Skocz do zawartości

TV 2,5 - 3,5 tys. PLN, 42''. Dwa wstępne typy.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Szukam telewizora do pokoju z aneksem kuchennym: 12,67m2 (p.) + 10,37m2 (k). W większości TV oglądany bedzie z sofy położonej jakieś 1,5-2m od odbiornika (ciężko powiedzieć, mieszkanie w trakcie wykańczania, meblowania, jednak sofa będzie dość blisko TV), ale czasem też z kuchni, części jadalnianej... TV będzie wisiał.

 

Interesują mnie 42''. Mam do dyspozycji 2500-3500 tys. PLN. Nie będę wykorzystywał go do gier - głównie filmy, seriale. Zależy mi głównie na płynności obrazu, przyzwoitej jakości, odwzorowaniu kolorów i dobrych kątach widzenia.

 

Po wstępnym researchu zastanawiam się nad:

 

Panasonic TX-L42FT60E

Philips 42PFL7108K (jak znajdę w dobrej cenie) lub 42PFL7008K

 

Cena przemawia za pierwszym, ale ambilight robi dobre wrażenie. Nie mam pojęcia jak z jakością obrazu i użytkowaniem... Odnoszę wrażenie, że dużo osób narzeka na ślamazarność Philipsa (menu, długi czas rozruchu, itd). Poza tym - czy fakt, że Philips nie produkuje już TV może potencjalnie powodować problemy z supportem, aktualizacjami itd? Z kolei panasonic ma zdaje się niezbyt dobry kontrast na tle konkurencji... Sam nie wiem... a może coś z zupełnie innej stajni będzie lepszym wyborem?

 

Co sądzicie?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zastanawiam nad plazmą panasonica w 42'', bo zdałem sobie sprawę, że często będę zerkał na TV z dosyć dużego kąta (tj. z aneksu kuchennego), a dodatkowo czerń i jakość obrazu chyba jest bez porównania lepsza?

 

TX-P42ST60E jest przystępny cenowo, wersja GT już minimalnie wykracza poza budżet... pytanie czy rzeczywiście warto dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem na czym polega fascynacja kątami plazm panasonica. Oglądałem wczoraj p42 i p50 w markecie i pod tym względem wypada bardzo słabo. A obraz.. fakt, ładny, czerń też super, ale całość tylko na wprost tv... u mnie raczej się nie sprawdzi, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porównaj z dowolnym lcd... tu "słabo" nabiera nowego wymiaru :-) W plazmach jest tylko delikatne wyciemnienie (plazmy mają filtry przeciwodblaskowe) ale przynajmniej żadne negatywy czy inne dziwne kolory się nie zdarzają. Generalnie tylko stare crt mają idealne odwzorowanie barw pod dużymi kątami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że było duże przyciemnienie :) Telewizor oglądałem w euro. Stał obok dwóch lcd-ków, ale dosyć nisko przy ziemi. Aby zobaczyć, co wyświetla, musiałem przykucnąć. Z LCDkami nie miałem tego problemu. Być może boczne kąty widzenia są lepsze, ale musiałbym tam się nieźle pogimnastykować, żeby to sprawdzić :P Jeśli są lepsze – to ok, tylko nie wiem, czy wtedy nie będzie problemu z tymi pionowymi na zasadzie takiej, że jak ustawię sobie TV idealnie do oglądania z sofy, to jak wstanę, nie będę nic widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie były to lcd? seria TX-L? Bo ja nie mam żadnych takich efektów pod kątami, przecież to ekran plazmy świeci a nie lampa za polaryzatorami jak w lcd... Jak duży kąt ma być? Tu nic nie widać niepokojącego http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/96121-panasonic-tx-p50st60e-test-otwarty-nowa-generacja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html I nie ma znaczenia boki czy góra/dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Może w takim razie był to jakiś inny model, albo była źle zawieszona etykieta... wyróżniały się jednak te telewizory bardzo właśnie tymi kątami w pionie. Kolory i ogólnie jakość obrazu była świetna.

 

Zakładając, że zdecydowałbym się na plazmę panasonica... Do oglądania z 1,5m wielkość 50'' będzie za duża, prawda? Jeśli tak - czy warto dopłacać do wersji GT względem ST, skoro nie zależy mi na input lagu? TV jest dużo sprawniejszy na tym lepszym procku, ma ładniejszy obraz, znacznie płynniejsze menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...