Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja też korzystam z pakietu Canal+i nie powiem, że jestem w 100% zadowolony. Choć wszystko zależy od jakości w jakiej oglądamy mecz czy film. Produkcje takie jak Transformers, Asterix na Olimpiadzie śmigały z obrazkiem jak żyleta na Canal+ w standard definition. Z tego co wiem warto jednak zainwestować 6 zł. i dokupić Canal+Film HD i Canal+Sport HD. Obrazek ponoć jest tam bajeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tą "TOY-ę" jeszcze ktos odbiera?!? Od ponad miesiąca żadnego "posta"...

Pewnie dlatego, ze wszyscy zyja sfrustrowani brakiem jakichkolwiek zmian wraz z nowymi "podwyzszonymi" nieznacznie oplatami...

 

Ja jeszcze mam. A co tu pisać? Stara bida, żadnych nowości. Jedynie internet zmienia parametry, a razem z tym zmieniają się ceny dostępu do niego.

toya001resize.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Jeśli chodzi o Internet to w Toyi nigdy nie łapię 4096 kbps, tak samo jak za dnia nigdy nie łapię 2048 kbps. Oczywiście w Toyi twierdzą, że wszystko jest w porządku. Odsyłają mnie do ściągania jakichś plików z ich ftp, ale i tam transfer nie jest zgodny z tym jaki mam wykupiony. Moim zdaniem Toya ma zbyt wiele osób podłączonych pod siebie, przez co mają przeciążone łącza.

 

Jeśli chodzi o Tv Cyfrową to podobno mając wykupiony pakiet Canal Plus oba kanały HD z C+ są dostępne. Żeby to sprawdzić trzeba mieć dekoder HD (u mnie na SD jest dźwięk na Canal + Film HD). Mam pytanie czy jest jakaś możliwość by obejść "przymus" dzierżawy dekodera HD od Toyi, czy można kupić na własną rękę sobie dekoder HD, włożyć kartę i cieszyć się obrazem w HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż dziś odwiedziłem siedzibę Toyi, gdzie dowiedziałem się następujących rzeczy:

 

Jeśli ktoś skorzysta z promocji Canal+ w lipcu (29zł/m-c) wówczas kanały HD na czas obejmowania umowy (czyli 12 m-cy) będzie miał za free. Natomiast do odbioru tychże kanałów HD wymagane jest posiadanie dekodera HD, który można wydzierżawić od Toyi za 15zł miesięcznie i przy jednorazowej opłacie 99zł. Co ciekawe dzwoniąc do BOA w Łodzi kobieta w słuchawce gwarantowała, że osoby które posiadają dłużej niż rok dekoder cyfrowy SD mogą go wymienić nie za 99zł, a za 49zł. Jednak w przemyskiej siedzibie Toyi powiedzieli mi, że to była jakaś promocja, ale dzisiaj tj. 21.07.2009r. już jej nie ma (z panią z Łodzi rozmawiałem w czwartek lub piątek 16 lub 17 lipca br., więc nie wiem w końcu kto ma rację). Oprócz tego nieoficjalnie mi powiedziano, że pod koniec roku mają być wprowadzone dekodery HD z możliwością nagrywania itd. Wymiana z obecnych HD na nowe ma odbywać się za symboliczną kwotę. Wymiana SD na HD prawdopodobnie nadal będzie dość droga.

Jeśli chodzi o prezentację w domu sprzętu HD, to w Przemyślu nie ma takiej możliwości. Jedynie na miejscu w BOA można zobaczyć programy w HD. I tu chciałbym powiedzieć, że np. na Canal+ Sport, a jego odpowiedniku w HD różnicy nie było widać (na jednym i drugim obraz w porządku), natomiast na innych kanałach w HD obraz był super. Nie ma co nawet opowiadać, trzeba zobaczyć. Ogólnie drogo i tak jak mi gość z Toyi dziś powiedział "Tv HD nie jest dla każdego".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może orientuje się ktoś czy Toya prowadzi lub prowadziła jakiekolwiek rozmowy na temat dołączenia do swojej oferty kanałów HD , dwóch nowości zaprezentowanych ostatnio przez n pod czas konferencji czyli Animal Planet HD oraz Nat Geo Wild HD , które startują na dniach . Z tego co wiem to n-ka nie ma tych kanałów na wyłączność więc nie powinno być też większych problemów czy przeszkód z ich włączniem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączność satelitarna ma się nijak do dostępności w sieciach kablowych ;) Wyjątki typu nSport, TVN Lingua przez jakiś czas, nTalk czy inne kanały, które są/były tworzone przez ITI (n) to inna sprawa.

 

PS. Nat Geo Wild HD już wystartował, a niedługo zrobi to Animal planet HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze tradycyjnie walka toczy sie miedzy platformami cyfrowymi. TOYA jako monopolista w swoich miastach (przynajmniej w Myslowicach), ma to wszystko w nosie i nie robi nic lub prawie nic zeby poszerzac oferte programowa. Bazuje na tym co ma - czyli umowach juz podpisanych (oby sie na tym nie "przejechali", bo mam watpliwosci czy swoja przedluze w grudniu). O wiele czesciej zmieniaja cos w ofertach telefonii VOIP czy internetu, gdyz w tych kwestiach musza walczyc z konkurencja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem może ten temat był juz poruszany, ale wybaczcie nie chce mi się czytać wszystkich postów :wink:

Jestem z Mysłowic i posiadam Toyę cyfrową i dodatkowo Canal+ oferowany przez kablówkę. Mój problem polega na tym iż zaczyna mnie irytować jakość obrazu podczas transmisji meczów piłki nożnej na Canal+. Mam wrażenie, że obraz po prostu przebija i gdy oglądam mecz i dobrze się przyjrzę to widzę przelatujące logo TVP, a dodatkowo kiedy kamera pokazuje całe boisko to linie np. pola karnego są po prostu krzywe(podejrzewam,że jest to pochodną przebicia). Podobną sytuację zauważyłem u mojego znajomego posiadającego ten sam pakiet Toyi. To samo dzieje się też na programie SAT1.

Czy spotkali się państwo z tym problemem? Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rowniez z Myslowic... Nie wiem czy masz dekoder SD czy HD ale u mnie na dekoderze HD nie ma takiego efektu. Obraz Canal+Sport HD jest czysty i dobrej jakosci (najlepsze oczywiscie z ligi angielskiej), inne rowniez. Moze to jakies przebicie na kablu antenowym lub moze masz jakis rozgaleznik? Jesli masz oryginalny kabel z TOY-i, to zglosilbym to do serwisu - niech sobie przyjda i sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder SD no i na kablu jest rozgałęźnik, bo z jeden strony kabel idzie do gniazda antenowego, a z drugiej do internetu. Wczoraj na Polsacie Sport oglądałem Hiszpania- Belgia i kamera była ustawiona bardzo wysoko to jak obejmowała całe boisko to linie na boisku wyglądały jak szlaczki w zeszycie pierwszoklasisty. Jeżeli pokazują piłkarzy na zbliżeniach to obraz jest bardzo dobry, dlatego nie zauważam takich problemów oglądając np. film na Canal+. Wydaje mi się, że dzieje się tak wtedy kiedy mecz jest pokazywany w proporcji 16:9 ponieważ jak wczoraj na TVP1 oglądałem naszych orłów to nie miałem tych śmiesznych szlaczków zamiast linii pola karnego.

Zaznaczam też iż mam zwykłego baniaka Grundiga 21 cali i może to też jest problem gdy mecz pokazywany jest w "panoramie"?

Zamierzam kupić sobie jakąś 40 calową plazmę lub LCD i jak mam mieć taką jakość obrazu kiedy oglądam mecz to ja dziękuję i raczej zostanę przy kineskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taką otrzymałem dziś odpowiedź na zadane przeze mnie pytania odnośnie nowych kanałów HD w ofercie oraz problemów z napisami i braku portalu abonenta na dekoderze HD :

 

W odpowiedzi na Pana pytanie informuje,że jeżeli chodzi o dodanie do listy

programów takich kanałów jak TVP HD oraz Animal Planet HD trwają rozmowy

dotyczące podpisania umowy , jeżeli będziemy mieli konkretną odpowiedz na pewno

Państwo uzyskają konkretną propozycję od Firmy.

Jeżeli chodzi o napisy oraz uruchomienie panelu abonenta to pracownicy

odpowiedzialni za Telewizję cyfrową prowadzą pracę nad nowym

oprogramowaniem.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu moze ktos kompetentny z Toy'i lub wrecz z Polsatu, kto odpowie mi na nastepujace pytanie:

Skoro mam wykupiony pakiet sportowy, dzieki ktoremu mam sportowe kanaly "polsatowskie" a tenze Polsat tworzy sobie nowy kanal (Futbol - do ktorego przenosi cala pilke nozna), to ten kanal powinien byc "z definicji" w takim pakiecie czy tez powinienem zrezygnowac z niego wobec powyzszych zmian? Bo to juz kolejny tego typu krok Polsatu Cyfrowego - moze ktos pamieta, ze po wykupieniu praw do Mistrzostw Swiata, Polsat utworzyl kanal Polsat Sport Extra, zeby powiekszyc sprzedaz. Teraz w Extra juz same powtorki wiec tworza kolejny... i tak mozna w nieskonczonosc... Czy wobec "obcych" abonentow (kablowki), placacych posrednio Polsatowi jest to w porzadku?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu "uruchomiłem " dekoder HD. Obraz, w porównaniu do tego podawanego przez SD, naprawdę super. Co jakiś czas jednak jakby zamarzał\zawieszał sie, czego nie omieszkała wypomnieć mi już żona.. ;-))

Moje pytanie, to czy i na Waszych ekranach obraz ToYi czasami zamarza\zawiesza się ? Nie pamiętam by zdażyło się to wcześniej, gdy korzystałem z dekodera SD. Moze jest to więc ukryta "zaleta" ToYi HD ? Obra zodbieram na plazmie Panasonica 42", więc tutaj przyczyny bym nie szukał.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, sporadycznie zdarzaja sie takie objawy, ale co ciekawe zauwazylem to wylacznie w godzinach dopoludniowych lub wczesnym popoludniem. Wieczorem nigdy. Tlumacze sobie to jakimis pracami TOYi w ciagu dnia, wiekszym przesylem na "laczach" (sygnal cyfrowy idzie kazdorazowo po sieci z Lodzi). Dotad nie zglaszalem tego w serwisie, bo to naprawde sporadyczne przypadki (mam HD od grudnia)...

O wiele bardziej denerwujacy jest brak niektorych opcji w dekoderze HD opisanych w instrukcji (portal abonenta, planowanie nagran, napisy, itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

6 miesięcy temu dzwoniłem do toyi i obiecywali mi ze planowanie nagrań będzie na dnaich dostępne. Potem w lipcu obiecywali, że w sierpniu. Po prostu w toyi procują same niekompetentne osoby i nikt nie potrafi napisac prawidłowo działającego oprogramowania do odbiornika hd. Co więcej w grudniu ma sie pojawić odbiornik HD z dyskiem, to dopiero będą jaja..... Mam nadzieję ze uokik dowali toyi jeszcze nie jedna kare, i może wtedy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w BOA Toyi i na pytanie, kiedy i jakie nowe kanały zostaną włączone do ofery, pani zrobiła tylko duże oczy i powiedziała, że w najbliższym czasie oferta zostanie bez zmian. Albo nie wie, albo nie moze mówić, albo rzeczywiście nic nie planują. Z nimi to nigdy nic nie wiadomo. Rok temu rozszerzyli ofertę i na tym stanęło. Przez ten czas prawie nic nie usprawnili w funkcjonowaniu niedorobionego dekodera hd. Sami o wszystkim decydują, nikt nie pyta abonentów co włączyć, co wyłączyć z ofery, a to przecież my za to płacimy, więc powinniśmy mieć jakiś wpływ na to, co chcemy oglądać. Chwalą się nagrodami, tylko nie bardzo wiem za co one są przyznawane. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz to... Dlatego coraz bardziej sklaniam sie do rezygnacji z HD w Toyi i podpisania z "n"-ka... Mam zamiar zostac przy wersji cyfrowej ale z dekoderem SD (dostep do Polsatow i ewentualnie C+), zas HD z "n" (sport + film). W sumie wyniesie mnie to chyba o wiele taniej niz HD z Toyi... "N"-ka jakos z wszystkimi nowosciami jest "na czasie", Toya zas - to nieustanne, wielomiesieczne oczekiwanie, chwilowa euforia z paru nowych kanalow, nastepnie dramat, tragedia i totalna zalamka... I tak w kolko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie potrafię zrozumieć kilku kwestii jak :

1. Prawie rok trwa uruchamianie na dekoderze hd opcji napisów , przez 12 miesięcy panowie specjaliści nie potrafią sobie poradzić z tak błahą sprawą - coś tam niby jest , jest przycisk na pilocie a napisów jak nie było tak nie ma .(W dekoderze sd nie było z tym absolutnie żadnych problemów )

2. Wspomniane planowanie nagrań jw.

3. Portal abonenta jw.

4. Dodawanie kolejnych kanałów HD - ile czasu może trwać zawarcie porozumienia aby włączyć TVP HD . Wiele poważnych platform i kablówek ma ten kanał w swojej ofercie za wyjątkiem Toyi a jeszcze 2 dni temu każdy z anteną satelitarną mógł oglądać go za darmo.

5. Czemu skoro opłacam pakiet sport plus nie został dodany wraz z jego startem kanał Polsat Futbol . Mamy tu identyczną sytuację jakbym w opłacanym pakiecie C+ nie miał C+ Film .

6. Czemu pomimo kończącej się na dniach umowy z c+ nie mogę zawrzeć nowej na już bardziej korzystnych warunkach gdyż podobno istnieje wymyślony chyba wyłącznie przez [beep]e szefostwo Toyi okres 6-miesięcznej karencji :o . O sprawie poinformowałem już c+ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Czemu pomimo kończącej się na dniach umowy z c+ nie mogę zawrzeć nowej na już bardziej korzystnych warunkach gdyż podobno istnieje wymyślony chyba wyłącznie przez [beep]e szefostwo Toyi okres 6-miesięcznej karencji . O sprawie poinformowałem już c+ .

Ooooo!!! A o tym nie wiedzialem! Tez konczy mi sie w grudniu i mialem nadzieje na lepsza oferte. Ale to chyba przypadek wystepujacy tylko w Toyi oczywiscie. Mam znajomego, ktory posiada kabel z UPC i gdy konczy mu sie umowa z Canal+, to juz miesiac wczesniej dzwonia do niego z BOK-u UPC z propozycja przedluzenia na lepszych warunkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...