Skocz do zawartości
  • 0

Hotbird+Astra


grzeesiek_r
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Jestem początkujący więc proszę o wyrozumiałość.

Moja instalacja wygląda następująco:

 

1.Antena cyfra+ 70/80

2.Konwerter Opticum Quattro

3. Multiswitch Opticum 5/6P.

 

Antena jest ustawiona obecnie na Hotbird (wykonał to instalator odpowiednim miernikiem). Z konwertera wychodzą 4 kable, idą do multiswitcha do którego podłączona jest również antena naziemna. Następnie to wszystko idzie na 3 gniazdka z których idą przewody do 3 dekoderów (1 dekoder PACE PVR 500GB i 2 PACE DSR 2221). Chciałem zapytać czy istnieje możliwość "dołączenia" drugiej satelity tj. Astry dołączając zez z konwerterem typu Twin i odbierać 2 satelity na wszystkich dekoderach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

spotkałem się kiedyś z koniecznością użycia konwertera Quad w zezie i dołączenia czterech przełączników DiSEqC

do istniejącej instalacji(m-switch 5/4+Quatro).

Przełączniki podłączyłem do wyjść z multiswitch'a i do wyjść z Quad'a,wyjścia przełączników do tunerów.

Nie jest to może rozwiązanie eleganckie,i osobiście mi się niezbyt podoba,ale takie było zlecenie (miało być tanio i z wykorzystaniem

istniejącego sprzętu).Może Ci się więc,Kolego wyda przydatne.Wystarczyłoby Ci 3 przełączniki DiSEqC 2/1 i Quad (nie Quatro).

Działa prawidłowo i odpada problem,co zrobić z istniejącym multiswitch'em.

Koszt znacznie niższy od nowego switch'a 9/4.

Podaję jako ciekawostkę. :smile:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi. Chciałbym to zrobić jak najniższym kosztem i nie marnować obecnego sprzętu. Czyli jak wybiorę opcję z 3 przełącznikami DiSEqC 2/1 i Quadem to znaczy, że konieczne jest pociągnięcie dodatkowych 4 kabli od satelity do multiswitcha? A to co piszą że w multiswitchu jest DiSEqC tzn. jedynie to że jest kompatybilny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niezależnie od tego,czy instalacja będzie z nowym multiswitch'em,czy opisana wyżej,

potrzebne będą przewody SAT od anteny do miejsca zamontowania switch'a.

Sygnał DiSEqC z tunera podawany jest do przełącznika będącego częścią multiswitch'a 9/4 z drugiego konwertera

Quatro,lub oddzielnych przełączników w przypadku użycia konwertera Quad i posiadanego już m-switch'a.

W drugim przypadku wystarczą Ci trzy przełączniki i trzy kable,ponieważ korzystasz z trzech dekoderów.

Ale radzę nie oszczędzać na czwartym kablu,bo kiedyś może być potrzebny Ci czwarty,niezależny sygnał,

np do twardego dysku,czy kolejnego tunera.Wtedy dołożysz tylko czwarty przełącznik.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na przykład ten:

http://www.hollex.pl/akcesoria/przelacz ... efrontier;

Nie wszystkie Quad'y dobrze współpracują z przełącznikami,ten powinien byc dobry:

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/qu ... ack-ultra;

lub tańszy:

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/qu ... ad-televes:

Wystrzegaj się najtańszych "no name".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przykład dla przełącznika Wavefrontier,opisy na innych są podobne.

Przełącznik ma dwa wejścia (SAT 1 i SAT 2)) i jedno wyjście (OUT).

Odkręcasz jeden z trzech przewodów wyjściowych od multiswitch'a i podłączasz go do wyjścia (OUT) przełącznika.Chodzi o przewód biegnący do jednego z tunerów.

Do wejścia SAT 1 podłączasz jedno z sześciu wyjść multiswitch'a.

Musisz w tym celu wykonać ok. dwudziestostocentymetrowy przewód SAT zakończony złączami F6.Dokładnie montuj złącza,aby uniknąć zwarcia.

Do wejścia SAT 2 podłączasz jeden z czterech przewodów biegnących od Quad'a,który "zezuje" na Astrę.

Powtarzasz w/w czynności dla drugiego i trzeciego przełącznika.

Czwarty z przewodów od Quad'a zostaje wolny,wkręć w złącze F6 złącze F/F (tzw. "beczka"),aby zabezpieczyć je przed zwarciem.

I już. :smile:

Jak widzisz-więcej czytania,niż roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym na Twoim miejscu sprzedał ten przęłacznik 5/6 na aukcji w internecie, ew. jakiemuś znajomemu i kupił 9/6 lub 9/8 to koszt ok 200-250zł plus konwerter quattro. Jak policzysz 4 przełączniki i quad to wyjdzie ok 150zł, bo quad jest droższy niż quattro (w każdym razie powinien być). Nie wiem czy to się tak bardzo opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...