Skocz do zawartości
  • 0

Niezawodne combo SAT+DVB-T co polecacie?


fonon
 Udostępnij

Pytanie

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Coś z Enigmą. Dobra jakość dobre wsprcie to ma Dreambox.

Nośnik na nagrania odradzam FAT32, NTFS.... nie jest super rozwiązanie (jest znacznie bardziej zasobożernym niż klasyczne porządne systemy bazujaće na UFS'ie). EXT3 jest OK, EXT nie polecam - nie ma sensu mieć journalinguw systemie plików gdzie jest nagrywanie streamu.

Zawsze można też nagrywać przez sieć za pomoca SMB lub NFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nośnik na nagrania odradzam FAT32, NTFS.... nie jest super rozwiązanie (jest znacznie bardziej zasobożernym niż klasyczne porządne systemy bazujaće na UFS'ie). EXT3 jest OK, EXT nie polecam - nie ma sensu mieć journalinguw systemie plików gdzie jest nagrywanie streamu.

Zawsze można też nagrywać przez sieć za pomoca SMB lub NFS.

Nośnik - w tym przypadku to kwestia wymienności nośnika (pomiędzy różnymi urządzeniami bez utraty zapisu), ale jak będzie jakiś super tuner obsługujący tylko np. EXT3 - to też proszę o wskazanie.

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takie przyzwoite Combo na linuxie to jednak spory wydatek. Nie gwarantuje to dobrej współpracy z modułami platform, a niestety @fonon nie napisałeś jaką platformę cyfrową posiadasz. EXT-y to formaty linuxa, więc z przenoszeniem tak po prostu na dysk Windowsa nagrań będzie mały problem. Trzeba by korzystać z jak zauważył @ta154san z np. Samby, czy nawet FTP. Chyba, że masz linuxa. Jak już tego EXTa, to 4. Różnice niewielkie, korzystniejsze, a stabilne tak samo.

 

Jednak w razie decyzji na coś bez linuxa, a chcesz te nagrania przenosić na PC to musisz patrzeć, czy tuner nie szyfruje nagrań. Z tego co wiem robi to Ariva 252/250 Combo. Nie wiem jak z Golden Media Wizard HD Vote z DVB-T2, a doświadczenie z Goldenami już masz i wiesz czego mniej więcej się spodziewać.

 

Aha i najważniejsze. Teraz sprzęt produkuje się, aby wytrzymał do gwarancji, a nie żeby był niezawodny. Chiny, Panie, Chiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Takie przyzwoite Combo na linuxie to jednak spory wydatek.

Fakt. Jakieś 2x lub więcej niż np. Ariva.

Nie gwarantuje to dobrej współpracy z modułami platform, a niestety @fonon nie napisałeś jaką platformę cyfrową posiadasz.

Korzystam z programów FTA, ale oczywiście może się to zmienić.

EXT-y to formaty linuxa, więc z przenoszeniem tak po prostu na dysk Windowsa nagrań będzie mały problem. Trzeba by korzystać z jak zauważył @ta154san z np. Samby, czy nawet FTP. Chyba, że masz linuxa. Jak już tego EXTa, to 4. Różnice niewielkie, korzystniejsze, a stabilne tak samo.

Może jaśniej napiszę. Używam linuxa i z dostępem do plików nie ma kłopotów, ale korzystam z wielu dysków i ideałem jest sytuacja, gdy tuner nie grymasi i współpracuje z formatami windowsowymi. Chodzi o to, że można podpiąć dysk z danymi bez potrzeby ich kasowania i formatowania pod dekoder.

Jednak w razie decyzji na coś bez linuxa, a chcesz te nagrania przenosić na PC to musisz patrzeć, czy tuner nie szyfruje nagrań. Z tego co wiem robi to Ariva 252/250 Combo. Nie wiem jak z Golden Media Wizard HD Vote z DVB-T2, a doświadczenie z Goldenami już masz i wiesz czego mniej więcej się spodziewać.

Chodzi o zapisywanie zakodowanych programów z platform płatnych? Szczerze mówiąc nie wiem jak działał 9080 w tym zakresie, bo nagrywałem programy niekodowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...