Skocz do zawartości
  • 0

Problem z Ustawieniem . Hotbird.


Kwiatek94
 Udostępnij

Pytanie

Witam , otóż mam problem z ustawieniem anteny .

Siła Sygnału wacha się od 50-80 % , jakość ciąle 0 . Myślałem , że może być to wina konwertera ( działał ponad 10 lat ) , więc w końcu kupiłem dzisiaj nowy , ale nadal to samo .

Antene regulowałem miernikiem , ale to też nic nie dało , ciągle jest to samo .

 

Tuner : ADB 5800S

Konwerter : Technisat Skyline CE HD SIngle

Antena : 90 cm .

 

Proszę o pomoc , porady , cokolwiek co mogłoby ułatwić mi w czym tkwi problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No nic zawsze zostaje ostatnie wyjście trochę kosztowne ale jak nic nie wychodzi to pomoże tylko monter,pamiętam jak sąsiadowi ustawiałem antene to też się męczyłem z godzine i nic nawet śladu sygnału ,potem zrezygnowany przyszedeł mi pomysł żeby przynieść swój konwerter ,i tu wielkie zaskoczenie po 2-5 minutach antena ustawiona ,dokręcona i wtedy odpiołem swój konwerter i podłączyłem ten sąsiada i chodziło . A czemu odrazu nie chciało działać na sąsiada konwerterze nie wiem do dziś,tak to dziwny przypadek więdz jak masz jeszcze mozliwość porzyczyć na pół godziny konwerter od sąsiada to spróbuj a możę bedzie jak w moim przypadku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy aby antena nie jest zbyt głęboko we wnęce balkonowej?

Górna (dolna też) krawędź anteny powinna mieć wolną przestrzeń pod kątem ok. 30 stopni od poziomu.

Czyli nie powinna "patrzeć" w krawędź sufitu balkonu,lecz w niebo,tzn. w kosmos,gdzie nad równikiem wisi Hot Bird.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej niewielki,chyba,że to minia lub srebrzanka,ale nie na tyle,żeby 90-tka nie odbierała.

Czy dobrze ustawiasz czułość miernika w czasie pomiaru?

Wskazowka powinna być między 2/3 a 3/4 skali,dopiero,jak "wyskoczy" poza skalę,przestaw ją ponownie,i tak do końca,ktorego Ci życzę...

A może za szybko kręcisz anteną?Najlepiej przemiataj okolice południa meandrem,za każdym razem zmieniając o ok.milimetra pochylenie anteny,

w górę i w dół.Gdy złapiesz choć ślad sygnału,zaznacz flamastrem pionową kreskę na maszcie i cybancie,nie zgubisz sygnału poprawiając antenę.

Nakrętki mocujące dokręcaj kolejno po 1/4 obrotu.W końcu,gdy masz już sygnał,nie przękręcając anteny odchylaj lekko krawędź czaszy

w prawo,lewo,oraz w górę i w dół.Miernik wskaże Ci kierunek korekty.

Błogosławieni cierpliwi,albowiem takowych jest Królestwo Niebieskie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc jutro jest niedziela " Dzień Swięty święcij " także , nic nie będę raczej z tym robił , aż tak bardzo nie zależy mi na czasie , także do Poniedziałku może poczekać .

Sprawa Montera : troche szkoda dać za przekręcenie talerza 100 zl . :D

 

Spróbue w poniedziałek z zamontowaną anteną na ścianie południowo-zachodniej , może to przyniesie rezultat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może się obejdzie bez przenoszenia anteny; z Twoich zdjęć wynika,że antena ma wgląd w Hot Birda (o ile na drugim zdjęciu jest ustawiona na południe).

Chyba,że ta brzoza z prawej jest wyższa,niż myślę,ale to już jest poza kadrem.

Nie bawiłeś się ekierką,jak proponowałem?

Jednak w razie potrzeby rozszerzam dyspensę. :D Naturalnie nie dotyczy kierunku wschodniego.

 

Alleluja i do przodu...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Kwiatek94, jak masz długi kabel, możesz zrobić taką tymczasową prowizorkę na samym placu, przenieś antenę na plac i postaw na jakimś tymczasowym maszcie, byle by był w pionie i antena miała wolną przestrzeń przed sobą w kierunku południowym, wtedy na bank musi być sygnał, jeśli uda się ustawić, będziesz miał wtedy pewność, że trzeba antenę zainstalować w innym miejscu na stałe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie !

@Ojciecsatelitnik : twoja dyspensa dzisiejszego dnia raczej nic nie da , bo leje jak .. ( tu wulgarne słowo ) . :P

 

Wpadłem przez noc na pomysł : Antena teraz ustawiona jest w lewym rogu balkonu , może by ją przestawić w prawy róg , i próbować się jakoś przez tą brzózkę przebić ? Jak widać na zdjęciach , nie ma ona az takich gałęzi jak ma Gruszka . Może to coś by dało ? :>

Bo tak szczerze mówiąc , montaż na ścianie południowo-zachodniej , to jest ostateczność , ale jak by tego nie wyliczyć , to i tak antena patrzyłaby w strone Brzózki . Jeżeli chcecie , podeślę zdjęcie jak by miało to wyglądać z prawego rogu balkonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chcemy.

Przypominam,że antena "patrzy" pod kątem ok.30 stopni od poziomu (nie od ziemi,lecz licząc od dolnej krawędzi anteny),nie na wprost.

Offset jest górnym wycinkiem paraboli.

Więc kierunek ku satelicie wskazuje bardziej przedłużenie belki mocującej konwerter.Ponownie polecam użycie przynajmniej ekierki,aby chociaż oszacować,

czy warto Ci się katować dalszym ustawianiem.Ekierka o bokach w proporcji 3:4:5 daje kąty 90;60;i właśnie potrzebne Ci 30 stopni.

Możesz wyciąć taki trójkąt nawet z kawałka tektury.Najlepiej oczywiście użyć jedną z aplikacji na komórkę.

Zobacz np.:

https://play.google.com/store/apps/deta ... nder&hl=pl

Prawda jest taka:przez drzewo się nie przebijesz,czasem zimą gdy brak tzw. listowia.Wielu instalatorów przekonuje się boleśnie o tym na wiosnę,

gdy się (owo listowie) pojawia i rozwija.

Nawet,chcąc pokonać prawa fizyki złapiesz jakiś sygnał,to poruszające się gałązki i liście nie tylko zasłaniają,ale też załamują fale biegnąca ku antenie.

Daje to efekt częstych i szybkich skoków sygnału w dużym zakresie,najczęściej spada aż do zera a tuner nie nadąża ze zbudowaniem obrazu.Pamiętaj,że przesył sygnału cyfrowego,to nie obraz po obrazie,lecz zmiana w treści obrazu poprzedniego (tak z grubsza).

Z brzozą nie wygrasz,każdy o tym wie. Może dałoby się ją przystrzyc? A co z ew.montażem na dachu?

Zdjęcie wskazane,lecz prześlij również obrazek z tym,co widać w kierunku południowym nad poziomem anteny.Tzn.skieruj aparat poziomo,lub lekko pochylony ku górze,stojąc za anteną,aby widoczna była jej górna część i to,co jest powyżej.

Co do zmarnowanej dyspensy,to przypominam,że są również inne ciekawe grzechy na podmiankę,nie tylko jak piszesz,słowa wulgarne :D

Pzdr.

P.S

Skos konwertera,to w Twoim przypadku ok.6 stopni,czyli porównując do tarczy zegara-za minutę wpół do szóstej(minuta po wpół do szóstej patrząc od strony balkonu,tzn. za anteną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podsyłam następne zdjęcia :

https://imagizer.imageshack.us/v2/674x5 ... 4/urei.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/674x5 ... 5/gp41.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/674x5 ... 7/7zob.jpg

 

2 zdjęcia takie jak chciałeś + zdjęcia tej nieszczęsnej brzozy . Jeszcze trochę i poczuje się jak w Smoleńsku ( bez obrazy ) :D .

 

Może te zdjęcia jeszcze trochę pomogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj zamontować antenę z prawej strony balkonu.Gdyby był nawet nie wystarczający sygnał -stwarza to nadzieję jego poprawy

poprzez strzyżenie brzozy,lub (ew.oraz )montaż na maszcie poprzeczki,aby antena jeszcze "wyszła" poza balkon w prawo.

A co z dachem?

I nie załamuj rąk,kiedyś opowiesz wnukom,jak dziadzio anteny ustawiał... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Twój post minął się z moją edycją,zajrzyj jeszcze raz powyżej.

Zamontuj antenę z prawej strony balkonu.

Uchwyt antenowy można zamontować na ścianie przed ociepleniem domu,niestety powstaje w tym miejscu

tzw. mostek cieplny stwarzający możliwość miejscowego przemarzania ściany.

Szczęśliwie jest to ściana pd-zachodnia,ponadto mamy globalne ocieplenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zależy od solidności konstrukcji i solidnego dokręcenia wszystkich nakrętek.

Ponadto do takiej "szubienicy" dobrze jest dodać tzw zastrzały,czyli ukośne kątowniki

mocowane do ścian i w okolicy połączenia czaszy z uchwytem.

Polecam strony Hollex-u i Dipola,są tam wielce inspirujące przykłady.

Ustawianie jest kłopotliwe,napisz,jak będziesz w potrzebie,pomożemy

jak przed laty Gierkowi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Narazie sprawdzę , czy na prawym rogu balkonu coś mi złapie , jeżeli nie , będę kombinował twoim sposobem . Tylko mam obawe , czy przy takiej konstrukcji , przy wiekszym wietrze nie zerwie mi balustary od balkonu . Co o tym sądzisz ? :>

Jeżeli tak bardzo chcesz pomóc , to zapraszam na Mazowsze kol . @OjciecSatelitnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też jestem zdania , że technisat to porządna firma , dlatego skusiłem się na ten konwerter , tym bardziej jak spojrzałem na cenę . :) Napewno lepsze to , niż mój stary konwerter , który przetrwał już chyba z 10 lat :P

 

Chociaż , nie ukrywam , że na tamtym hotbird grał mi z zacięciem a na tym wogole :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Brzoza przez te lata podrosła...

Skoro koniecznie chcesz wymienić konwerter,to polecam jeden z lepszych,o dużym wzmocnieniu:

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... lack-ultra

całkiem dobry,choć tani,jednak o niższym, (typowym) wzmocnieniu jest Maximum:

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... iseqc-v-11

z przełącznikiem DiSEqC do ew.drugiego konwertera na Astrę.Lub bardzo stabilny Televes:

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... iseqc-v-11

Ale o tym po tym.Najpierw staraj się uzyskać sygnał z Hot Birda,pamiętając,że Twoja brzoza będzie teraz

bardziej zagrażać sygnałowi z Astry. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...