Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moimi PACE 2231. Ciągle mi się resetują, nie wyswietlaja poprawnie napisów. Co robić? Mam oczywiscie gwarancje, czy najlepszym wyjsciem jest oddanie obu do serwisu i wymienienie na ten sam model czy jakiś inny? Do tego mam antene 60cm i nie wyświetla mi niektorych kanałow ( np. Canal+Sport2, Canal+GOL, TVP Seriale, 4funTv ). Co robić? Wymienic antene na 80cm czy da się coś poustawiać? Siła sygnału to 3/5 i jest kolor zielony ( czyli dobry ). Próbowałem coś kręcić jednak to nic nie daje, bo gdy Canal+Sport2 jest to znowu inny kanał się wyłącza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter wymienialem na inny i na obu jest to samo :/. przed anteną nic nie mam. Przedtem miałem CP i chodzilo wszystk OK, kupilem Cyfre+ z multiroom'em i z multiroom'em nie dziala dobrze, jednak gdy mam podlaczony tylko 1 dekoder to wszystkie kanaly chodzą :? Co jest? Moim zdaniem to za mala antena ( 60cm ) i chce kupic 80cm. Powinno to zaradzic temu?

 

I co z tymi dekoderami co pisalem w poprzednim poscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moimi PACE 2231. Ciągle mi się resetują, nie wyswietlaja poprawnie napisów. Co robić? Mam oczywiscie gwarancje, czy najlepszym wyjsciem jest oddanie obu do serwisu i wymienienie na ten sam model czy jakiś inny? Do tego mam antene 60cm i nie wyświetla mi niektorych kanałow ( np. Canal+Sport2, Canal+GOL, TVP Seriale, 4funTv ). Co robić? Wymienic antene na 80cm czy da się coś poustawiać? Siła sygnału to 3/5 i jest kolor zielony ( czyli dobry ). Próbowałem coś kręcić jednak to nic nie daje, bo gdy Canal+Sport2 jest to znowu inny kanał się wyłącza :/

Skoro masz gwarancję na dekodery, to wymień je i po sprawie. Co do anteny, to postaraj się ustawić ją jeszcze lepiej przy pomocy miernika, by wzrosła siła sygnału.

 

Choć dodam od siebie, że im większa antena tym lepiej, to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Choć dodam od siebie, że im większa antena tym lepiej, to oczywiste.

 

I lepiej i nie lepiej, bo paradoksalnie im większa antena, tym większe może sprawiać kłopoty, szczególnie kiedy nie jest przykręcona fest do stabilnego podłoża, ponieważ właśnie im większa antena, tym musi być precyzyjniej ustawiona.

 

Oczywiście kiedy obydwa warunki zostaną spełnione, czyli podłoże będzie stabilne, a antena ustawiona precyzyjnie, to zysk sygnału jest znaczny, jednak dla potrzeb domowych z rozmiarami anten nie należy przesadzać i 80-tka, powinna dać radę w większości zastosowań, chyba że ktoś jest amatorem sygnałów granicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I lepiej i nie lepiej, bo paradoksalnie im większa antena, tym większe może sprawiać kłopoty, szczególnie kiedy nie jest przykręcona fest do stabilnego podłoża, ponieważ właśnie im większa antena, tym musi być precyzyjniej ustawiona.

Jak 60 nie będzie przykręcona do stabilnego podłoża to też może sprawić kłopoty :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może, ale 60-tki przykręcane do prętów balkonowych, czyli narażone na ugięcia, działają dość dobrze u wielu abonentów.

 

Problem stanowi tu szerokość wiązki, więc małe anteny mają sporą tolerancję na niedokładności ustawienia i łatwiej je samodzielnie ustawiać, nawet na tak zwane "oko".;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem wczoraj dekoder pace pvr cyfry i bylo pieknie wszystko dzialalo az do dzis rano kiedy okazalo sie ze nagle przestalem miec dostep do internetu . Internet mam z virgin korzystam z routera firmy netgear vmdg280 ktory jest w standardzie ktory znajduje sie jakies 40 cm od dekodera pvr bo inaczej za bardzo sie nie da ich rozlokowac. Telewizor stoi w wbudowanej wnęce za ktora jest wepchniety kabel od internetu ktorego dlugosc od sciany nie ma wiecej niz z 10 cm. Temu tez nie bardzo jest sens mi przestawiac tv a z nim dekoder bo mam dla niego juz z gory zalozone miejsce i po przestawieniu bym stracil spora ilosc miejsca by ulokowac tv zostajac z pusta wneka. Jak i routera przeniesc nie moge bo kabel jest za krotki. A z tego co zauwazylem to jak wylacze dekoder to internet jest bardzo spowolniony predkosc okolo 100kb < choc powinno byc ponad 1mb> ale cos tam lapie ale jak wlacze dekoder to po chwili sygnal internetu zanika. Cos tam slyszalem ze mozna zmienic w opcjach routera zeby sygnal przeniesc na inne "pasmo" czy cos takiego bo syygnal dekodera i routera moze sie zaklucac ale za bardzo mnie wiem jak ...zwlaszcza ze net mi jak zolw chodzi. Ewentualnie moge zadzownic do virgin ale pewnie wiecej to bedzie zachodu niz widocznych efektow a moze ktos z was juz sie z takim czyms spotkal i wie jak ten problem rozwiazac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum :). Tak jak w temacie: jaki wybrać tuner HD PVR do C+? Może być też z PVR na USB. I jeszcze jedno pytanie: czy tunery HD z PVR od C+, które są na allegro są tam wystawione legalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko Sagemcom HD :D

 

Czy słychać coś o wprowadzeniu nowych dekoderów HD na własność, czy na rynku poza Sa..COM , jest dostępny inny dekoder na własność?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...