Skocz do zawartości

Multiroom w Multmedii i szczegóły techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

Chcę skorzystać z usługi Multiroom w Multimedii. Związku z tym rodzi się w mojej głowie parę pytań.

Słyszałem, że oba dekodery, które dostane muszą być spięte ze sobą w sieć LAN - czy to prawda? Wiem na pewno, że takie rozważanie jest w telewizji satelitarnej, ale czy w telewizji kablowej działa to tak samo? Wydawało mi się, że "po kablu" wystarczy do obu dekoderów doprowadzić sygnał TV i już wszystko śmiga.

 

Kolejne pytanie, które rodzi poprzednie - jeżeli połączenie jest wymagane, to czy musi ono wyglądać w taki sposób, że z portu Ethernet dekodera pierwszego leci kabel do gniazda Ethernet drugiego czy też można po drodze zastosować router i wpiąć po prostu oba dekodery do routera?

 

No i znów w mojej głowie pewna niepewność, niewiedza - jeżeli jest możliwe połączenie po przez router, to czy można zrobić coś takiego:

mamy dwa dekodery i dwa routery, do każdego routera wpinam dekoder, a następnie po przez sieć WiFi spinam ze sobą routery, które tworzą jedną sieć (jeden pracuje jako klient). Czy coś takiego by zadziałało? W celu lepszego zobrazowania mojego pomysłu zrobiłem schemat tego wszystkiego: https://www.dropbox.com/s/lfh6ahzrd25vryb/schemat.png

 

Niestety nie mam możliwości bezpośredniego połączenia kablem dekoderów i muszę wykombinować, co by tu zrobić, żeby to działało...

Powerline odpada, bo pomieszczenia są podpięte do różnych faz.

 

Jeżeli pomyliłem dział to przepraszam, jestem nowy na forum, nie odnajduję się jeszcze we wszystkim tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...