Skocz do zawartości

Krystian Darżnik

Użytkownik
  • Postów

    40
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Krystian Darżnik

  1. 7 godzin temu, Poland napisał(a):

    Ciekawe w zapowiedziach będą określali się jako „Dziewiątka" czy jednak pójdą śladem stacji Tele 5 które to zbytnio nie lubi i nie używa swojego zdrobnienia. 

    No może też tak być jak piszesz, jak będzie to wyglądać zobaczymy po starcie stacji.

  2. Moim zdaniem jest to skrót od Carpet Television 9, choć trochę podobne do chińskiej telewizji CCTV9 (Chinish Central Television 9).

    Choć mogę się mylić, ale podobnie stosowany jest skrót Red Carpet TV (RCTV), czy też Red Top TV (RTTV).

  3. PiS też przy przejmowaniu mediów publicznych, mówił o odpolitycznieniu mediów publicznych, jak się to skończyło, każdy z nas to widział. 

    Obecna TVP w moim odczuciu nie jest tak upolityczniona, jak przez 8 ostatnich lat za czasów PiSu 

    Obecnie lepiej się ogląda programy informacyjno-publicystyczne w TVP, niż za poprzedniego zarządu TVP, powiązanych z ówczesną władzą PiS. 

    Wcześniej omijałem programy informacyjno-publicystyczne TVP, oglądałem ich komercyjną konkurencję, po 8 latach znowu zacząłem oglądać programy informacyjno-publicystyczne TVP.

    Zmiany w mediach publicznych zdecydowanie zasługują na duży plus.

    • Popieram 1
  4. Nikt o tym nie wspomniał, właśnie trwa pierwsze wydanie specjalne w nowym TVP Info.

    Niestety nie wiem jak dodać tu zdjęcie, by to zobrazować.

  5. Profil okupowany przez Samuela Pereire na portalu X, został zgłoszony jako kradzież tożsamości.

    Miejmy nadzieję, że portal X szybko w tej sprawie zadziała i skończy się bezprawne korzystanie z nie swojego konta.

  6. 12 godzin temu, Marek79 napisał(a):

    Trzeba wpisać 19.30 a nie 19:30.

    Jedna kropka na dole pamiętaj !!

    Pozwolę się z tym nie zgodzić, bo gdy wpisywałem 19:30, 19.30, bądź i9.30 nie znajdywało mi nowego programu informacyjnego TVP1.

    Znalazłem go po wpisaniu frazy wiadomości w aplikacji TVP GO, oraz TVP VOD. Co ciekawe w aplikacji TVP GO są Wiadomości sprzed 19 grudnia, oraz i9.30. Natomiast w aplikacji TVP VOD nie ma starych Wiadomości, tylko program informacyjny i9.30, oraz Gość Wiadomości.

  7. @dvbtowieczgadzam się z tym co napisałeś, mnie również nie podobało się radykalne upartyjnienie TVP przez PiS.

    Teraz w końcu można oglądać serwis informacyjny TVP1, bez zażenowania skrajną propagandą partii rządzącej.

     

    • Popieram 2

  8. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02yKRU8xZ1vu4vjhdVByyMo58uZXD7xGc1y9YLEKGq4raBkuBQdtdAhBQGnUNBcvyxl&id=100002363082013


    Wg prawników wypowiadających się dla Oko Press, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie złamał prawa, ponieważ wbrew konstytucji odebrano kompetencje ws wyboru władz mediów publicznych KRRiT, przekazując je w tzw Małej Ustawie Medialnej z 30 grudnia 2015 roku Ministrowi Skarbu Państwa.

    Ustawa ta została zaskarżona do TK, wyrok z dn 13 grudnia 2016 r. mówi, że jest to niezgodne z Konstytucją RP odebranie kompetencji KRRiT, nakazał przywrócić stan prawny sprzed 2015 roku.
    A co zrobił PiS, zamiast przywrócić stan prawny sprzed 2015 r. w tej kwestii, to na mocy Nowej Ustawy Medialnej z 30 czerwca 2016 roku przekazał te kompetencje tzw Radzie Mediów Narodowych powołanej z dniem 1 lipca 2016 roku. Więc KRRiT utraciła swoje kompetencje w tym zakresie, a RMN na mocy wyroku TK nie ma uprawnień by powoływać i nadzorować władze mediów publicznych, choć wiem, że jest domniemanie konstytucyjności ustawy. W tej kwestii jednak nastąpiła wtórna niekonstytucyjność. KRRiT jest umocowana w Konstytucji,wraz z jej pełnymi kompetencjami, odebranymi w tzw Małej Ustawie Medialnej A więc nastąpiła luka prawna, bowiem KRRiT straciła te kompetencje a RMN ich nie ma. Więc prawo w takich przypadkach przewiduje zastosowanie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kodeksu Spółek Handlowych, w celu powołania nowych władz mediów publicznych. I jest to zgodne z prawem, wbrew temu co twierdzą oponenci.

    Zobowiązała go do tego min Uchwała Sejmu RP, nakazująca naprawę stanu prawnego w spółkach mediów publicznych.

    Zresztą ze słów Ministra Kultury wynika, że trwają prace nad Nową Ustawą Medialną w celu przywrócenia stanu prawnego sprzed 2015 roku

    Z chwilą likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa z dniem 31 marca 2017 roku nadzór właścicielski nad mediami publicznymi sprawował Minister Kultury, a nie jak wcześniej Minister Skarbu Państwa. Natomiast powoływanie i kontrola do końca 2015 roku była w gestii KRRiT.

    Dzisiejszy Minister Aktywów Państwowych sprawuje kontrolę nad innymi Spółkami Skarbu Państwa, po za mediami publicznymi, które teraz są pod nadzorem właścicielskim Ministerstwa Kultury.

    Co nie zmienia faktu, że Minister Kultury nie złamał prawa w kwestii powołania nowych władz mediów publicznych

  9. @lakiman muszę cię zaskoczyć, ale tak wspomnieli o tym. Obecny program informacyjny 19:30, to nie są Wiadomości, które pomijały istotne dla ludzi, a niewygodne dla rządzących informacje. Ale jak ktoś z góry zakłada, że to będzie jak za PiS, biuletyn partii rządzącej, to nie ogląda tego programu.

    Choć zdarza mi się obejrzeć Fakty TVN, ale wolę Wydarzenia Polsatu, bądź Wydarzenia 24 zdecydowanie obejrzeć, to jednak nowy serwis informacyjny TVP1 ( i9.30 ), miło mnie zaskoczył, w końcu można spokojnie obejrzeć informacje TVP, bez stresu związanego z tępą propagandą partii byłego rządu.

    • Popieram 1
  10. To nie pierwszy taki przypadek był, wiele razy widziałem, że było coś równolegle transmitowane u konkurencji. A oni twierdzili, że tylko u nich jest to transmitowane, dając pasek "Tylko w TVP Info".

  11. 34 minuty temu, mrozio11 napisał(a):

    Ale po co? Co ci da zmiana nazwy Wiadomości? Albo co ci da zmiana TVP Info? To nie w nazwach jest problem obecnej TVP.

    Wiem, że nie w samych nazwach jest problem, ale pozwoliłoby się odciąć nowej telewizji publicznej od skompromitowanych Wiadomości i TVP Info, wprowadzając nowe marki serwisu jedynki i anteny informacyjnej.

  12. Moja propozycja, względem programu informacyjnego TVP1 jest taka, w miejsce dzisiejszych Wiadomości dać Aktualności.

    W miejsce dzisiejszego TVP Info wprowadzić TVP3 Info, TVP3, TVP News 24, lub na wzór Wydarzeń 24, po prostu nazwać informacyjną antenę Aktualności 24 z ograniczoną publicystyką typu Gość Aktualności

  13. 7 godzin temu, Arkon napisał(a):

    Dlaczego nie licząc 4K? Tak właśnie powinna być pokazywana piłka. Dziś na meczu Legii obraz bajka. Mnie dziwi, że PSP nie pokazuje choćby 1 hitu na kolejkę LM w 4K na satelicie lub w kablu. 

    Bo porównanie było, do transmisji kanałów sportowych, realizowanych w rozdzielczości Full HD, a nie w 4K.

  14. 27 minut temu, kamzi120 napisał(a):

    Bo kiedyś C+ był wyznacznikiem jakości i miał najlepszy ze wszystkich sportowych kanałów bitrate. Teraz to już nie to samo.. 

    A teraz wyznacznikiem jakości wśród kanałów sportowych, nie licząc kanałów w 4K, są kanały Polsat Sport Premium z ich Super HD.

  15. Tak mi odpisało TVP Sport przez Messengera, gdy napisałem do nich, dlaczego nie ma meczu o 3 miejsce Ligi Narodów Siatkówki, mimo wpisanej jej w EPG, a nadajecie powtórkę meczu Raków Częstochowa z Florą Talin?


    "Cześć Krystian, dzięki za kontakt! Postaramy się odpisać jak najszybciej. Jeśli tego nie robimy, to znaczy, że na https://sport.tvp.pl/ trwa jakaś transmisja. Sprawdź!

    Dołącz do naszej grupy na Facebooku i dowiaduj się więcej https://www.facebook.com/groups/socjetasportowa"

  16. @Wisłok ja znam taką telewizję publiczną, która utrzymuje się wyłącznie z datków. Mieści się w Stanach Zjednoczonych, nazywa się PBS jest to sieć lokalnych stacji, które korzystają pasma ogólnoamerykańskiego w ramach jednego kanału telewizyjnego. Nie to co nasza, druga na świecie pod względem liczby kanałów, zaraz  po chińskiej CCTV, marnotrawiąca publiczne pieniądze na ich zachcianki. 

    • Popieram 3
×
×
  • Dodaj nową pozycję...