Skocz do zawartości

LNA Brawia Napięcie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy ktoś znalazł napięcie [5volt] na wtyku antenowym swojej Brawii?Posiadam model W5500.Naziemną wyszukałem za pomocą dodatkowego zasilacza sieciowego.Potem wlączyłem LNA.Czy włączę czy wyłączę LNA to nie mam napięcia na wtyku antenowym.Co mu dolega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LNA to ustawienie tłumienia dla sygnałów cyfrowych... a nie zasilanie 5V - ten tv nie podaje zasilania na wejście antenowe, można to ustawiać dla każdego kanału osobno. Jak chcesz zasilić antenę z tv to pobierz 5V z wyjścia USB i sprawa załatwiona (można użyć kabelka ze starej myszki czy innego zepsutego urządzenia i wykorzystać do podania zasilania na wtyk zamiast zasilacza sieciowego).

LNA improves the picture quality of the selected channel when the broadcast signal is weak.

 

When manual tuning is conducted in LNA On, the channel scanned will be keep at LNA On for user viewing and you will see LNA (CH--) On. If we set default as OFF during manual tuning, the channel scanned will always stored LNA OFF & you will see LNA (CH---) Off. As a result the picture quality will not be at best level.

 

User can change it and stored it independently for each channel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ten tv nie podaje zasilania na wejście antenowe ...

 

Chciałbym wiedzieć skąd bierzesz te rewelacje, bo to widzisz używam dwu Bravii (EX700 i W905) i każda ma napięcie na wyjściu antenowym, natomiast Ty twierdzisz, że W5500 jest jakiś inny?

 

Niepojęte.

 

ps. Tekst, który dość bezmyślnie zacytowałeś odnosi się do wbudowanego LNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież kolega pyta o LNA :-) i zasilnie +5V a to nie ma nic wspólnego z LNA, no i nikt jeszcze nie znalazł zasilania anteny w W5500 (sprawdz inne fora)

A te "moje" rewelacje wziąłem z http://www.sony.com.ph/support/faq/446491

Być może nowy firmware coś zmieni jeśli sprzętowo jest taka możliwość...

Instrukcja też nic nie mówi o możliwości zasilania anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówi, bo to jest standard, a ja napięcia na gnieździe antenowym sobie nie rodzę, tylko ono po prostu na dwóch różnych tv Bravia jest.

 

Owszem, kolega pyta o LNA, tylko nie o wbudowany w telewizor, a zewnętrzny, więc to kompletnie nie o to chodzi.

Tekst, który cytujesz, dotyczy stricte LNA wbudowanego w tv, a nie napięcia na gnieździe antenowym.

 

Jak dla mnie koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem stare oprogramowanie Brawii i zainstalowałem nowe na dniach skończę zabawę z naziemną to zrobię automatyczną inicjalizację tv.Poszukam kanałów naziemnych,włączę lna i jeszcze raz poszukam napięcia na gnieździe antenowym na Brawii.Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w rozwiązywanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...