Skocz do zawartości
  • 0

monitor do dekodera


patrick
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie szukałem na forum i znalazłem mase tematów n.t. podłaczenia dekodera pod monitor wiem że musi on posiadać HDCP ale nie mogę znaleźć czy monitor samsung S22A350H będzie działał ponieważ w specyfikacji widnieje informacja dvi with hdcp ale chodzi o to że monitor nie posiada wejścia dvi tylko hdmi i d-sub.

Nada on się do podłączenia dekodera OPTICUM X80 HDmi a w przyszłości OPTICUM X8 HD lub hdBOX?

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak to nie ma, skoro jest w specyfikacji?

 

To może czytałeś specyfikację niekoniecznie tego monitora?

 

Podłącz monitor kablem HDMI i sprawdź empirycznie, czy będziesz miał obraz dekodera, prościej się nie da.

 

ps. DVI przesyła TYLKO obraz, więc to i tak byłoby niekoniecznie dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic mu nie będzie, tylko jeśli nie jest kompatybilny z telewizyjnymi standardami, nie będzie obrazu.

 

Jest w sprzedaży od Czorta sprawdzonych monitorów multimedialnych, gdzie nie trzeba się martwic o takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do dekodera DVB-T firmy "Manta" DVD071 podłączałem monitor z 2007 roku firmy "Belinea" o.display 2.1 22" przez przejściówkę HDMI-DVI i kabel HDMI a dźwięk przez cinche i odpowiednią przejściówkę podłączałem do gniazda jack stereo 3.5 mm w monitorze. Odbiór obrazu i dźwięku przebiegał bez najmniejszych problemów. Monitor w instrukcji ma opisane, że posiada system kontroli treści HDCP, który w moim przypadku nie przeszkadzał w odbiorze materiałów z dekodera TV. Jeżeli by twój monitor nie obsługiwał systemu HDCP to nie obejrzysz w wysokiej jakości materiałów z dekodera lecz tylko ograniczany do jakości DVD. Z specyfikacji dostępnych w internecie wynika, że monitor samsung S22A350H posiada system HDCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Kpc21, masz trochę racji, ale trzeba pamiętać, że między monitorem, a telewizorem nie da się postawić znaku równości, bo to urządzenia o zupełnie innym z założenia profilu sprzętowym.

 

Jedno i drugie urządzenie służy do obrazowania, ale podlega kompletnie odmiennym standardom i dotyczy to również tanich monitorów z matrycami TN, które mają w nazwie "multimedialny".

 

Dlatego, jeśli ktoś chce oglądać telewizję to najpraktyczniej kupić telewizor, nawet 22'', który z powodzeniem zmieści się obok monitora na biurku, a przy okazji spełni funkcję monitora np. w grach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
a nie lepiej oglądać na tv niż monitorze?

 

Ja oglądam od lat telewizję na monitorze. Oczywiście na dużym ekranie telewizora lepiej oglądać i też bym tak wolał. Ale w dzisiejszych czasach niestety nie mogę znaleźć w żadnym sklepie żadnego telewizora, któryby spełniał moje oczekiwania, a właściwie jedno niezwykle ważne dla mnie oczekiwanie... Dlatego muszę się na razie zadowolić oglądaniem telewizji na małym 23-calowym monitorze komputerowym, do którego mam podpięty dekoder cyfrowy przez HDMI.

 

@Kpc21, masz trochę racji, ale trzeba pamiętać, że między monitorem, a telewizorem nie da się postawić znaku równości, bo to urządzenia o zupełnie innym z założenia profilu sprzętowym.

 

Jak na razie dla mnie najbardziej zauważalną różnicą między monitorem a telewizorem jest to, że prawie wszystkie monitory mają matową matrycę, natomiast prawdopodobnie już wszystkie telewizory LCD w dzisiejszych czasach mają matrycę błyszczącą. Ja nie znoszę błyszczących matryc i nawet za darmo nie wziąłbym takiego telewizora, nikt nie jest w stanie mnie do nich przekonać, żadne marketingowe gadki-szmatki o lepszym kontraście, lepszej ostrości i lepszych kolorach nie robią na mnie wrażenia :!: Rodzice mają w salonie telewizor 46" z błyszczącą matrycą i im raczej taka matryca nie przeszkadza. Ale ja mam inne zdanie: w jasnym pokoju na ekranie widać odbicia przedmiotów, zarysów mebli, czy nawet własnej twarzy. Odbicia to dla mnie wada, która przekreśla jakiekolwiek zalety błyszczących matryc. Nie mam zamiaru zajmować się taką głupotą jak zasłanianie okien roletami i robienie sztucznej ciemności w pokoju tylko po to, żeby komfortowo coś obejrzeć w telewizji w słoneczny dzień.

 

Wiem, że każdy ma swoje preferencje, jedni wolą matową, inni błyszczącą i to jest normalne, że ludzie są różni. Smutne w tym wszystkim jest coś innego: jeszcze 2-3 lata temu na rynku były telewizory LCD obydwu typów, zarówno z matową, jak i z błyszczącą matrycą, a klient miał WOLNY WYBÓR. Dzisiaj niestety wszystkich chcących kupić telewizor producenci dosłownie zmuszają do błyszczących matryc wmawiając, że są one jedynie słuszne, i nie dają prawa wyboru :x Żałuję, że nie kupiłem sobie telewizora kilka lat temu, kiedy jeszcze był jakiś wybór telewizorów z matową matrycą, ale niestety z kasą było krucho. Dzisiaj mogę sobie na telewizor pozwolić, ale jak na złość w żadnym sklepie już od dłuższego czasu nie widziałem telewizora z matową matrycą :( Nie dam się tak łatwo zmusić do telewizora z błyszczącą matrycą, dlatego nadal zamierzam oglądać telewizję na monitorze, jak to czynię od kilku już lat. No i czekam, kiedy ktoś z producentów wreszcie powie "Dosyć" i na przekór wszystkim odważy się dać normalną matową matrycę do swojego telewizora, zamiast okropnego "lustra". Z przyjemnością wtedy kupię jego telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odblaskowość panela, to tylko różnice kosmetyczne, w porównaniu z rzeczywistymi różnicami telewizorów i monitorów.

 

Zasadniczo, jeśli chodzi stosowane matryce, to różnice między tymi urządzeniami się zacierają, bo w lepszych telewizorach używa się już od jakiegoś czasu matryc VA, czy IPS, ale w tańszych modelach to niestety ciągle TN, zresztą podobnie rzeczy się mają z monitorami.

Co prawda w niektórych modelach monitorów do 1k, stosuje się już jakieś protezy, takie jak e-IPS, czy inne sztuczki, które podobno mają "polepszyć" wyświetlanie kolorów, ale zamiast lepiej, jest zwyczajny jarmark, bo to co otrzymujemy w niczym nie przypomina natury, nawet w zakresie barw sRGB.

 

Zasadnicze różnice między telewizorami i monitorami, tkwią jednak w samej budowie i sprzętowych możliwościach regulacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
bardzo prosil bym zeby kto ma i uzywa monitora podlaczonego do dekodera napisal jaki to producent i model monitora. z gory dzieki

 

Ja używam LG W2361V-PF i jestem zadowolony z tego monitora (dobra jakość, kolory, wystarczająca jak dla mnie ilość regulacji, złącze HDMI współpracujące bezproblemowo z dekoderami cyfrowymi), ale jest to już kilkuletni model i raczej nie ma go już nigdzie w sprzedaży.

 

Szukaj czegoś nowszego. Monitorów ze złączem HDMI jest mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DVI-D, to złącze cyfrowe video (tylko obraz), więc dźwięk trzeba będzie podłączyć innym kabelkiem.

 

Kupujesz przejściówkę DVI-D <--> HDMI i wówczas można wykorzystać do podłączenia dekodera kabel HDMI (dźwięk jak mówiłem, trzeba podłączyć osobno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...