Skocz do zawartości
  • 0

Problem z Ustawieniem . Hotbird.


Kwiatek94
 Udostępnij

Pytanie

Witam , otóż mam problem z ustawieniem anteny .

Siła Sygnału wacha się od 50-80 % , jakość ciąle 0 . Myślałem , że może być to wina konwertera ( działał ponad 10 lat ) , więc w końcu kupiłem dzisiaj nowy , ale nadal to samo .

Antene regulowałem miernikiem , ale to też nic nie dało , ciągle jest to samo .

 

Tuner : ADB 5800S

Konwerter : Technisat Skyline CE HD SIngle

Antena : 90 cm .

 

Proszę o pomoc , porady , cokolwiek co mogłoby ułatwić mi w czym tkwi problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam, jako nowy user opiszę swój problem z ustawieniem anteny na HB...

Działała sobie spokojnie, szału nie bylo 50/100, po zimie (długo nie oglądałem TV) chciałem sobie włączyć i .... Dziś ustawiłem jak powinno być ale na dekoderze najlepszy sygnał jaki wyłapałem to 13/0 :( .

Jeśli chodzi o sprzęt to:

konwerter Philipsa (archaizm z czasów początków C+)

Czasza 120cm powieszona na kominie.

Dekoder N-ki z nagrywarką.

Poprawiłem Fkę bo wyglądało to słabo (tutaj szukałem problemu), do ustawienia używałem miernika z allegro (wiem że szału nie robi, ale zawsze ułatwia temat).

Po wypłacie na pewno zmienię konwerter na coś z klasą, np. INVERTO QUAD BLACK PREMIUM

Czy zna ktoś jakiegoś porządnego fachmana (usera) działającego na terenie Łodzi, który ogarnie mi ustawienie anteny oczywiście za kaskę,ale wołałbym kogoś kto przy mnie to ustawi i będę wiedział na co zwracać uwagę, nie chce co jakiś czas płacić za ustawienie skoro będę mógł sam to ogarnąć.

Z góry dziękuję, bądź proszę o info gdzie szukać pomocy. Wojtek

 

P.S. Przypomnniało mi się jeszcze jedno, czy przy długości kabla około 20 m proponujecie jakiś wzmacniacz sygnału czy coś w tym stylu? W najbliższym czasie odbiornik będzie przenoszony do innego pomieszczenia a co za tym idzie będę zmieniał kabel antenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli przewód antenowy jest umiarkowanie dobrej jakości, to wzmacniacz nie jest potrzebny, bo 20m to nie jest przy obecnej technice (i wzmocnieniu konwerterów) dużo. Antenę masz sporych rozmiarów, więc sygnał z niej, jeśli tylko nie jest w jakiś sposób uszkodzona, powinien być bardzo dobry, ludzie korzystają przeważnie z 80cm, a czasami nawet 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakładając że kabel z Casto może być średniej jakości jestem skłonny założyć że problem tkwi w konwerterze ;) Czasza wygląda tak samo jak w zeszłym roku, ma lekkie "odbarwienie" na środku ale żadnych uszkodzeń, wgnieceń nie zaobserwowałem wczoraj, rdzy też brak więc pozostaje czynnik konwertera. Gdzieś powinienem mieć drugi taki, podmienię i zerknę co w tym wypadku to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...