Skocz do zawartości
  • 0

Wybredny konwerter


SONY23
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Mam następujący problem. Od kilku lat posiadam antenę 80-kę z konwerterem monoblock firmy Opticum i dekoder Globo HD TS1 Combo. Wszystko działało dobrze ale postanowiłem kupic sobie jakiś inny dekoder, który lepiej będzie sobie radził z odtwarzaniem różnych formatów filmowych, w Globo było z tym akurat słabo, chociaż cała reszta działała extra. Padło na Arivę 250 Combo i niestety pojawił sie problem, tzn. dekoder ma problem z przełączaniem między programami z różnych satelit. Albo widzi Astrę albo HB, często żeby przejść z jednego satelity na drugi trzeba wejść w menu dekodera- ustawienia anteny- transpondery i tam dopiero pojawia się sygnał z pożądanego satelity. Dekoder Ariva był w serwisie, wrócił z adnotacją, że jest sprawny, co do której miałem wątpliwości aż do czasu, gdy do swojej instalacji podłączyłem inny dekoder Amiko Alien Triplex i ten zachowywał się dokładnie tak jak Ariva !!! Ustawienia w dekoderach są poprawne, aż takim laikiem nie jestem. Wygląda na to, że albo Globo ma tak świetną głowicę, że odbiera na tak słabej instalacji na której inne dekodery wysiadają albo konwerter opticum dobrze współpracuje tylko z tym dekoderem a nie cierpi konkurencyjnych konstrukcji ? Pomocy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Jak na moje rozeznanie, to za taki stan odpowiada niekompatybilny przełącznik DiSEqC.

 

Między innymi dlatego tak wszystkim odradzam monoblocki, bo licho wie z jakiego draństwa jest toto zbudowane, a już szczególnie, gdy jest to produkt firmy "krzak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam podobną sytuację. Posiadam antenę z układem "zeza" i dwa konwertery marki Maximum, w tym jeden z nich posiada wbudowany przełącznik DiSEqC 2/1. Do tego posiadam tuner Ferguson Ariva 202E. I u mnie sytuacja wygląda tak, że przy przełączaniu się z Hot Bird'a na Astrę wszystko jest OK. Przełączanie jest szybkie i sprawne. Natomiast w drugą stronę, czyli z Astry na Hot Bird'a jest już problem. Otóż, przełączenie w ogóle nie jest możliwe! W ogóle nie działa. Tzn. nie pojawia się ponownie sygnał z Hot Bird'a. Muszę wówczas zastosować półśrodek, taki mały trik polegający na wyłączeniu zasilania konwertera za pomocą menu tunera i ponownym jego włączeniu. Wówczas sygnał z Hot Bird'a "wskakuje". Przyznam, że nie jest to zbyt komfortowa sytuacja, dlatego też rozmyślam nad zastosowaniem jakiegoś zewnętrznego przełącznika DiSEqC. Nie wiem tylko, czy to coś pomoże... :roll:

Co ciekawe, gdy do mojej anteny podłączyłem kiedyś dekoder n'ki od moich rodziców to przełączanie pomiędzy Hot Bird'em, a Astrą w obie strony było poprawne. Szybkie i sprawne. Tak samo też na starym Opticumie 4060CX, którego używał kiedyś mój brat z kartą "Tnk SD". W tym tunerze przełączanie pomiędzy Hot Bird'em, a Astrą również było prawidłowe. Natomiast na moim obecnym Fergusonie Ariva 202E występuje problem, jak wyżej. Przed "Arivą" miałem Fergusona AF-7318UCI. Na nim powrót z Astry na Hot Bird'a również był kłopotliwy, jednak po dłuższej chwili sygnał tutaj się pojawiał. Natomiast na mojej obecnej "Arivie" już nie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

No niestety, Chińczycy tną koszty i montują szajs w konwerterach, co właśnie rodzi takie pierepałki.

 

Dobra wydajność prądowa dekodera poprawia tu nieco sytuację, ale i tak warto zaopatrywać się TYLKO w markowe produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeden z Forumowiczów w temacie poświęconym przełącznikom DiSEqC w tym samym dziale forum poleca zewnętrzny przełącznik 4/1 marki Golden Interstar. Twierdzi, że działa mu on prawidłowo z jego Fergusonem Ariva 210 Combo. Tak więc myślę właśnie o takim przełączniku, bo jest jakaś nadzieja, że i z moją Arivą 202E zadziała... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam zamiar kupić monoblocka twina od inwerto ale boję się, że nic się nie zmieni. Gdyby Globo szwankowało z opticumem nie zawahałbym się ani minuty ale dogadują się w najlepsze już nieraz myślałem,że może źle mam ustawioną antenę albo zbyt małą i sygnał zbyt słaby ale Globo sobie radzi tylko dwa nowe tunery mają problemy, w sumie przynajmniej amiko powinien dawać radę. Można mu w ustawieniach kazać dawać na konwerter nawet napięcie 13,5/18,5 ale i to nie pomaga. W słoneczne i upalne dni wydaje się być lepiej a w nocy i na chłodzie gorzej. Może to zawilgocenie kabla lub złączek ? Tylko dlaczego dla starego globo to nie przeszkadza a nowym tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwertery opticum są raczej tanie niż dobre ;-) wprawdzie sam teraz używam jednego, ale kupiłem go tylko dlatego że był psio tani i cudów się po nim nie spodziewam... W kategorii monoblocków mam monoblock lemon który bez zająknięcia współpracował z 7 różnymi tunerami sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...