Skocz do zawartości
  • 0

Zawieszenie AE czaszy - prawidłowe złożenie, Famaval


jedrek1441759123
 Udostępnij

Pytanie

Do anteny Famaval 110 LH (aluminiowa) jest dołączone zawieszenie, w którym nawiercono wiele zbędnych (jak dla mnie) otworów, co niestety wprowadza chaos, bo nie wiem jaki jest dla tego zawieszenia wybór optymalnych otworów na przeprowadzenie poziomych śrub fi 8mm skręcających dwie części zawieszenia.

Na ulotce do anteny oczywiście przedstawione inne zawieszenie, gdzie jest dokładnie taka jak potrzeba ilość otworów mocujących i nie ma możliwości zgadywania i przekombinowania.

Rozstaw otworów w moim (problemowych) zawieszeniu pozwala na kilka kombinacji, nie wiem po co są też dwa łuki do regulacji kąta elewacji - czyni to dla mnie zawieszenie mniej stabilne mechanicznie (za dużo dziur i pustych przestrzeni). Który łuk kątowy mam wykorzystać? Krótszy? Dłuższy? Czemu dany łuk w zależności od strony, z której na niego patrzymy ma różne podziałki kątowe?

Na zdjęciu http://zapodaj.net/c0448ea679fc0.jpg.html na razie wersja ćwiczebna w fazie testów (więc nie sugerować się prowizorką - mocowanie skręcone do uchwytu na słowo honoru do prób przez ściereczkę ;) żeby masztu nie porysować od zębów zawieszenia przy obrotach). Przez zamocowanie na najbardziej wysuniętych otworach od masztu mocowanie jest mniej stabilne na podmuchy wiatru. Wykorzystanie dwóch bliższych masztowi otworów (rozstaw pasuje do narzuconego przez otwory i łuki drugiej "ruchomej" części wyklucza zastosowanie dłuższego (bardziej wysuniętego w górę) masztu, bo będzie zawadzał o tył czaszy.

Czy może mi ktoś wskazać zdjęcie gdzie jest pokazane to zawieszenie jak najbardziej prawidłowo zmontowane?

Do czego są aż dwie podziałki i aż dwa łuki? Po co tyle otworów? Wersja uniwersalna do obsługi wielu anten? Nie lubię rozwiązań do "wszystkiego".

Czyżby ten drugi łuk z opisanymi kątami nawet po 90 stopni służył do zestawienie jakiś radiolinii naziemnych (gdzie czasze są zwrócone do ziemi) czy jak? Do czego takie kąty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...