Skocz do zawartości

Problem z pamięcią USB podłączoną do komputera


Gość Warblade3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam taki problem związany tylko z jednym kablem USB. No bo chciałbym naładować mój pendrive piosenkami i naładować go, no ale nie da się go na [beep]ę jasną podłączyć. Sytuacja wygląda tak: podłączam prawidłowo odtwarzacz MP4 do komputera. Patrzę się? Nic nie ma. Bardzo mocno nim kręcę, i co? Czasami załapie, ale rzadko. A kiedy podłączę prawidłowo, to przez chwilę jest wszystko ok. A co potem? Pojawia mi się symbol ładowania MP 4. A ja chciałbym też naładować na nim piosenki!

Dodam, że kiedy wszystko jest prawidłowo, to mi się pojawia w Moim komputerze Ibox (K), i informacja, co ma zrobić system Windows.

Wie ktoś, co to jest? Awaria systemu, czy MP 4? A może ja coś źle robię?

Jak coś, to ten temat można przenieść do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże prawdopodobieństwo że pobór prądu z gniazda USB jest bliski 500mA. Druga prawdopodobna przyczyna niepoprawna inicjalizacja urządzenia wielokrotnego.

 

 

Zajrzyj do Panelu Sterowania, odszukaj Menedżer urządzeń.

 

Jeśli zobaczysz na liście w kategorii nieznane urządzenie to wskazując na pozycję wybierz Właściwości (prawy przycisk myszy), wybierz zakładkę Szczegóły, następnie z rozwijalnej listy wyboru wybierz Identyfikatory sprzętu. Dla urządzeń podłączanych do USB mają one postać: USB\VID_xxxx ... gdzie xxxx jest liczbą szesnastkową. Jeśli jest równa 0000 to problem tkwi w przekroczeniu poboru mocy. Zanim, urządzenie się przedstawi odłączane jest zasilanie lub jego napięcie spada (na skutek działania ogranicznika poboru prądu) poniżej dopuszczalnego poziomu.

 

Trochę inaczej jest w przypadku urządzeń wielokrotnych - np. modemy GSM które mają czytnik kard microSD - zawodzi wtedy często procedura wyboru urządzenia - mamy wtedy urządzenie z ograniczoną listą atrybutów: - Klasa bez instalacji, Krótka nazwa klasy, Długa nazwa klasy, Ścieżka ikony klasy, Wyświetlana nazwa, Wersja logo .... itp. To może oznaczać że urządzenie nie jest poprawnie przełączane na identyfikacje podrzędnych urządzeń. Przyczyną może też być pobór mocy ale wg mnie problem może być też w zainstalowanych sterownikach.

 

Pomijam oczywiste kwestie jak niepewny styk w złączu USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ studiolitek: Na pewno nie miałem płytki specjalnej do tej MP 4. Przecież wcześniej nie instalowałem tej płytki na moim komputerze, a szło.

Dodam, że w tej chwili mój "zepsuty" MP 4 wygląda tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/51/dnw0.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/39/gj78.jpg/

Z tych zdjęć wynika, że ta MP4 jest odtwarzaczem muzyki, zdjęć, wideo itd. Nie rozumiem tej MP 4.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy to "zepsucie" MP 4 jest związane z uszkodzeniem wejścia USB w komputerze, z uszkodzeniem kabla USB podłączonego do MP4 czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem niedawno tego urządzenia, przeszukałem w komputerze DOKŁADNIE Menedżer urządzeń. I co? System nie wykrył tego urządzenia. Wie ktoś, co się dzieje?

 

Odtwarzacz może się meldować jako urządzenie pamięci masowej (niepotrzebne sterowniki) lub jako urządzenie multimedialne i tu mogą być potrzebne dedykowane sterowniki - choć niekoniecznie bo Windows ma wbudowaną obsługę standardowych typów urządzeń USB..

Jeśli jest jakakolwiek transmisja danych z urządzeniem to pojawić się musi przynajmniej nieznane urządzenie USB w menedżerze urządzeń. Jeśli nie to masz przerwę w kablu, gzniazdach, albo urządzeni pobiera zbyt dużo prądu i na skutek ogranicznika prądu - urządzenie wpięte do gniazda USB się wyłącza.

Na problem limitu 500mA pomaga specjalny kabelek - rozwidlony po stronie wtyczek do komputera - jedna jest pełna zaś druga ma tylko linie zasilania. W ten sposób można obejść limit poboru prądu.

Jak i to nie pomaga to masz uszkodzenie gniazd - wyrwane, niekontaktujące, uszkodzone kable. Rzadko sie zdarza aby był walnięty kontroler USB w podłączanym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypisywanie penom jakiejś szczególnej żarłoczności jest kompletnie nieuzasadnione, bo te urządzenia pobierają spore prądy w pobliżu 500mA TYLKO w sytuacji, kiedy zbliża się ich fizyczny koniec.

 

Można w takiej sytuacji stosować gniazda standardu USB 3.0, które można obciążać do 900mA, albo po prostu zwykłe huby.

 

Jeśli pen przestaje działać w gnieździe standardu USB 2.0, to trzeba czym prędzej go wymienić na nowy (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój komputer obsługuje standard USB 3.0, to powinno być dostępne (niebieska wkładka w gnieździe).

W standardzie USB 2.0, wspomniana plastykowa wkładka w gnieździe USB jest w kolorze czarnym.

 

Lepiej zastosuj huba z zewnętrznym zasilaniem, jeśli Twój komputer nie obsługuje standardu USB 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hub, to jest taki rozgałęźnik USB, a można go kupić w każdym sklepie z akcesoriami komputerowymi (koszt: ok. 20 PLN).

 

Koncentratory aktywne (z zasilaniem), są trochę droższe, ale w cenie niespełna 50 PLN już można je kupić.

 

Hub to praktyczne urządzenie, ale tak sobie myślę, że chyba nadszedł czas byś wymienił na nową, tę swoją "empeczwórkę". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huby aktywne ( z zasilaniem), kosztują nie mniej, niż 50 PLN a zwykle znacznie więcej.

 

Jest tylko jedno odstępstwo od tej reguły i to wartości kilku złotych. ;)

 

http://www.mediamarkt.pl/hub-vivanco-al ... ,id-168421

http://www.mediamarkt.pl/hub-i-tec-usb- ... ,id-165843

http://www.mediamarkt.pl/hub-media-tech ... ,id-165867

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
Witam.

Sam rozwiązałem problem. Rzecz w tym, że nie chodzi tu o urządzenie, lecz o kartę Micro SD. Urządzenia nie da się podłączyć przez USB do komputera, by zgrać sobie piosenki. Wystarczy podłączyć kartę Micro SD do komputera, następnie zgrać piosenki na kartę i włożyć tę kartę z powrotem do urządzenia. Można się cieszyć z muzyki. :D

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...