Jump to content

Jaro89

Users
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jaro89

 1. Wciąż 25 fps. A do tego komentatora praktycznie nie słychać. Jakoś obrazu w miarę ok, ale jak wcześniej wspominałem, mogłoby być lepiej, na 100 calach z projektora widać artefakty kompresji. Edit: Kolory też są nie do końca takie jak powinny.
 2. Może jakaś stara wersja ipli jest na telewizorze? Taki tylko ślepy strzał.
 3. Dziś kolory są w porządku. Jakość też całkiem niezła, choć jednak trochę wyższy bitrate by się przydał (jak się przyjrzeć, to piłkarze mają "powidoki"), ale nie jest źle. Tylko na android tv wciąż 25 fps. Ciekawe, czy kiedyś ta platforma doczeka się dobrej płynności. W sumie nie wiem też, dlaczego nie mogą na przeglądarkach udostępnić 4k (czyżby kwestia marketingowa?).
 4. Na android tv wciąż jest kaszana. Oprócz problemu płynności (choć wydaje mi się płynniej niż ostatnio) dziś dodatkowo doszedł "prześwietlony" obraz. Jakby nadawali źle zmapowany sygnał hdr w sdr. Najlepiej to widać na tablicy z wynikiem, ale cały obraz jest zbyt jasny i wyblakły. Wystarczy porównać ze standardową transmisją hd. Ech, profesjonalizm... No chyba że to tylko u mnie, ale nie sądzę.
 5. Tak, jak coś jest powszechne, to jest dobre. Fajne rozumowanie. Ale Twoje. I spoko, masz do niego prawo. Tak jak "kilkupostwowcy z shieldem" mogą myśleć, co chcą. Różnica między nami polega na tym, że nam nie przeszkadza, że ty lubisz 25 fps, Tobie przeszkadza, że my lubimy 50. Dobrze, że jednak nie tylko ja chciałbym coraz lepszej jakości, bo pewnie dziś wciąż oglądalibyśmy wszystko w SD. EOT, więcej na Szanownego Pana posty nie odpowiadam.
 6. Gościu, teraz to już przeginasz. Co próbujesz udowodnić? To są minimalne wymagania. I co mają do tego "kilkupostowcy z shieldem". Czyżby to, że nie piszę setek postów na forum, znaczyło, że się na niczym nie znam i nie mam prawa wyrazić swojego zdania? Weź się, człowieku zastanów, co wypisujesz. Zrozum, że nie każdemu wystarczy minimalizm, i tyle.
 7. Nie mam żadnego trybu hdmi-pc. I nie próbuj mi wmawiać, czegoś, czego nie napisałem. Mecz, który oryginalnie nagrywany jest w wysokim framerate, i ogólnie sport, to kompletnie coś innego niż film nagrany w 24 fps. Przy filmach 24 fps na shieldzie mam ustawione kodi tak, żeby przełączało framerate w projektorze właśnie do 24 fps. Dzięki temu framepacing jest idealny, nie ma żadnej interpolacji. Proponuję się nie sprzeczać o to, jaka jakość komu pasuje. Napisałem swoje spostrzeżenia, Ty swoje.
 8. Nie. Shield odtwarza tak, jak idzie sygnał. Framepace-ing jest idealnie stały. Jeśli Tobie wystarcza 25 fps, to super, naprawdę świetnie dla Ciebie. Ale mi zawsze zależało na jak najlepszej jakości i uważam, że jeśli reklamuje się transmisję "jakością" 4k, a stream leci w 25 fps, to jest tu coś zdecydowanie nie tak. Każdy ma swoje oczekiwania Edit: Poza tym jestem przekonany, że polsat ma dostęp do transmisji w pełnych 50 albo i 60 fps. Tak jest on nagrywany przez kamery.
 9. Nie wiem, jak tworzony jest sygnał 50 fps na ipli, ale wygląda naprawdę bardzo dobrze, i ogląda się takie transmisje o niebo przyjemniej niż 25 fps. Wyglądają ostro i nieporównywalnie lepiej niż 25 fps z upłynniaczem. Jeśli tak wyglądałyby transmisje 4k, byłoby super. A póki co ja zostaję przy 1080p. Zgadzam się w 100% . A to, co odwala ze swoją apką hbo, to jakaś parodia. Tam do tej pory nawet dźwięku przestrzennego nie ma.
 10. Jestem ogromnie rozczarowany... Pierwszy raz udało mi się odpalić transmisję w 4k, ale okazuje się, że to przysłowiowy pic na wodę... Co z tego, że mamy 4k, jak framerate to 25 fps. "Normalna" transmisja działa w 50 fps. To ja już wolę oglądać w 1080p. Co za żal... Shield tv, jakby co.
 11. Dzięki wielkie. Jak tylko będę miał okazję, przełączę tę flagę. Może mama znów będzie mogła oglądać siatkówkę, której jest wielką fanką
 12. Nie wiem, czy ktoś już o to pytał - jeśli tak, to sorry. Czy to normalne, że ostatnio nie mam możliwości zmiany rozdzielczości (a tym samym bitrate) ? A jeśli to normalne, to jaki jest powód usunięcia tej funkcji? Na starym laptopie, który sprezentowałęm mojej mamie, automatycznie ustawia się 1080p, jednak ten laptop nie jest w stanie uciągnąć takiej jakości, co owocuje pokazem slajdów...
×
×
 • Create New...