Skocz do zawartości
  • 0

Odbiór TVP1 i TVP2 na starym TV Grundig


Śmigło
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Przepraszam jeśli zły dział.

Pisałem tuta jakiś czas temu w sprawie telewizji, pytałem o NC+, a i kablówkę. Potem zaniknąłem z przyczyn prywatnych. Przepraszam, że zostawiłem temat. Dziękuję tam WSZYSTKIM za pomoc.

 

Mam teraz nagłą, nową (?), bardzo ważną sprawę. Bardzo proszę o pomoc! Już piszę.

 

W pracy ciężko, różnie bywa. No i idą MŚ w piłce nożnej.

 

Mam 14 calowy telewizor GRUNDIG, ale "stary"- i teraz mam pytania (trochę czytałem), czy jak zakupię dekoder DVB, to będę mógł oglądać 1 i 2? Jeśli nie to, jaką formę byście poradzili, najkrótszą, najtańszą- zależy mi na dwóch miesiącach (MŚ), potem wyjdę na prostą. Nie wiem (mam na dachu talerz z Cyfry- miałem 3 lata temu) czy da się zamówić właście NC+ na taki okres? Czy jakiś inny Polsat? Bardzo proszę pilnie o pomoc, z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli dysponujesz tylko telewizorem bez cyfrowego dekodera to najtaniej będzie dekoder dvbt mpeg4 + antena naziemna, będziesz mógł oglądać tvp1 i 2. Koszt 150-200 zł w zależności jaką masz odległość do nadajnika.

 

Jeśli chodzi o sat to nc+ na tak krótki okres to tylko smarthd albo nc+ mix. Koszt od 200 zł w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

 

Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam za błędy, jestem zielony. Mam taki okres, ale po wakacjach "wracam do normalnej gry".

 

Czyli jak? Jeżeli mam GRUNDIG 14 cali mogę kupić dekoder i będę oglądał? Mimo, że TYLKO jest TVP1 I TVP2 w HD?

Wyczytałem w GOOGLACH, że trzeba tylko nowy telewizor, a ja póki co nie mogę- a chcę sobie kupić już PORZĄDNY taki.

 

Czyli JEDNAK wystarczy tuner i pójdzie mi na tym "startym gracie"? Jejku, a jaki polecasz, który jest PEWNY?

 

NIE wiem czy jestem zrozumiany, TVP1 I TVP2 jest tylko w HD i stąd pytam, inaczej bym wiedział, że iść po tuner.

No i chodzi o to, że telewizor nie jest z lat 70, ale z bodajże 2007!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli jeżeli kupię dekoder z HD opcją- to pójdzie mi, tyle, że będę miał w SD- z napisem HD. Wtedy wina telewizora, gdyby był z "tych czasów" to wiadomo "nic nie trzeba". To dlaczego Braun mówił i czytam, że telewidzowie zobaczę czarny ekran jak nie mają formatu HD? No i czy pomocny dekoder HD- na takim tv zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kupuj zwykły dekoder HD DVB-T do naziemnej telewizji (WIWA, Opticum, itp.) koszt ok. 100-130 zł. podłączaj do niego antenę i jazda. to co wyczytałeś to co innego - chodzi o formaty MPEG-2 i MPEG-4 (HD). teraz każdy tv i dekoder mają tylko MPEG-4. nie musisz się o nic martwić - miliony ludzi w kraju odbierają sygnał TVP1 HD na jeszcze starszych telewizorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
kupuj zwykły dekoder HD DVB-T do naziemnej telewizji (WIWA, Opticum, itp.) koszt ok. 100-130 zł. podłączaj do niego antenę i jazda. to co wyczytałeś to co innego - chodzi o formaty MPEG-2 i MPEG-4 (HD). teraz każdy tv i dekoder mają tylko MPEG-4. nie musisz się o nic martwić - miliony ludzi w kraju odbierają sygnał TVP1 HD na jeszcze starszych telewizorach.

Niektóre tunery nawet z MPEG-4 nie odbiorą HD - znajdziesz jeszcze takie na Allegro, całe szczęście w sklepach już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Były takie tunery, które miały tylko HDMI, więc takie też omijaj. Kup normalny tuner wiwa albo coś podobnego, one prócz hdmi mają zwykle eurozłącze, które kablem scart połączysz że swoim telewizorem i będzie ok.

Pytałem jak daleko mieszkasz od nadajnika, bo jeszcze jest kwestia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

 

Ja kompletnie się nie znam, więc proszę o zrozumienie moich być może śmiesznych pytań.

Dużo terminów i zagadnień, które pierwszy raz słyszę. Kompletnie nie siedzę w telewizorach itp.

 

MPG2, MPG4- to złe, ma być tylko MPG4, a też czytam, że "niektóre" nie odbiorą.

Też czytałem, trzeba jakis ekstra dekoder, to ja już nie wiem- tzn wiem więcej, ale myli mi się.

 

Powiedzcie jaki to ma być dekoder, podajcie firmy i ceny, teraz zależy mi tylko na tym.

Na jesieni będę "panem", a to i tak ucieszy, a na tą chwilę bardzo.

 

Najzwyklejszy, ale pewny (czytałem, niektóre padają). Nie interesowałem się złączami, mój tv ma chyba eurozłącze. Ja nie wiem jak daleko mieszkam od nadajnika. Sąsiad za ścianą ma tv kupiony nowy i małą antenę przy oknie (ze wzmacniaczem) i działa mu kilka kanałów.

 

Proszę o informacje, z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma co kombinować, nic się nie bój.

Tu masz wykaz pewnych t tunerów http://www.hollex.pl/odbiorniki-dvb-t/

przepisz sobie nazwy i idź do sklepu i kup. Może być wiwa albo ferguson, będziesz zadowolony. Włożysz pendrive to i męczyk sobie nagrasz.

 

Podaj chodziasz jaka miejscowość to dopasujemy antenę. A jak niechce sz podawać to kup np tę http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... -niebieska, działa zawsze i wszędzie. Jeśli mieszkasz blisko nadajnika to najwyżej nie podłączysz zasilacza od anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej! Chodzi o Bytom (ŚLĄSKIE).

 

trochę czytam- ANTENA dvb-t

 

no i też to- TUNER DEKODER STB HD DVB-T MPEG-4 E-AC3 AAC+

 

Co sądzisz?

 

Jak mówię to takie sytuacyjne, ale mnie zadowoli. No i będę z uśmiechem wspominał, oglądając na jesieni w większym, a i więcej.

Sam sprzęt to komuś może sprezentuję, albo przyda się i tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie polecam Ci brać tunerów noname, do których nie ma żadnego wsparcia firmware czy serwisu. Zakup wiwe albo ferdka, tak jak Ci pisałem.

Jeśli chodzi o Bytom to nadajnik masz w Katowicach Kosztowy, nie wiem czy masz odkryty ten kierunek z okna czy balkonu, dlatego nie proponuje anteny kierunkowej.

Myślę, że Ferdek + antena Digit aktywna - rozwiąże twój problem. Zmieścisz się w 200 zł, a jeśli wybierzesz wiwe to wyjdzie jeszcze taniej.

 

Proponuje np:

DEKODER TUNER FERGUSON ARIVA T650i DVB-T WIFI HDMI

 

Antena pasmowa Telmor DIGIT activa HD DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mogę zaproponować ten dekoder :arrow:http://www.hollex.pl/odbiorniki-dvb-t/2 ... mo-display mam taki podpięty pod telewizor warsztatowy i wszystko działa jak należy nie ma problemu z odbiorem , dekodera nie widać i był tani w zakupie a chyba o to tobie chodzi w tej chwili pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Dziękuję za szereg informacji!

Czytam o dekoderach, widzę polecają MATĘ, OPTIMUM, a głównie WIWĘ i FERGUSONA- czym sie w sumie różni ten od tego (cena około 20 różnicy)? No i jest masa rodzajów WIWY i FERGUSONA, czym to się różni? Mówią, że dzięki FERGUSONOWI, mozna oglądać YT- ale na jakiej zasadzie? Na jakiejś WI FI- jak to rozumieć mam? Co dekoder w sobie ma mieć, a co jest dodatkiem i czy zatem dodatki ma tylko FERGUSON?

 

Kolejne pytanie mam, ktoś powiedział, że może byc dekoder do NTC i też SATELITY? To wtedy jak mam tytułować, no i czy to możliwe jeśli: Mam talerz z C+, podpinałem do niego )gdy już nie miałem C+)- tuner od satelity (którą kiedyś miałem)[ dało to jeden jakiś kanał. Czy teraz jak podłączę tuner- to raz- zastąpi mi to antenę, a dwa czy będzie dodatkowo mi pokazywało kanały możliwe?

 

Jak zakupię to sprawdzę czy działa, potem będę się "męczył" anteną- tzn tego samego dnia myślę. (może jakoś pójdzie, na takich zwykłych co tu widzę u siebie). No i ja widzę są one bardzo drogie i różne ceny i mówią- lepsza dobra antenta zwykła, niż średnia ze wzmacniaczem- tak jest? Na dachu nie da się jej zamontować, na balkonie to wystarczyłoby gdybym dał właśnie na balkon? Montowanie- to ja nie jestem "złota rączka", a monter kolejne koszta. Co byście doradzili - ma być po prostu antena pasmowa? A jaki to jest szczebel w rankingu (poczynając od pokojowej bez wzmacniacza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak będziesz dalej się zastanawiał to przeleci Ci cały mundial.

 

Kup tak jak pisaliśmy, tuner dvbt obojętnie czy wiwa od razu do eurozlacza jak kolega wyżej radził czy ferdek ten co pisałem i antena digit aktywna, ustawisz ją w kierunku na Kosztowy, a jak nie da rady to w kierunku zbliżonym, antena odbierze sygnał z odbicia.

 

Są dekodery combo dvbt/s2 ale już droższe, a pisałeś że takie Cię nie interesują. Poza tym na satce jak nie zapłacisz abo to go&€no obejrzysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hej- dziękuję!

 

Czyli WIWA, albo Ferguson - modele obojętne. Opticum- nie. Sprawa zamknięta.

 

Teraz tak : http://www.euro.com.pl/anteny.bhtml , tu chodzi o antene pasmową, takiej nazwy szukać- czy może być nazwa zewnętrzna i wtedy ten rodzaj co podałeś to "dodatek". No i jeśli chodzi o to, że ma być na powietrzu, czy może być na balkonie- czy ją trzeba jakoś montować (dodatkowe koszta) Czy wystarczy jakoś oprzeć o ścianę (duży balkon). Mieszkam na 3 piętrze (nade mną tylko strych), trochę drzew jest. A antena domowa- rozumiem odpada? Mam jeszcze pytanie- jakie są inne rodzaje anten - poza tymi dwoma, a i czy są podobne (a inną cenę mają), takie anteny?

 

Przy dekoderze, te kable dodają, czy trzeba dodatkowo kupować?

 

Sorry, że tyle pytam- proszę o zrozumienie.

 

Dzięki za wszystko!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Modele też masz napisane wiwa hd50 memo albo fedek t650i.

Optimum i Manta osobiście nie polecam.

 

Antenę polecam Ci taka http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... -niebieska

Jest to antena zewnętrzna, montujesz ją na balkonie do jakiejś rurki. W komplecie jest wtyk antenowy i efka, nic nie musisz dokupowac. Zamontowałem ich dziesiątki i nie ma reklamacji. Działają zdecydowanie lepiej od anten kierunkowych jeśli masz zasłonięty kierunek na nadajnik, albo nisko mieszkasz. Jeśli masz odsłonięty kierunek i sygnał jest mocny to możesz wyjąć zasilacz i będzie ok... to już też ćwiczyłem z tą antena.

 

Są inne anteny, są tańsze kierunkowe i bez wzmacniaczy, ale nie mam gwarancji, że u Ciebie się sprawdzi. Nie jestem na miejscu i nie mam orientacji w terenie. Polecam Ci coś co będzie działać.

Skoro chcesz jednak tańszą antenę, możesz ściągnąć satke dachu i w jej miejsce zamontować np kierunkowego opticuma, pod warunkiem masz kierunek odsłonięty.

 

Kabel euro musisz kupić bo nie ma w komplecie. Może gdzieś ci się wala po kątach... a jak nie to koszt 5 zł za chiński to myślę że będzie do przełknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej- pojęcia, antena- zewnętrzna, aktywna, pasmowa- to wszystko jest to samo?

Widzę rozmawiam ze specjalistą :) Może też wiesz, gdzie w Bytomiu takie coś można kupić, po jak najlepszej cenie?

Jeśli chodzi o tuner to też to samo bym się zapytał.

Mam nadzieję pytanie nie jest z gatunku "czego on jeszcze chce", może po prostu wiesz.

Typ anten: DAB, DVB-T, DVB-T2, FM, UHF, VHF- czym to się różni wszystko?

Mnie interesuje tylko, albo pokojowa (jak zasięg), albo jedna z trzech wymienionych na wstępie (chyba, że to jedna?)? Czy ta ostatnia niebieska?

Może być też tak, że np z jednej, bądź w domu- pójdzie kilka kanałów, 1,2, TVP INFO, a reszta to dodatki z "lepszej anteny"?

Co do montowania ewentualnego, to będę pytał, mam nadzieję antena nie spadnie, bądź zamontuję tak jakoś "bezpieczniej" Mam takie rurki metalowe, a na niech sznurki na pranie :lol2: , może to wystarczyć? Jest też siatka ogrodowa- mówię,jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Na wstępie przepraszam, że nie napisałem prędzej.

Z tego miejsca dziękuję za wszystko!

 

Więc tak- mam FERGUSONA i antenę: https://www.google.pl/search?q=antena+s ... 24&bih=471 numer 10, licząc od początku. Mam ją w pokoju i odbiera mi 2 multipleksy - bez tego TVP ABC, nie mam stacji radiowych. Czy to jest spowodowane tym, że tam trzeba mieć mocniejszy sygnał? Czasem mi obraz się zatrzymuje i rozmazuje, co byście radzili zrobić?

 

Chciałem też sprawdzić te dodatkowe opcje (głównie YT)- i mam taki komunikat, co może oznaczać to: opcja menadżera wifi jest obsługiwana tylko wtedy, gdy fo portu USB podłączony zostanie dowolny adapter usb-wifi oparty o chipset ralink ri5370? Używam laptopa za pomocą rutera. Czy tu chodzi o jakieś hasło- kod, który mam w połączeniu sieci bezprzewodowej? No i czy jak wtedy (jeśli się da), pójdzie to- to jest to obraz i dane przenoszone z lapka? Czy można tu np sobie siedzieć na necie, a tam w tle YT i np filmik z Leo Messim?

 

Z góry dzięki za odezwę :)

 

Jestem zadowolony, bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam!

Na wstępie przepraszam, że nie napisałem prędzej.

Z tego miejsca dziękuję za wszystko!

 

Więc tak- mam FERGUSONA i antenę: https://www.google.pl/search?q=antena+s ... 24&bih=471 numer 10, licząc od początku. Mam ją w pokoju i odbiera mi 2 multipleksy - bez tego TVP ABC, nie mam stacji radiowych. Czy to jest spowodowane tym, że tam trzeba mieć mocniejszy sygnał? Czasem mi obraz się zatrzymuje i rozmazuje, co byście radzili zrobić?

 

Chciałem też sprawdzić te dodatkowe opcje (głównie YT)- i mam taki komunikat, co może oznaczać to: opcja menadżera wifi jest obsługiwana tylko wtedy, gdy fo portu USB podłączony zostanie dowolny adapter usb-wifi oparty o chipset ralink ri5370? Używam laptopa za pomocą rutera. Czy tu chodzi o jakieś hasło- kod, który mam w połączeniu sieci bezprzewodowej? No i czy jak wtedy (jeśli się da), pójdzie to- to jest to obraz i dane przenoszone z lapka? Czy można tu np sobie siedzieć na necie, a tam w tle YT i np filmik z Leo Messim?

 

Z góry dzięki za odezwę :)

 

Jestem zadowolony, bardzo :)

 

Tuner OK, tylko szkoda że kupiłeś antenę pokojową, stąd twoje kłopoty z odbiorem i tyle w temacie. Za mały zysk anteny (słaby sygnał użyteczny), za duże wzmocnienie, stąd zapewne duży poziom sygnału, ale niski MER i BER. Objawia się to degradacją sygnału cyfrowego.

Miałeś kupić antenę zewnętrzną, pisałem o tym milion razy, i to Ci radzę zrobić :)

Programów radiowych w polskim DVB-T nie ma, jedynie możesz odbierać stacje z internetu.

 

Do tunera DVB-T musisz doprowadzić sygnał internetu po WIFI (bezprzewodowo) wtedy będą działały opcje internetowe jak YouTube.

Skoro już masz router WI-Fi i korzysta z niego laptop, to do tego tunera musisz kupić adapter wifi na chipsecie ralink 5370 https://www.google.pl/search?q=ralink+5 ... 00&bih=761

Hasło będzie potrzebne do połączenie z twoim routerem, gdy już będziesz miał ten adapter.

Masz dostęp tylko do serwisów internetowych udostępnionych w Ferdku, nie ma żadnej możliwości przesyłanie w ten sposób obrazu z laptopa do tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej!

Bardzo dziękuję za pomoc, rady i życzliwość.

Ja nie kupowałem anteny, miałem taką. Jest w pokoju i łapie mi. Czasem coś przytnie, ale jest ok. Nie mam kanałów ABC TVP- ale mi to i tak nie jest potrzebne.

Co do serwisu internetowego, to też nie jest mi to potrzebne, a i gorsza jakość.

Mam lekkie wyrzuty sumienia jednak, że kupiłem FERGUSONA- w sensie, że droższy, a mogłem WIWĘ i byłoby to samo- wtedy myślałem o opcjach z internetu.

Co ja jeszcze innego mogę mieć i skorzystać z tego dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...