Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, słyszałem że można swój stary dekoder SD wymienić w punkcie na HD. Czy to prawda. Posiadam dwa dekodery sd i jeden wynajęty Pace PVR HD. Potrzebuję teraz drugiego. Czy da się wymienić tak jak napisałem, czy muszę kupować od nich jakiś. Ktoś miał podobna sytuacje? Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem.Posiadam C+ i dekoder Sagecom HD.Przy oglądaniu meczu np. na Sportklubie (wiadomo słaba jakość) lub np.na Eurosporcie 2 gdy lecą wiadomości,przy ujęciach powtórek w zwolnionym tempie na ekranie mam takie jakby kwadraciki,nie wiem do końca jak to nazwać po prostu coś dzieje sie z obrazem.Chodzi tutaj właśnie o te powtórki ze zbliżonym planem,macie tez takie coś? Co moze być powodem? Dekoder? Talerz? A może kabel hdmi jakiś zły?

A może chodzi o dostrojenie telewizora? Sam już nie wiem...jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to prosze o odpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kwadraciki to są tak zwane ,,piksele - makrobloki,, i nie jest to wina ani telewizora , ani tunera . Kanały wymienione przez Ciebie dają słabszy sygnał i efekty tego masz na ekranie . Przejrzyj inne dostępne kanały FTA i na nich też wielokrotnie będziesz miał te ,,kwadraciki,, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie zdaje, ze racji nie ma.

chyba, ze panowie uwazaja, iz np. polsat nadaje w kompletnie smieciowy sygnal :)

 

"To są 4 linie wygaszania pionowego 16, 17, 18, 21 /329, 330, 331, 334/, na tych na których nadawany jest teletekst, teoretycznie nie powinno być ich widać na ekranie telewizora"

 

viewtopic.php?f=6&t=17108&start=2820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zapytać o taką rzecz ; czy dekodery cyfry+ z wbudowanym dyskiem ściągaja na dyski pozycje VOD nawet jeśli użytkownik nie ma zamiaru z żadnej pozycji spośród oferowanych w ramach VOD oglądać . Na N-ce tak właśnie jest , urządzenia N-ki pracują dyskiem prawie cały czas i ciągną niemal na okrągło te około 30 W prądu .

Czy dekodery Cyfry + z wbudowanym dyskiem też tak się sprawują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ;)

Hmm, wiesz co, niekoniecznie, tutaj masz pobór mocy dla PVR'a(Pace HD PVR 500GB):

Max: 40W.

Średnio w czasie pracy: 15-16W

W trybie standby: ok. 0,5W (o ile nie trwa nagrywanie lub pobieranie audycji VOD/HBO Digital).

A tu dla Sagemcoma:

Max: 24W.

Średnio w czasie pracy: 8W

W trybie standby: ok. 0,4W

A zauważ, że jeśli chcesz dokupić jakiś większy dysk, to raczej już z zasilaniem zewnętrznym, więc to też ciągnie ;)

Więc tak naprawdę ta różnica jest minimalna, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć - przy "normalnym" używaniu prądu, z urządzeń - wiadomo, pralka, lodówka, laptop i bez tv oraz dekodera i TV(popsuł się ;P) płaciłam rachunki tak ok. 80-90zł. W tej chwili przy tych samych urządzeniach i dodatkowo jeszcze jednym kompie(netbook), TV CRT oraz Pace PVR 500GB płacę ok. 20-30zł więcej... Wydaje mi się, że na tyle sprzętów to chyba niedużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem. Zakupiłem dekoder Sagemcom DSI87 i nie mogę go podłączyć. Niby wszystko zrobione poprawnie, antena, kabel do tv i zasilanie. Po podłaczeniu do prądu wyświetla się BOOT i nagle naprzemiennie miga 01 wraz z zapaleniem lampki zielonej i 01P po czym te drugie(01P) rośnie w górę aktualnie jest 01 z zieloną lampką i 38P. Co to znaczy, przyciskam wszystko co tylko jest na pilocie, stand by na dekoderze i nic. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lMam pytanie dotyczące dekodera Sagemcom Hd do konca miesiąca zakupię cyfrę z tym dekoderem proszę o pomoc w wyborze dysku zewnętrzenego tak aby nie było problemów z kompatybilnością tych dwóch sprzętów dysk nie musi być jakiś bardzo bardzo duży :) Pomożecie ? Najlepiej zasilany tylko przez usb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...