Skocz do zawartości

Smartreader + pod win7


jakuboo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałam zaznaczyć, że mam niewielkie doświadczenie w zaawansowanym :D konfigurowaniu poszczególnych podzespołów. Mam problem z poprawną konfiguracją czytnika Smartreader + pod. win.7. System wykrywa urządzenie instaluje sterowniki itp. następnie zgodnie z instrukcją producenta zmieniam ustawienia portu. Czytnik jest widoczny na com2. Udało mi się zaktualizować jego oprogramowanie (za pomocą dostarczonego programu) i przeszedłem to części 2 czyli konfiguracji samego czytnika. No i po pierwsze w zupełności nie wiem jakie wartości wpisać w poszczególnych polach (oprócz oczywiście wyboru portu i nazwy). Czytnik chciałem używać do TNK. Po wsadzeniu karty do czytnika przestaje się świecić niebieska dioda a samo urządzenie wygląda na martwe. Domyślam się, że czegoś nie skonfigurowałem tylko czego i gdzie. Proszę o pomoc.

 

Sprzęt wygląda następująco

PC win7

DVB-S; DVBSky T9580

no i nieszczęsny Smartreader +

oprogramowanie (korzystałem z różnego i lipa) WMC, ProgDVB, DVBSky Player

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie biega phoenix pod win7, jednak w dvbviewer + acamd. oraz c+ ...nie chodzi o sterowniki do czytnika /jeśli port com jest widoczny w systemie to działa/, a o wtyczkę i jej ustawienia poprawnie dekodującą kanały w programie i o poprawną współpracę owej wtyczki z programem dvb, jednak z tnk nie mam doświadczenia: niektórzy polecają cnxcam, choć inni acamd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Zainstalowałem acamd do DVBviwera, wtyczka jest widoczna w dodatkach i uruchamia się. Niestety nic się nie dzieje. Proramy są zakodowane cały czas (sprawdziłem na karcie C+, która na 100% jest aktywna, działa w dekoderze ). Czy wtyczkę trzeba jakoś skonfigurować? Jeśli tak to jak ? Dięk za ewentualne wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opcjach acamd:

- action - active: zaznaczasz

- multiecm - odznaczasz

- cardreader - w cardrider com... załączasz /enable/ w tym samym porcie com w jakim phoenix funkcjonuje w systemie np com 2 - enable

- action - Read PMT Flie - zaznaczasz i dla c+ przydają się wpisy w pliku ACamd_PMT.txt:

 

P:0100:00000068:C+

I:0B00:00000000

I:0B01:00000000

I:0B02:00000000

I:0500:00032A00

I:1801:00000000

I:1803:00000000

I:1861:00000000

 

to ustawienia pod c+, bo wspominasz o takiej karcie - dla tnk trzeba dać min c+ ignorowane:

 

I:0100:00000068

I:0500:00032A00

I:1801:00000000

I:1803:00000000

I:1861:00000000

 

a preferowane odpowiednio TNK... choć nie mam tnk i do końca nie wiem czy I:0B00, czy I:0B01, czy I:0B02...

 

dalsze działania w przypadku problemów, poza tym mi osobiście najlepiej działa acamd 0.6.1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...