Skocz do zawartości

Ucina mi obraz -Filmy w formacie 16:9


PiotrekJaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Logiczne, że ucina Ci obraz, jeżeli posiadasz tv 4/3. Ustaw w dekoderze parametry tv, i jeśli będzie emitowany na jakimś kanale program w 16/9 to dzięki wprowadzeniu przez Ciebie zmian w dekoderze parametrów nie będzie ci już ucinać obrazu, albo sobie kup tv 16/9 :D Posiadam ja tv Sony 32' 16/9 na dole. Jest super, Przynajmniej porządnie oglądam C+ FILM. Pozdrawiam :wink:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale od 1 grudnia kanał CANAL+FILM wprowadził panoramiczny format obrazu wszystkich programów na tym kanale, czyli 16/9. Tak, teraz na tym kanale przynajmniej lecą wszystkie programy w formacie 16/9 oraz CANAL+SPORT też już puszcza wiele meczów, filmów (bo jak wiadomo, na C+SPORT też czasami lecą filmy) oraz zwiastunów, ta zasługa jest tego, że jest kanał CANAL+SPORT HD i HD to między innymi charakteryzuje się obrazem panoramicznym czyli 16/9 a program C+ SPORT i C+ SPORT HD leci ten sam każdego dnia więc C+SPORT puszcza również już w 16/9 wszystkie filmy oraz coraz więcej meczów zwłaszcza ligi angielskiej. A więc do tematu - C+FILM od 1 grudnia ma wszystkie programy w formacie 16/9 ! Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucina obraz - to normalne.

Jesli nadają 16/9 to utnie "boki" w telewizorze 4:3, ustawianie w tunerze tylko pogorszy sprawe bo wtedy nam nie utnie ale wydłuży nienaturalnie obraz.

 

HBO nadaje teraz pseudo 16/9. Jest to obraz z czarnymi pasami od góry i dołu. Jest to rozwiązanie pośrednie miedzy 16/9 i 4:3. Bo obydwoje użytkownicy telewizorów 16/9 i 4:3 mają w miare normalny obraz na ekranie.

 

Nadal jest więcej użytkowników z tv 4:3 więc mysle ze to dobre rozwiązanie.

Przynajmniej narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO nadaje teraz pseudo 16/9. Jest to obraz z czarnymi pasami od góry i dołu. Jest to rozwiązanie pośrednie miedzy 16/9 i 4:3. Bo obydwoje użytkownicy telewizorów 16/9 i 4:3 mają w miare normalny obraz na ekranie.

 

Nadal jest więcej użytkowników z tv 4:3 więc mysle ze to dobre rozwiązanie.

Przynajmniej narazie.

Według mnie jest to najgorsze rozwiązanie. Na tv panoramicznych trzeba w takim wypadku ręcznie rozbić zoomy i inne klocki żeby uzyskać prawidłowy obraz.

 

A przecież jest rozwiązanie: tryb 16/9 właśnie, jest on wykrywany przez tuner który automatycznie przełączy tv w tryb 16/9 - na tv panoramicznych będzie ok, a co do tv 4/3 to wszystkie powyżej 20' po 1995 roku posiadają funkcję 16/9 - automatycznie przełączają się 16/9 zwężając obraz w pionie.

 

Można to zaobserwować np. na kanałach niemieckich.

 

Niestety fergusony nie podają na tv napięcia przełaczającego na 16/9, za to 'same' próbują z marnym skutkiem zmieniać proporcje obrazu, ale to jest wina wyłącznie oprogramowania tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...