Skocz do zawartości

TV + moduł CI (z UPC) + HDD


Rekomendowane odpowiedzi

Do rozpoczęcia nowego wątku skłonił mnie dylemat, jaki pojawił się po rozmowie z konsultantem z UPC.

Otóż, jak wiadomo, operatorzy naliczają sobie opłatę za dekoder PVR HD.

Przy rozmowie nt. przedłużenia umowy okazało się, że mógłbym bez dodatkowych opłat korzystać z modułu CI,

mój telewizor [ Panasonic TX-P42VT20E ] daje mi możliwość korzystania z tego rozwiązania, daje mi też możliwość podłączenia zewnętrznego dysku pełniącego rolę nagrywarki, rozważam zakup dysku [ Western Digital My Book AV 1TB ], który przynajmniej w teorii spełnia wymogi Panasonica.

Mam świadomość, że przy tym rozwiązaniu (TV+CI+HDD), nie będę miał możliwości korzystania z funkcji UPC na żądanie i wszystkich temu podobnych, ale czy wie ktoś, czy nagrywanie wygląda tak jak w Mediabox'ie od UPC, czy byłoby ograniczone, chodzi mi o takie funkcje jak:

*nagrywanie w trybie Stand-by

*nagrywanie z dwu kanałów jednocześnie w trybie Stand-by (w to akurat wątpię)

*nagrywanie z EPG (programowanie do 7 dni wprzód)

*możliwość zaprogramowania nagrywania serialu (opcja "wszystkie odcinki")

*możliwość, w trakcie nagrywania kanału X, oglądania kanału Y

?????

 

Jeśli powyższe 5 funkcji (jedyne na których mi zależy) z Mediabox'a działołyby w rozważanym przeze mnie rozwiązaniu, to miałoby ono kilka elementów na plus:

*brak opłat za dekoder

*koniec kłopotów z wieszającym się dekoderem

*mniejsze zużycie prądu (dekoder od UPC, aby był w pełni funkcjonalny, musi być ustawiony na maksymalny pobór mocy, czyli nawet w stand-by, żre tak jakby był włączony)

*3xwiększa pojemność dysku

 

Podsumowując, czy w rozpatrywanej przeze mnie konfiguracji, będą działać funkcje na których mi zależy, czy pozostają tylko, nagrywanie z tzw. "palca" (czyt. materiału oglądanego na żywo) oraz time-shifting?

 

Jeśli ma ktoś za sobą jakieś doświadczenia, bo na infolinii jeden konsultant twierdzi, że moduł narzuci listę kanałów z UPC, inny zaś, że mógłbym sam ułożyć sobie listę kanałów, będę wdzięczny za odzew.

 

p.s. mam czas do 03/06/2013 żeby się zastanowić, potem wchodzi w życie moje wypowiedzenie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na stronie upc do końca maja jest promocja z nagrywarką w cenie abonamentu więc negocjuj.

 

Ze strony upc:

Czy mogę zmienić kolejność kanałów?
Kolejność kanałów w przypadku telewizorów w pełni kompatybilnych z UPC MediaModułem CI+ jest taka sama jak na dekoderze UPC Mediabox. Wykaz kanałów znajduje się tutaj. Zmiana kolejności jest uzależniona od możliwości odbiornika TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że mnie bardziej zależy na pozbyciu się klamota z domu :/

Klamot ma jednak 5 funkcji na których mi zależy i nie wiem, czy te 5 funkcji będzie działać przy rozwiązaniu z modułem CI w telewizorze z podłączonym do niego dyskiem zewnętrznym.

Wierzę w swoje zdolności negocjacyjne i że jestem w stanie wywalczyć PVR-a bez dodatkowych kosztów, ale to dla mnie kwestia drugorzędna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy te 5 funkcji działa w twoim tv teraz na sygnale np z ntc? Bo jak teraz działają to z kablówka też powinny. Jedyna różnica może być w opcji piątej - przy oglądaniu jednego kanału będzie nagrywał inny ale zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem dysk pod swoim telewizorem, ale wtedy jeszcze UPC nie miało w planach modułów, na niekodowanych DVB-C dostępnych w UPC, mogłem nagrywać TVP2 i TVP KATOWICE, pamiętam natomiast że na Kino Polska Muzyka i Strefie Filmowej wyskakiwała blokada, iż sygnał zabezpieczony przed kopiowaniem :shock: Ja bym się nie zastanawiał i brał Mediaboxa z PVR, żebyś się potem nie rozczarował że nie masz możliwości nagrywania wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...