".

 

Toya jest gorsza niż telekomunikacja kilka lat temu. Traktuje stałych klientów jak dojne krowy. Promocje tylko dla nowych abonentów, a starzy płacą co pół roku więcej.

Wszystkie działania tej "firmy" skupiają się wokół wyciągania kasy od abonenta. Przykład ? Proszę bardzo - parowanie dekoderów z kartami. Po co to robi toya? Po to aby abonent MUSIAŁ wziąć w dzierżawę od nich dekoder. Który nawiasem mówiąc nie nadaje się do użytku (oba sd i hd). Gdyby nie było parowania kart to byśmy korzystali z tunerów dvb-c w naszych telewizorach (za darmo).

Płacenie za analog przy korzystaniu jedynie z cyfry jest zdzierstwem.

Można by tak jeszcze długo.

Niestety póki toya nie będzie miała realnej konkurencji w całym mieście to tak będzie.

Zaznaczam iź jest to moja subiektywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :)

No Właśnie!!

 

Dodam, że i tak płaciłeś mniej, bo moje rachunki oscylowały wokół 150 PLN. Minus w C+, to z tego co wiem, to jest miesięczna opłata za dekoder. Chyba, że się mylę.

To zależy na jaka promocje się trafi, w grudniu i styczniu pvr były za 10 zł, sd za 0. W listopadzie pvr były nawet za 0 zł na cały okres umowy

Teraz za pvr średnio płaci się niecałe 12 zł (5 miesiecy za free, 5 miesiecy za 10 zł, 8 miesiecy za 20 zł)

 

Generalnie najbardziej denerwujące w Toya jest dla mnie łączność analogu i cyfry. Zmusza mnie do płacenia prawie 50 zł za coś czego nie potrzebuje bo mam tylko jeden telewizor. Inne sieci kablowe (retsat, tvk364) jakos maja techniczne mozliwości rozdzielenia tych usług

Tak więc do czasu kiedy Toya nie nauczy się jak sie rozdziela te usługi mojej kasy za tv nie zobaczy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!

"Redaktor" nie od dzisiaj wydaje sie dziwnie podejrzany...

Ciekawe jak skomentuje kolejna porazke Toy'i:

https://satkurier.pl/news/56647/upc-ofer ... rynku.html

Wszak od paru tygodni Toya szczyci sie swoim (przyszlym) rekordem - 20 kanalow HD od sierpnia!

Nagle zdezaktualizowaly sie wszelkie reklamy, foldery i plakaty - i to na miesiac przed faktycznym startem...

"nie chwal dnia przed zachodem slonca" :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...